Skocz do zawartości

Konkurs .....i nie tylko ;) - PODSUMOWANIE,ODPOWIEDZI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku chciałem podziękować wszystkim biorącym udział w konkursie a także przeprosić za opóżnienie w podsumowaniu.

A teraz do rzeczy,na początku podaje prawidłowe odpowiedzi.

1.NGC 5053 ,katalog Terzana

2.NGC 4038,4039 (anteny) ,Wielki Atraktor

3.NGC 4435,4438 (eyes) ,ramiona węgielnicy,tarczy-krzyżastrzelca,oriona,perseusza,łabędzia (uwględniamy także wszelkie    odpowiedniki  tych nazw)

4.NGC 6826(mrugająca),Antonio Pigafetta

5.NGC 253,wielka ściana + wielka ściana sloan (zbudowane z gromad galaktyk)

za chwile dalszy ciąg

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać z dołączonej tabelki należy zrobić dodatkowy zestaw pytań dla trójki finalistów

tj;Piotruksiu,Marcina oraz Łukasz 5

Troche dziwi mnie mała ilość startujących w konkursie no ale jak to mówią ; siłą nikogo sie nie da namówić

Pozostawiam czas do piątku na ewentualne reklamacje i zażalenia a w piątek wieczorem  pytania dla finalistów

Moment publikacji pytań jest ostatecznym terminem reklamacji.

pozdrawiam piotr

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nie tyle zażalenie co uwagę do pytania: "Wielki i Mały, Obłoki Magellana to dwie nieregularne galaktyki należące do naszej grupy lokalnej. Nazwa galaktyk pochodzi od nazwiska Ferdynanda Magellana, który obserwował obiekty podczas wyprawy dookoła świata w latach 1519-1522.

kto oficjalnie nadał im te nazwy ?"

Pigaffeta nadał im nazwę tylko mały i duży obłok, jeśli chodzi o nazwanie ich od nazwiska Magellana jest to dużo późniejsza historia także pytanie jest trochę niefortunnie sformułowane jeśli w odpowiedzi chodzi o Pigaffetę. Jeśli faktycznie chodziło ich o nazwanie ich od nazwiska Magellana a nie o nazwę "Mały i Duży Obłok" to Pigaffeta nie jest odpowiedzią prawidłową, dzięki temu dziennikowi zostały poźniej kojarzone z Magellanem. Źródło: "The Magellanic Clouds" Bengt E. Westerlund, Cambridge Astrophyscis Series 29, Rozdział "Introduction" strona 1.

Nie mniej gratulację dla finalistów :)

DO Extreme ED 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to pytanie mi również sprawiło problem i nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi kto pierwszy nadał nazwę z nazwiskiem Magellana. Jednak najbliższe skojarzenia i sugestie wskazywały na Pigafettę i po bezowocnych próbach znalezienia twardych konkretów został on.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,HI Ha...

Odpowiadałem na wszystkie pytania a tu puste miejsca. ;)

Ale nie o to chodzi... :-\

Zakwalifikowałem się na zlot do Zatomia czy nie? :P

Proszę skreślić (bez zwrotu forsy :P) z listy uczestników zlotu 8), tych co łaskawie nawet nie odpowiedzieli na jedno pytanie ;).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę skreślić (bez zwrotu forsy :P) z listy uczestników zlotu 8), tych co łaskawie nawet nie odpowiedzieli na jedno pytanie ;).

Popieram!  ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże nie chodzi mi o to żeby zmieniać wyniki czy coś, jedynie o to że pytanie nie było do końca jasne. Gdyby brzmiało: dzięki komu zawdzięczany skojarzenie Małego i Wielkiego Obłoku z nazwiskiem Magellana? to wtedy Pigaffeta jest 100% dobrą odpowiedzią. Kto oficjalnie nadał im tą nazwę to sam nie znam jednoznacznej odpowiedzi, wiem kto na pewno je tak nazywa i gdzie (Herschel w swoim katalogu) ale czy wcześniej gdzieś padła pełna nazwa? Nie wiem, wiem tylko gdzie nie padła na pewno ;)

DO Extreme ED 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie było źle myślałem, że będzie gorzej a tak widzę, że nawet mi to poszło. Czasem muszę się przyznać dwa razy zapomniałem wysłać odpowiedzi, kiedy zobaczyłem pytania było już po terminie, może, dlatego tak wyszło. Ale samo branie udziału w konkursie to już coś dla mnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wanderer

Gorąca prośba do organizatorów! co prawda odpowiedziałem tam na siakieś jedno pytanko ale potem zrezygnowałem, p[rosze moją pozycję przesunąć uwzględniając uczestnika za mną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zwierzak z Zatomia do domu ma jakieś 8-9 godzin, więc pewnie dziś nic z tego...

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W finale odpowiadali "Marcin" ,"Piotr" oraz "Łukasz S." i jak po cichutku przewidywałem kolejny raz nie było złych odpowiedzi.

Należy zadać sobie pytanie co robimy dalej ?

Gramy do skutku czy przeprowadzamy losowanie.

Tym razem nie podejmę decyzji,ale proszę o opinie w tej materii zainteresowanych w/w osób

Nie ma tutaj osób przegranych ale niestety nagroda główna jest tylko jedna i trzeba jakoś doprowadzić sprawę do finału

pozdrawiam Piotr

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mamy szanse zrobić losowanie na czacie.  Jest tam opcja z zrzutem kostką. Jak wiemy kostka ma 6 cyfr.  Piotr mógłby przydzielić każdemu po dwie cyfry wg kolejności nadsyłania odwiedzi:

1-2 Pierwszy

3-4 Drugi

5-6 Trzeci

Lub w odwrotnej kolejności!

Każdy ma wtedy potencjalnie 2 szanse na 6!

I dokonać 2 rzutów. Jeśli wypadnie jeden z numerów któregoś z  nich winner otrzymuje 1 nagrodę i jego numer nie jest brany pod uwagę w następnym losowaniu. W drugim losowaniu  - jeśli zostanie wylosowana któraś z cyfr następnego, on otrzymuję drugą nagrodę a ten, którego cyfra nie padnie trzecią.

Można umówić się na termin losowania na PW oraz podać oficjalnie na forum -by wszystkim finalistom pasowało  -wtedy wszyscy będą obecni On Line

Mogę tez tam być jako niezależne Jury czuwające nad przebiegiem?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jeżeli chcecie z kostką to niech Robert wyznaczy termin czatu oraz "Sierotke Marysie"

Ja reprezentuje sponsora więc nie moge i nie chce dokonywać losowania

Kolejność nadpływania odpowiedzi na pytanie finałowe była następująca

1.Marcin

2.Łukasz

3.Piotr

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)