Skocz do zawartości

Poprawność języka na forumastronomiczne.pl


polaris

Rekomendowane odpowiedzi

(...) alkocholowa (...)

Powiem szczeże, tego sie jórz powoli odehciewa czytać. I jest to pszykra tędęcja dajonca sie zaówarzyć na niemal karzdym foróm.

 

Przepraszam Robert, że to akurat twój post, ale to taki jaskrawy przykład :) Niechlujstwo językowe i kaleczenie języka ojczystego to jeden z głównych grzechów internetu. Zalecam czytanie książek i używanie korekty językowej w każdej dostępnej formie.

  • Like 8

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie jestem nałogowym łamaczem prawideł naszego języka zdarza mi się popełnić ?orta? szczególnie w wyrazach pochodzenia obcego. Alkohol waśnie do nich należy. Wiem..wiem jako Admin powinienem świecić przykładem. Dla małego usprawiedliwienia dodam, że ten akurat post wysyłałem ze smartfona? Słowo alkohol ma prawdopodobnie to samo źródło znaczeniowe co gwiazda Algol : al-ghoul (zły duch) stąd te ?h? w środku.

PS. Książek sporo czytałem i nadal czytam!

PS1. Post wydzieliłem z tematu zlotowego, bo traktuje zupełnie o czym innym.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro temat wydzielony to można zabrać głos. Powiem szczerze, że do orłów to bym się nie zaliczał. Pisząc jakiś artykuł zdarza mi się zamienić "ó" z "u" czy "ch" z "h" etc.

No ale po napisaniu widzę przecież czerwone podkreślenia i wiadomo, że w wyrazie jest błąd lub literówka.

 

Idąc dalej śmiem twierdzić, że nie należy wyciągać za uszy osób, którym ZDARZY się popełnić błąd. Wystarczy PW o treści "Popraw..." i jest ok. Sam miałem takie od Jacka czy Marcina. Dziękuję chłopaki.

 

Ale pisanie z premedytacją zdania z małej litery, nie stosowanie znaków interpunkcyjnych czy klepanie ó, u, ż, rz, h, ch, jak podejdzie pod rękę to już woła o pomstę do nieba!!! Pytanie co można zrobić z tym fantem. Poprawiać, usuwać posty, a może w końcu dawać ostrzeżenia i bany??? Wszystko jest do przemyślenia i do przedyskutowania.

 

 

Pzdr

Szymon

 

PS: Mam nadźieje, rze w tekśće nie zeobilem blenduf. ;)

  • Like 5

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z wami ,tyle ze mam male zastrzezenia.

Forum astronomiczne nie jest kolejnym etapem nauczania jezyka polskiego i nie stoi na strazy poprawnej polszczyzny - przynajmniej z zalozenia.

Mnie to rowniez drazni w oczy ,ale podejdzmy do tematu z wlasciwym dystansem. Proba naklaniania kogos do czytania , czy tez straszenie banem nie bedzie mialo wplywu na polepszenie jakosci tresci pisanej. Mnie osobiscie irytuje takie podejscie i uwazam ,ze to raczej przyniesie odwrotny skutek.

Powiem tak i bede dosadny . W Londynie jest teraz taka moda ,ze wszystkie kobiety zakladaja na dupe obcisle legginsy. Osobiscie nie odnajduje przyjemnosci w ogladaniu wszystkich niedoskonalosci kobiecego cialu ktore to bezkarnie sa obnaznane w takim odzieniu. Sprobuj takim Paniom przemowic do rozsadku. Przekonaj je do diety i silowni najpierw. Ni chu chu. Moda i koniec.

Niestety takie same tendencje widze tutaj. Coraz mniej czytamy padamy ofiarami ''cywilizacji'' wiec musimy ponosic skutki. Mozecie sobie zatem narzekac, ale nie sadze ,aby to cokolwiek zmienilo.

P.S. Jako ,ze nie mam polskiej klawiatury popelnilem mnostwo bledow. Mozecie mnie zbanowac 8)

  • Like 1

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli cywilizacja tego nie wymaga, to chociaż my wymagajmy od naszych użytkowników... Nie wiem jak innych, ale mnie na przykład strasznie rażą błędy typu:

"SZUKAM SPECJALISTUW"

Co to za problem poprawnie pisać? Wystarczy po napisaniu postu zerknąć czy coś nie podświetla się na czerwono i poprawić. To nie boli.

 

P.S.

Drugą sprawą jest to, że ostatnio bodajże 3 nowych użytkowników to chłopacy z 5-6 klasy podstawówki - tak wywnioskowałem ze sposobu w jakim się wypowiadają.

Żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał, nie mam nic do tego, że się rejestrują, wręcz przeciwnie. Chodzi mi tylko o wiek, który wskazuje na małe obycie na forach internetowych co widać po ich postach no i czasami także po błędach ortograficznych.

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach wyjasnienia. nie chodzilo mi o to zeby od razu banowac. ale jezeli pomimo kilku ostrzezen ktos nadal bez zadnej checi poprawy pisze tak jak ja teraz to uwazam ze admin powinien mu dac odpoczac od forum na przyklad na tydzien.

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z wami ,tyle ze mam male zastrzezenia.

Forum astronomiczne nie jest kolejnym etapem nauczania jezyka polskiego i nie stoi na strazy poprawnej polszczyzny - przynajmniej z zalozenia.

Mnie to rowniez drazni w oczy ,ale podejdzmy do tematu z wlasciwym dystansem. Proba naklaniania kogos do czytania , czy tez straszenie banem nie bedzie mialo wplywu na polepszenie jakosci tresci pisanej. Mnie osobiscie irytuje takie podejscie i uwazam ,ze to raczej przyniesie odwrotny skutek.

 

Oczywiście, ale są przypadki, że użytkownik ma w głębokim poważaniu zasady ortografii czy interpunkcji. Nikt tutaj nie będzie rzucał piorunami w kierunku jakiegoś pojedynczego błędu, bo taki problem to nie problem. Dopiero jeśli ktoś popełnia większą ilość błędów i nie reaguje na prośby o poprawienie, to wtedy trzeba odpowiednio zareagować ;). To zwykła kwestia szacunku dla innych użytkowników.

 

P.S. Jako ,ze nie mam polskiej klawiatury popelnilem mnostwo bledow. Mozecie mnie zbanowac  8)

To jaką Ty masz klawiaturę? Pytam z ciekawości, ponieważ sam mam angielskiego laptopa, z angielską klawiaturą, angielskim Windowsem i polskie znaki nie stanowią najmniejszego problemu :)

  • Like 1

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu może się zdarzyć, jednak błąd w wyrazie "alkohol" to jak nieznajomość pacierza.  O0

  • Like 2

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu może się zdarzyć, jednak błąd w wyrazie "alkohol" to jak nieznajomość pacierza.  O0

Mozna powiedzieć, że to alkohol spowodował kłótnie na forum ;).

  • Like 5

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024