Skocz do zawartości

KONKURS na NAJLEPSZĄ RELACJĘ z OBSERWACJI WIZUALNYCH - I kwartał 2015 r.


Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje dla zwycięzcy, bo bez dwóch zdań na to zasłużył! :)

Jednocześnie dziękuję jeszcze raz wszystkim za głosy oddane na mnie. To motywacja na przyszłość!

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również gratuluję zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom :) Było miło wziąć udział w zabawie. Jestem zaskoczony wysoką pozycją mojej relacji gdyż uważałem ją od samego początku za przydługi opis względem odbioru. Tym bardziej w całego serca dziękuję wam za oddane głosy, to serio daje tego kopa ;)

Co do waszych relacji to są one dla mnie czymś na co zawsze czekam na forach. Zarówno na opisy początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych. Widać również jak taki konkurs pozytywnie skłania większą liczbę osób do pisania, co również bardzo cieszy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chciałem pogratulować wszystkim (!) uczestnikom, a w szczególności Hampelowi i Lukostowi, których świetne relacje przechodzą dalej, do - jakkolwiek to zabrzmi - finału za dziewięć miesięcy ;)

Oczywiście cieszę się bardzo z wygrania etapu i dziękuję osobom, które oddały swój głos na mój tekst. Niemniej, chyba najbardziej mnie cieszy rzecz, którą zauważył już Łukasz - to,że lornetki obsadziły całe podium. Przede wszystkim jest to najlepsza możliwa reklama obserwacji lornetkowych. Po drugie - cieszy to, że chyba już nikogo nie trzeba przekonywać, ani ile frajdy niesie ze sobą lornetkowanie, ani to, jakie możliwości drzemią w tych niewielkich gabarytowo sprzętach.

 

Co do nagrody kwartalnej - proszę, by Hampel jako pierwszy wybierał z puli :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panasmarasie za pierwszeństwo :) Wybieram pozycję: "The Cambridge Double Star Atlas" od Aliena :)

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym książkę Rony'ego de Laeta - tylko po co mi dwie w domu?

 

Wykorzystam jednak prawo zadysponowania tą książką:

proszę o zgłoszenie się do mnie na PW osób, które byłyby zainteresowane, by tę książkę otrzymać zupełnie za darmo.

Bardzo mi jednak zależy, żeby książka u nowej właścicielki/nowego właściciela się nie kurzyła, ani też by nie trafiła wkrótce na giełdę. Zatem - wśród osób, które się mam nadzieję zgłoszą, wezmę pod uwagę takie rzeczy, jak:

 - zainteresowanie obserwacjami

 - posiadanie lornetki i chęć jej używania

 - bycie czynnym i piszącym obserwatorem (najchętniej wezmę pod uwagę osoby biorące udział w konkursie, ale to nie jest warunek konieczny)

 - poziom zaawansowania obserwatora - najchętniej przekazałbym osobie raczej początkującej lub średnio zaawansowanej.

 

I na sam koniec dwa kluczowe warunki:

1. poziom znajomości angielskiego - co najmniej średnio zaawansowany (książka jest po angielsku, ale nie jest pisana trudnym językiem)

2. osoba obdarowana będzie miała obowiązek napisania na Forum Astronomicznym co najmniej dwóch relacji obserwacyjnych na kwartał (czyli sześć do końca bieżącego roku), z czego co najmniej jedna relacja na kwartał ma być zgłoszona do konkursu.

 

Piszcie na PW. Mile widziane będą wypowiedzi uzasadniające, dlaczego to właśnie Ty jesteś osobą, do której ma powędrować ta wspaniała książka. Wypowiedzi po angielsku z pewnością zapunktują bardziej :)

 

Mam nadzieję, że fundator książki - Polaris - nie będzie miał mi za złe takie rozdysponowanie nagrodą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post będzie mniej rozbudowany. :P

Również postanowiłem zrezygnować z przyjęcia nagrody (książki "Miesięczny przewodnik po niebie") i przekazać ją osobie, która "otarła się" o podium i na której relację głosowałem - czyli Damianowi P.

Damiana proszę o bezpośredni kontakt na PW z Darkiem (DarX86) - w celu omówienia szczegółów dotyczących przekazania książki.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)