Skocz do zawartości

Czy wolne tematy astronomiczne???


Gość Paweł Trybus

Zdecydyjmy o charakterze FA  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem punktu w regulaminie FA sankcjonującego posty o charakterze politykierskim, o nacechowaniu religijnym, seksualnym oraz inne o charakterze wysoce prowokacyjnym, nie związane z astronomią!

    • Tak –to forum astronomiczne, a radosna twórczość niektórych osób destabilizuje misję forum i rozmywa jego charakter powodując ciągłe podziały i niesnaski
    • Nie- mamy demokrację a każdy ma swój rozum, niechcianą treść można przecież ignorować –a wolne tematy o nacechowaniu nieastronomicznym mogą przecież integrować społeczność i być marginalną odskocznią od sensu stricte astronomii !


Rekomendowane odpowiedzi

Paweł..Nie chcę pisać imiennych tutorialów "jak na innym forum" ale klikając  na swój nick (u góry forum) możesz ustawić  ignorowanie zawartości kogokolwiek .....

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za tym aby zabronić polityki na Forum Astronomicznym - długo będziemy jeszcze prosić jednego człowieka o zaniechanie takiej działalności ???????

Jak nie głupi dowcip to afera, jak nie afera to polityka, jak ....

Administratorze - czy nie można tego raz na zawsze skończyć ?????

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mam zrobić- wprowadzić punkt zakazujący pisarstwo nieastronomiczne? Proszę wypowiedzcie się w temacie..

ps. Wydzielam całość ....offtopu (choć offtop to kwestia semantyki ;) ) !

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert dużo ludzi się nie wypowie ale część na pewno ma dosyć tych dyrdymałów ekolog na każdym forum ma czerwoną kartkę a tu może sobie hasać jak chce.

 

Te posty np ten podlega pod regulamin do wykasowania jak większość innych http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3106-afera-duzego-kalibru-kto-chcial-na-tym-zyskac/#entry46140 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta - proszę bardzo wypowiedzcie się:

 

1. kto jest za tym aby Forumowicz o nicku ekolog pisał  wątki i posty nie związane z charakterem forum - czyli nie związane z astronomią amatorską.

 

2. Komu nie przeszkadza pisanie wątków i postów nie związanych z astronomia amatorską.

 

Zrób Szanowny Administratorze ankietę i sprawa będzie jasna.

Ja nie po to się tu loguję aby te ...... śmieciły mi forum. Mam tego dość - jest tyle różnych for gdzie ten człowiek może się popisywać swoja pseudo elokwencją - NIE TUTAJ !!!

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Alien ma rację - jak ochłonę wszystkie polityczne usunę - REGULAMIN FORUM !!!

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolne nie znaczy róbcie co chceta są pewne zasady smaku, a ekolog je przekracza. 

Dla mnie osobiście jest TU zbędny nic nie wnosi nawet humorem do forum.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie ankietę!

Wiesz co dla mnie te pytania są idiotyczne bo nie chodzi o charakter forum rób sobie co chcesz. Chcesz mieć śmietnik na forum więc go miej.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wygra opcja pierwsza...

1)Wprowadzimy stosowne zmiany w regulaminie

2)Poblokuję wybrane i wskazane przez Was  tematy

3) Zakładanie kolejnych będzie sankcjonowane ostrzeżeniami a później ograniczeniami!

 

Tematy z humorem np. czasem czytam i nie chcę ich blokować! Wynurzenia zaś rodem z Angory ...jak najbarziej! :)

 

Ankieta do jutra 22.00!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wygra opcja pierwsza...

1)Wprowadzimy stosowne zmiany w regulaminie

2)Poblokuję wybrane i wskazane przez Was  tematy

3) Zakładanie kolejnych będzie sankcjonowane ostrzeżeniami a później ograniczeniami!

 

Tematy z humorem np. czasem czytam i nie chcę ich blokować! Wynurzenia zaś rodem z Angory ...jak najbarziej! :)

 

Ankieta do jutra 22.00!

Zakaz polityki - jak najbardziej.

Zakaz tematów nie-astronomicznych w "wolnych tematach" w ogóle - jestem przeciw. Nie róbmy tu drugiego Astromaniaka.  Ankieta dla mnie niejasna ( pytanie a druga opcja - z jednej strony "wysoce prowokacyjne" a z drugiej tylko "nie-astronomiczne" a do tego "integrujące"), nie wiem, co mam zaznaczyć. A na wycinanie politykierstwa już chyba są stosowne paragrafy, trzeba tylko użyć. Nie ma co strzelać z armaty do much ;) 

  • Like 1

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że troszkę nie jasne ale idea jest jedna - Ukrócić politykę i ,,afery" Pana Ekologa - to wszystko

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry to nie mój grajdołek ale ekolog to chyba już tu tylko pisze-z tego co widzę to tylko na tym forum (mama na myśli tylko fora astro) jeszcze może pisać, na pozostałych

już został zbanowany-aha nie wiem jak jest na AM bo rzadko tam zaglądam.

W

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wprowadzając celowo tak zawikłaną ankietę... chciałem wskazać kilka aspektów... możliwości wyboru. bo nie zawsze to co jest oczywiste jest słuszne.

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wprowadzając celowo tak zawikłaną ankietę... chciałem wskazać kilka aspektów... możliwości wyboru. bo nie zawsze to co jest oczywiste jest słuszne.

