Skocz do zawartości

Wydzielone z Kometa C/2014 Q2 (Lovejoy) - techniki astrofotografii


cobranocka

Rekomendowane odpowiedzi

Jolo: to teraz rozumiem ;) Czyli wychodzi na to, ze np. na stargazerslounge uchodzie za gbura? Bo ja tam zawsze staram sie byc szczery... ;)

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo: to teraz rozumiem ;) Czyli wychodzi na to, ze np. na stargazerslounge uchodzie za gbura? Bo ja tam zawsze staram sie byc szczery... ;)

To pewnie zależy od wielu czynników :) Nie każdy jest gotowy na krytykę, nie każdy ją dobrze znosi i nie potrafi wyciągać wniosków. Z drugiej strony samo chwalenie i podziwianie niczego nas nie nauczy. Z trzeciej strony konstruktywna krytyka nie jest jedynym źródłem wiedzy... itd

Często pokutuje pogląd, że ktoś nie znający się na rzeczy nie powinien się odzywać - to też nie jest prawdą, bo od każdego można się czegoś nauczyć. Każda opinia jest ważna, tylko trzeba samemu rozsądzić, czy więcej mówi o opiniodawcy, czy o naszej pracy.

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka.. na AP admin tak sprzątał dyskusję o mojej fotce, że ją ( fotkę) wywalił :) w ten sposób zostały posty bandy zapaleńców dyskutujących o niczym...

Jednak nie. Jest! Była w innym wątku i nie została przeniesiona. Przepraszam za zamieszanie. Najciekawsze jednak jest to, że dyskusja trwała w najlepsze na temat kolorowej fotki z innego wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskim piekiełku hmmm. Myślisz, że za granicą jest lepiej? Nie ma tam zawiści, zazdrości itp? Radzę poczytać fora anglojęzyczne a potem rzucać tekstami typu: "polskie piekiełko". Polonofobia jest od jakiegoś czasu w modzie jak widzę. Smutne jest to, że obcokrajowców uważa się za kogoś lepszego od Polaków.

Sądzę, że termin "polskie piekiełko" (diabeł nie musi stać przy naszym kotle, bo rodacy sami się przypilnują) jest w użyciu od co najmniej 100 lat, natomiast na pewno w modzie są dziś wszelkie "fobie".

  • Like 1

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na anglojęzycznych forach fotograficznych również spotkałem sie z wieloma awanturami i pomówieniami. Może miałem pecha? Przykładowo na forum makropasja.pl jeszcze nigdy nie spotkałem się z żadną awanturą. Smutne jest to że na każdym kroku wmawia sie jacy to Polacy są źli a reszta świata wspaniała. Ja tam jestem dumny z tego że jestem Polakiem. Koniec off topu z mojej strony ;).

Też jestem dumny,a szczególnie byłem gdy znajomy Niemiec podsunął mi Bild(chyba) gdzie były prezentowane Twoje makrofotki z pochwalnym komentarzem.

Też kończę OT i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie obrażę się, ale to uwieżcie* Cię pogrążyło :P

 

*to pochodna od wiary, a nie uwagi :)

 

Aby nie było OT, dodam, że zdjęcie jest piękne. Tak jak Antoni uważam**, że ma cieszyć oko.

 

**zarek, widzisz różnicę? ;)

Dobra, nie obrażę się, ale to uwieżcie* Cię pogrążyło

O Dżisas! Ale mi wstyd, poszedłem na dno jak kłoda, zawsze pięć razy czytam posta zanim wyślę a tu taka wtopa. Przeprasza wszystkich, którzy musieli na to patrzeć. Od dzisiaj sprawdzam osiem razy.

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie zdjęć zamieszczanych w National Geographic to nie jest przekonany, że grafik przed drukiem nie podkręca odpowiednio kolorów tak, żeby zdjęcie w druku odpowiadało temu z ekranu monitora, więc wersja drukowana i tak jest pod jakimś tam wpływem jego interpretacji.

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na dzisiejszą APOD zastanawiam się jaką techniką autor wykonał finalny obrazek.http://apod.pl/apod/astropix.html

co ciekawe, na swoim fejsie autor zamieszcza też samą kometę bez tła :)

( popraw link w swoim poście bo jutro będzie już nieaktualny... http://apod.nasa.gov/apod/ap150117.html )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie zdjęć zamieszczanych w National Geographic to nie jest przekonany, że grafik przed drukiem nie podkręca odpowiednio kolorów tak, żeby zdjęcie w druku odpowiadało temu z ekranu monitora, więc wersja drukowana i tak jest pod jakimś tam wpływem jego interpretacji.

Takie małe sprostowanie. Zdjęcia w gazetach National Geographic mogą być trochę podkręcane. Co innego jeśli chodzi o konkursy pod ich patronatem. Kiedyś w NG pojawiła się fota mojego kolegi który użył w niej stackowania głębi.

 

Też jestem dumny,a szczególnie byłem gdy znajomy Niemiec podsunął mi Bild(chyba) gdzie były prezentowane Twoje makrofotki z pochwalnym komentarzem.

Też kończę OT i pozdrawiam :)

 

Dziękuję. Bardzo mi miło. Nie wiedziałem że ta gazeta jest tak popularna. Gazeta to Stuttgarter Zeitung. Mam nadzieję, że nie uraziłem Cie swoimi wypowiedziami. Jestem po prostu trochę przeczulony na tym punkcie.

 

 

A i żeby nie było. Nie jestem przeciwnikiem zdjęcia Wessela. Dla mnie jego fota z kometą na tle mgławicy była drugą najlepszą w konkursie ;). Sam chciałbym strzelić coś podobnego.

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziękuję. Bardzo mi miło. Nie wiedziałem że ta gazeta jest tak popularna. Gazeta to Stuttgarter Zeitung. Mam nadzieję, że nie uraziłem Cie swoimi wypowiedziami. Jestem po prostu trochę przeczulony na tym punkcie.

 

Tak,w okolicach Sztudgardu ta gazeta jest dość popularna.Robiłem zlecenia w pewnej dużej fabryce w Sindelfingen i w kantynie fabrycznej pijąc kawę gość podsunął mi pisemko,jednak nie byłem pewny jakie więc strzeliłem najpowszechniejszym. :D

A co w nich takiego było(wypowiedzi) żeby mnie urazić,spoko,każdy jest patriotą na własny sposób :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)