Skocz do zawartości

Czy wolne tematy astronomiczne???


Gość Paweł Trybus

Zdecydyjmy o charakterze FA  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem punktu w regulaminie FA sankcjonującego posty o charakterze politykierskim, o nacechowaniu religijnym, seksualnym oraz inne o charakterze wysoce prowokacyjnym, nie związane z astronomią!

    • Tak –to forum astronomiczne, a radosna twórczość niektórych osób destabilizuje misję forum i rozmywa jego charakter powodując ciągłe podziały i niesnaski
    • Nie- mamy demokrację a każdy ma swój rozum, niechcianą treść można przecież ignorować –a wolne tematy o nacechowaniu nieastronomicznym mogą przecież integrować społeczność i być marginalną odskocznią od sensu stricte astronomii !


Rekomendowane odpowiedzi

Kazuistyka, a na końcu i tak sakramentalne "moderator ma zawsze rację". No więc po co to - wystarczy zbanować i się nie tłumaczyć ;)

 

§ 166 Jeśli ktoś zasieje już zasiane pole, przymocuje się jego kark do pługa i zaprzęgnie się doń dwa woły, kierując łeb jednego w jedną stronę, a łeb drugiego w drugą stronę. Ten człowiek umrze i oba woły także umrą. A ten, który najpierw zasiał pole, zbierze plon. Tak postępowano dawniej...

  • Like 1

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powagą przyjmuję ostrzeżenie ustne, żałując jednakowoż, iż nie stanie się tak jak ja je sobie wyobrażałem ;)

Przypomnij na zlocie - podkurzymy Ignisa i będziesz miał bankowo ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... No więc po co to - wystarczy zbanować i się nie tłumaczyć ;)

Teraz już nie trzeba tłumaczyć - tylko pokazać regulamin. Do tej pory białe na szarym nie było napisane - Demokracja Panie  jak mi gdzieś kiedyś Paether napisał musi być i na prawie się musi opierać 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją różne hobbistyczne fora. Każdy ma mozliwość być uczestnikiem specjalistycznego fora (głupio brzmi) w zależności od swoich zainteresowań i kaprysów. Jest forum hodowców kanarków (na którym jestem aktywnym uczestnikiem) i jest forum astronomiczne (na którym też spędzam dużo czasu), są fora dla elektroników, mechaników, entuzjastów hondy, ferrari itd. Każdy ma szerokie pole do wyboru i swojej aktywności. To jest forum astro i około astro. Wszystko co nie jest związane z tym tematem to niepotrzebny na tym forum "szum tła". Włączamy filtry, dławiki i koniec. Bez dyskusji. Ankieta została umieszczona, trudno muszę zagłosować. Ale jest niepotrzebna, bo to jest forum astro, dla astropasjonatów. Jak będę chciał poczytać o psach, to poszukam forum o psach, jak będę chciał poczytać o seksie, to poszukam forum o seksie, jak będę chciał poczytać o polityce, to poszukam forum o polityce. Koniec, mam wybór. Tutaj jest forum astro. Wszystko i wszyscy nie związane z astro to na tym forum to śmieci, to zaśmiecanie. Usuwać i wycinać, konsekwentnie i bez żadnych oporów, dylematów. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieh- Piszesz o ekonomii ale...w aspekcie astronomii więc możesz spać spokojnie  ;)

 

Ostrożnie Robert bo wygląda to na prostą drogę obejścia nowych zakazów.

Można pisać o polityce w aspekcie astronomii, o religii w aspekcie astronomii, nawet o sprawach seksualnych w aspekcie astronomii ;) Bardzo łatwo podczepić coś astronomicznego pod wątek niemile widziany przez nowe wpisy w regulaminie.

Na Waszym miejscu byłbym bardzo konsekwentny i rygorystyczny pod tym względem, ale mam wrażenie (czytając zwłaszcza Jacka wpisy), że niepotrzebnie się o to martwię :)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazuistyka, a na końcu i tak sakramentalne "moderator ma zawsze rację". No więc po co to - wystarczy zbanować i się nie tłumaczyć ;)

 

§ 166 Jeśli ktoś zasieje już zasiane pole, przymocuje się jego kark do pługa i zaprzęgnie się doń dwa woły, kierując łeb jednego w jedną stronę, a łeb drugiego w drugą stronę. Ten człowiek umrze i oba woły także umrą. A ten, który najpierw zasiał pole, zbierze plon. Tak postępowano dawniej...

 

To nie jest tak?wybrałem na moderatorów globalnych osoby którym ufam  i które   w mojej opinii przedkładają aktywny udział w tej  społeczności nad inne, oraz  potrafią intuicyjnie ocenić przydatność danego materiału dla dobra społeczności. Zrozumcie mogą w określonym czasie pojawić się na forum  dwuznaczne treści, które posiadają ogromną wartość merytoryczną, względnie emocjonalną, które to złośliwa i nieprzyjazna forum osoba może publicznie napiętnować i  zakwestionować. Naszą społeczność budują  ludzie żyjący w mikroregionach, w Polsce, w Europie i na Świecie  ..mogą nastąpić pewne ważne wydarzenia w skali globalnej i regionalnej, zjawiska które również  przewartościują nasze życie astronomiczne. Ekipa FA może wtedy dokonać klasyfikacji takiej treści nadając jej wyższy, pozaregulaminowy  priorytet.

Każde forum dyskusyjne niestety nie jest społeczeństwem obywatelskim i daleko mu do demokracji.

Zmiany w regulaminie poczyniłem w związku z rozpaczliwymi sygnałami od użytkowników dot. pozaastronomicznego spamu niskich lotów i promowania chorej i zapętlonej demagogii pseudointelektualnej.

Proszę nie doszukujcie się podwójnego dna w całej sprawie.

 

 

Starałem się też nie wyrażać personalnie i odnosić się do takich incydentów w skali ogółu. Nie mniej jednak wielokrotnie padł tu nick Ekologa. Prywatnie (na swój sposób ) lubię Ekologa   i wiem że drzemie w nim ogromny potencjał. Nie zamykam przed Kolegą Ekologiem forum ?wręcz zachęcam do podejmowania tematów astronomicznych i pokrewnych astronomii zgodnych z duchem forum astronomicznego.

 

Z  Poważaniem Administrator

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym optymistycznym akcentem dla większości społeczności naszego forum (ankieta) temat powinien zostać zamknięty.

 

Zapraszam do wnikliwego przestudiowania i oczywiście stosowania się do jego postanowień - Obowiązuje nas wszystkich :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Jackiem, zamykamy bo temat już chyba wyczerpany !

Na koniec jeszcze jedna rzecz: mianowicie przeoczyłem postulowane przez Was tematy religijne co niniejszym naprawiam!

 

6)  Tematyka niedozwolona do publikacji  na forum astronomicznym i Astrokafejka
 

(..)

  • zabrania się umieszczania, linkowania, cytowania, treści o tematyce religijnej

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)