Skocz do zawartości

Komercyjny silnik dla forum!


Rekomendowane odpowiedzi

Niezalogowani nie mogą oglądać obrazów.

Jak dla mnie, to pierwsze wrażenie fatalne. Napieprzone dupereli jak na Astropolis, nie wnoszących nic merytorycznego. 

 

Może będzie to można później zmienić i poustawiać różne opcje tak ażeby wszystkim a na pewno większości było wygodnie.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie to można później zmienić i poustawiać różne opcje tak ażeby wszystkim a na pewno większości było wygodnie.

Wszystkim nie dogodzi poczekajmy zobaczymy.

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż wpływają cegiełki!

Podsumowanie

1) Jacek,  Ustka  20zł -2 cegiełki
2) Łukasz, Biała Podlaska  40zł 4 cegiełki
3) Paweł , Police 10zł 1 cegiełka
4) Tadeusz, Opole 20zł 2 cegiełki
5) Paweł,Wronki 10zł 1 cegiełka
6)Dawid, Dąbrowica 20zł 2 cegiełki
7) Krzysztof, Tropy Elbląskie  20zł 2 cegiełki
8)Zdzisław , Szczecin 50zł 5 cegiełek
9)Jacek, Szczecin 10zł 1 cegiełka
10)Tadeusz, Szczecin 10zł 1 cegiełka
11)Zbigniew, Szczecin 30zł 3 cegiełki
12) Szymon, Marzenin 10zł 1 cegiełka
13) Sławomir, Oborniki 10zł 1 cegiełka
14) Anonimowy darczyńca 470zł życzył sobie by nie wysyłać mu cegiełek
15) Maciej ,Złocieniec 10zł 1 cegiełka
16)Mariusz, Mirsotowice Dolne13.40zł   1 cegiełka
17) ASTROFAKTORIA + PAWEŁ Tczew 50zł 5 cegiełek

18)Marcin, ŁABUNIE 23.40zł   2cegiełki

19) Piotr, Mysłowice 10zł 1 cegiełka

Jeszcze raz bardzo dziękuję na wspomożenie naszej społeczności!

 

Razem 36cegiełek


Pozostała kwotę 199,30 zł + 23.40zł  =222,70 Zł
przeznaczymy na wydrukowanie naklejek
oraz opłacimy  nadchodzącą, wygasającą wkrótce  domenę www.forumastronomiczne.pl





Proszę nie wysyłajcie już więcej pieniędzy na cegiełki bo zgromadziliśmy potrzebną kwotę i osiągnęliśmy zamierzony cel!




--
Pozdrawiam
Robert

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie to można później zmienić i poustawiać różne opcje tak ażeby wszystkim a na pewno większości było wygodnie.

Jak pisał wyżej Techniczny to tylko wersja testowa! Wkładamy maksimum wysiłku i zaangażowania by wszystko funkcjonowało jak najlepiej. Jednak nie jesteśmy w stanie dogodzić każdemu!

 

ps. To był naprawdę bardzo pracowity dzień! ???

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie wysyłajcie już więcej pieniędzy na cegiełki bo zgromadziliśmy potrzebną kwotę i osiągnęliśmy zamierzony cel!

--

Pozdrawiam

Robert

 

Robert - to opłacisz domenę na następny okres - od przybytku głowa nie boli :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadaliśmy z Technicznym co do nazw plików tutoriali,  które  zostały zamienione na cyfry -  niestety nie ma dymu bez ognia.  ???

I nie mamy na  to  wpływu, przed przeniesieniem pozamieniano celowo nazwy plików  na cyferki żeby bezpiecznie dokonać  przeniesienia, gdybyśmy przenosili te nazwy nie zmienione  ze  starego silnika to połowa by niestety  poszła w śmietnik.

Moderatorom...proponuję użyć opcji  "dodaj do  wpisu"  obok plików wstawionych  do wpisu umieścić krótki opis.!

ps. Co do uprawnień moderatorskich ...będę sukcesywnie je przywracał!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że ja nie maiłem czasu na grzebanie tu taj na tym Forum, kiedy pierwszy raz wszedłem zadałem sobie pytanie, co się stało? Gdzie jest to stare Forum? Ale dodałem to, co miałem dodać i wyłączyłem komputer zabierając się do swoich czynności koło domu, a tu masz nowe prace trwające nad tym Forum, co ja lubię najbardziej, szkoda, że nie zaglądałem więcej tu do tematu a wysłałbym parę złotych na cegiełkę, a tak jest mi żal, :-\  że nie włączyłem się do tej akcji, piszę się no to trudno, będzie następny raz, to się przyłączę i swoją cegiełkę dołożę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie dałoby się całości trochę przyciemnić? teraz to wypala oczy a wieczorem to dopiero ;)

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ;D wkrótce będzie nowa templata w innej tonacji barw! Wytrzymacie  ;D

 

Ale oprócz przyciemnienia czy nowej szaty choć troszkę gwiazdkowego tła ze ,,starego" żeby zostało - takie klimatyczne było - nikt takiego nie miał :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że warto na chwile zapomnieć o tamtym (też fajnym) systemie kolorystyczym i wycisnąć z tego silnika

po prostu najlepszy układ estetyczny jaki jest osiągalny w jego ramach.