Jasne - niech śmieci polityką i aferami - zróbmy sobie z forum jarmark - na innych sobie poradzili i mają z nim spokój. Tematy są poruszane wszystkie ale jak w gronie ludzi inteligentnych nie targowych przekup rodem ze średniowiecza.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że bardzo istotny i godny uwagi jest tytuł tej ankiety.

 

FA zyskało piękny, cenny silnik.
Czy nie można założyć, że zyska też dużo większą społeczność?
Wtedy jednak trzeba będzie trochę pogodzić się z większą tolerancją dla ludzi.

Po prostu w dużej społeczności nie da się unikać ludzi co w jakiś sposób, naszym zdaniem,
mylą się w swoich postawach, zapatrywaniach, ocenie co jest ciekawe, itp.

 

Napisano tu o takich wadach:

 

... posty o charakterze politykierskim, o nacechowaniu religijnym, seksualnym

oraz inne o charakterze wysoce prowokacyjnym, nie związane z astronomią!

 

I o tym, że tam czy ówdzie już "oberwałem".

 

Ale ja oberwałem wcale nie za powyższe wady!!!

 

Ja oberwałem głównie za (tak to oceniono) off top

gdy w pewnym wątku (autorskim, językowym)
nagle broniłem ideii dowcipów z gwiazdkami, zamiast brzydkich słów,
i za drobną pomyłkę gdy źle oceniłem opinię fachowca (Radka)
o pewnym wykresie. Potem przeprosiłem.
A pomyłka wynikała z faktu, że jeden z dwóch wykresów
był zaprezentowany okrojony, czego nie zauważyłem. Nie tylko ja zresztą {sic!}

 

Pozdrawiam
I chyba to tyle ode mnie w tym watku.
Bo chwilowo mam trochę mało czasu.
Dlatego prosze nie dopytywanie się o jakieś dalsze szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolne tematy nie muszą być tylko astronomiczne, ale raczej bez wątków kontrowersyjnych. Od politykowania są inne fora specjalnie do tego przeznaczone np. http://www.forum.polityka.org.pl/ . Jak Ekolog ma potrzebę pisać o polityce, to niech pisze je tam.

  • Like 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze skoro wpadł ten post powyżej. Ja oczywiście unikam kontrowersyjnej polityki krajowej.

Natomiast Korea czy Szpiegowanie U S A to jest tam tyle kontrowersyjnej (dla nas) poliyki co kot napłakał. :)

To jest  technika. Ów post co go dzisiaj zakwestionowano !

 

 

 

 

Uważam ze pierwsza opcja w tej ankiecie jest gorsza od drugiej!

 

Bo na przyklad o wyborach Miss World czy o  seksie można kulturalnie, bez wylgarności i hard-detali coś napisać.

Dziś przystopujecie takim wyborem pewne tematy, a jutro ktoś inny bedzie chciał po prostu kulturalnie porozawiać.

Na przykład  co sądzicie o zwyczajach młodzieży (dyskoteki - czy dobre miejsce i na jakich warunkach)

i będzie miał zwiazane usta. Nie ja!

Pokreślam to!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologu,

wiesz, że Cię lubię, ale pewnej części twojej pisaniny po prostu nie znoszę. Spójrz tu:

Dziś przystopujecie takim wyborem pewne tematy, a jutro ktoś inny bedzie chciał po prostu kulturalnie porozawiać.

Na przykład  co sądzicie o zwyczajach młodzieży (dyskoteki - czy dobre miejsce i na jakich warunkach)

 

Powiedz mi, po jaką cholerę mamy gadać o zwyczajach młodzieży i dyskotekach na forum astronomicznym? Po jaką cholerę?

 

Romku, nie chodzi o to, żeby kompletnie związać Tobie usta. Wręcz przeciwnie - pisz, ale na temat. Pisz o tym, co widzisz, o tym co Cię nurtuje - byle dotyczyło astronomii. Wiem, że potrafisz.

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ostatnie zdanie ;)

 

Nie spodziewaj sie tu lawiny ludzi piszących o dyskotekach! 

Po prostu czasem ktoś ma taki problem, refleksję, ciekawą obserwację. Może kiedyś Ty ze swoimi pociechami.

A Ty Marku chcesz TYLKO I TYLKO o astronomii.

Naprawdę uważasz, że masz 100% racji? Jak tak to trudno. Akceptuję to, rozumiem, ale się z tym nie zgadzam.

 

Pozdrawiam

p.s.

A czemu tutaj? Bo tutaj sa jednak ludzie z pasją, z precyzyjnym myśleniem (teleskop/lornetka/mapy/astrofocenie)

Na onecie czy wp nie ma sensu pytać o cokolwiek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważasz, że masz 100% racji?

 

Może jestem głupi, ale nie aż tak, żeby uważać, że mam 100% racji :)

 

 

A czemu tutaj? Bo tutaj sa jednak ludzie z pasją, z precyzyjnym myśleniem

 

Rozumiem twój punkt widzenia. Jednakże bardzo łatwo zrobić wtedy z forum tematycznego portal społecznościowy. W którymś momencie właściwa tematyka może się zagubić między pytaniami nie związanymi z astronomią - a przecież po to włazimy na fora astronomiczne, żeby pogadać o gwiazdach a nie gwiazdeczkach z remizy, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli użytkownik, mimo ciągłych próśb i nalegań, nie potrafi sie dostosować do charakteru forum to należy go zbanować częściowo lub całkowicie, a nie bawić sie w ankietki, demokracje i miękkie serce. :-\ FA to konkretne forum, a nie jakiś przytułek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)