 

Porównywanie sie z innymi forami nie ma sensu. Należy działać tak jakby inne fora nie istniały, a to było pierwsze na świecie.

Ma być najlepsze estetycznie i ergonomicznie - jak sie tylko da - samo w sobie.

 

Ten eksperyment przed chwilą (z czarnym tłem) mnie nie porywał .. jakby się coś marnowało z półcieni.

 

Pozdrawiam

p.s.

Jeśli ja znajdę czas na dojście na pocztę to wpłacę jakąś nieprzesadną kwotę ale pod zmyślonym nazwiskiem.

Dbam bowiem o swoje incognito. Było się w służbach specjalnych ... czy coś w tym stylu :)

To może być nie szybko. My Life is Brutal :(

p.s.2.

Logo na głównej jest za wysokie - skutkuje to "zmarnowanym" obszarem na górze ekranu.

Logo to jest ładne ale są inne miejsca zapewne na takie wysokie logo,

gdzie mozna je wyeksponować.

Po kliknięciu i wejściu do czegoś - na ten przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekologu -szukamy odpowiedniej templatki w wersji IPB 3.4 ..świeży silnik więc free jest mało i nie jest łatwo. W najgorszym wypadku kupimy komercyjną bo kasy trochę jeszcze zostało!
  • Logo dostosujemy do nowej templatki - to co widzisz to "gołe ramy" "grunt pod nowy kolorek"  :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  • .... W najgorszym wypadku kupimy komercyjną bo kasy trochę jeszcze zostało!
  • Logo dostosujemy do nowej templatki - to co widzisz to "gołe ramy" "grunt pod nowy kolorek"  :)

 

 

- Jak będą wątpliwe i licho wyglądające za free to dokup, a co jak zmiany to na całego :)

- Logo duże niech kluje w oczy i przyciąga - jest ładne :)

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)  :)  i proszę o logo forum

attachicon.gifUntitled-1.jpg

 

Troszku przyciemne i nie astronomiczne - gwiazdek brak :-\

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tylko pytanie, czy na telefonie będzie tak jak jest? Wygląda mniej więcej tak jak Astropolis, ale tam mogę kliknąć na taki kwadracik i mam dostęp do komunikatora. A FA na telefonie też ma teraz ten kwadracik, ale jest nie aktywny ??? Nie mam możliwości go 'kliknąć'. Nie powiem, że będzie to denerwujące jeśli nic się nie zmieni. Moja skrzynka jest dość aktywna a 90% czasu na Forum to telefon :( :(
P.S. na telefonie nie ma również ostatnich wiadomości.

Piszę to tylko w celu zaznaczenia nad czym warto pomyśleć, i w żadnym razie nie uważam tego za jakiś priorytet :)

Pozdrawiam i życzę wytrwałości!

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WoW... Ogólne super, fakt kolor trochę razi, ale przecież to początek,więc nie ma co się dziwić. Obecnie przeglądam forum przez telefon i jest ok. Podoba mi się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biel bym zostawił lepiej się czyta ..czerń jest masakrycznie obrzydliwa w templatkach IPB. Spróbujemy pobawić się tym tematem i damy czarne tło astronomiczne z gwizdek jak ostatnio w SMF!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, biel jest bielą i pali w oczy podczas obserwacji w nocy, a ja często mam kompa w polu i czytam forum. Czerń nie, niebieski, granat. I za dużo przewijania, chcąc ogarnąć wszystko trzeba przewinąć 4 ekrany. To za dużo. Pozdrawiam.

Nie no ciemnych kolorów raczej nie będzie....zadałem Technicznemu natomiast pytanie o upastelowienie tych odcieni bieli by tak nie raziły! No najsensowniejsza templatka z dostępnych....nie wezmę przecież templaty "Nature" jak "Asropolis"  C:-) 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 I za dużo przewijania, chcąc ogarnąć wszystko trzeba przewinąć 4 ekrany. To za dużo. Pozdrawiam.

 

,,Pozwijaj" sobie działy, po prawej masz aktualne posty i śledzisz, lub rozwinięty interesujący Cię dział.

Tak jak Alien napisał na innych jest tak samo :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Pozwijaj" sobie działy, po prawej masz aktualne posty i śledzisz, lub rozwinięty interesujący Cię dział.

Tak jak Alien napisał na innych jest tak samo :)

Już to robię. Panie JackuErbel, co mnie obchodzą inne fora tam jestem "gościem" a tu "tubylcem" i ma być przyjaźnie. Robert jest OK tzn. silnik OK, nie Robert. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)