Skocz do zawartości

Problem z Maniakiem??


maquu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Caladan

Nie no spokojnie. Mamy dziś święto,  banki otwierają jutro rano, pewnie przelew zostanie wykonany  z samego rana i potwierdzenie przesłane faksem - i Maniak ruszy jak nowo narodzona, błękitna torpeda ! Więcej wiary Panowie!  :D

Hah ale byłoby zdziwienie gdyby jutro AM wystartował w nowej szacie graficznej z mega bajerami, wodotryskami, nowym regulaminem  i wypaśnym czatem ;  ) heh 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Hah ale byłoby zdziwienie gdyby jutro AM wystartował w nowej szacie graficznej z mega bajerami, wodotryskami, nowym regulaminem  i wypaśnym czatem ;  ) heh

Daj Boże! Jestem za!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co napisał zwierzak_grubas popieram dla mnie już zaczyna brakować mi Astromaniaka, może to głupio wyjdzie, co napiszę, ale oswoiłem się z nim i chociaż nie maiłem czasu na pisanie tylko na dodawanie Astronomicznych Wiadomości z Internetu to zawsze znalazłem chwilkę na to by poczytać, co piszecie na Astromaniaku. A teraz, kiedy klikam napis Astromaniak widzę, to co Wy widzicie  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co napisał zwierzak_grubas popieram dla mnie już zaczyna brakować mi Astromaniaka, może to głupio wyjdzie, co napiszę, ale oswoiłem się z nim i chociaż nie maiłem czasu na pisanie tylko na dodawanie Astronomicznych Wiadomości z Internetu to zawsze znalazłem chwilkę na to by poczytać, co piszecie na Astromaniaku. A teraz, kiedy klikam napis Astromaniak widzę, to co Wy widzicie  :(

Dokładnie tak jak ty odczuwam brak Maniaka. Czuję sentyment do tego forum. Może dlatego, że było pierwszym na jakie zajrzałem? Do tej pory pisałem tylko tam a na pozostałych przeglądałem jedynie tematy. Mam nadzieję, że to tylko przejściowy kłopot i jeszcze dziś wystartuje nie koniecznie w nowej szacie.

Jest też jeszcze jeden kłopot który mnie martwi: Na maniaku w moich PW jest adres do koleżanki której muszę wysłać okular i Barlowa. Pieniądze na konto wpłynęły ale z pod innego adresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zaprzestania pisania.... mnie nie interesuje wogóle tematyka poruszana na maniaku, a wątki obserwacyjne są tam najczęściej ignorowane. Natomiast dyskusje o sprzęcie mnie wogóle nie zajmują. Więc co ja się będę narzucał userom z jakimiś tam zmiennymi, które i tak nikogo nie interesują ?  ;)

Krzysztof dokładnie! Chodzi wyłącznie  profil forum. Astromaniak jest doklejony do sklepu oraz warsztatu usługowego.  Siłą więc rzeczy ludzie pytają o sprzęt, jego dobór,  oraz bardzo często o  ATM i o kompleksowe usługi!  Janusz jako osoba pracująca w tym zawodowo od wielu lat posiada wiedzę praktyczną. A za tym idzie giełda rynku wtórnego. Ludzie chcą tym samym zweryfikować ewentualne, chybione oferty!Tak że ponad 1/3 postów na AM to giełda!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, wszyscy zdają sobie z tego sprawę. I rozumiem potrzebę zasięgania porad odnośnie konfiguracji sprzętowej, m.in. po to są te wszystkie fora, sam czasem  na tutejszym czacie podpytywałem kolegów w temacie bardziej ode mnie obeznanych. Mam jednak wrażenie, że dla wielu użytkowników maniaka pasją nie jest astronomia lecz?. teleskopy.  ;)

Pozdrawiam

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie to i to  z znaczącym akcentem na astronomię ;)

Często zastanawiam się jak by to było gdybym nagle musiał wszystko sprzedać i pozostał z budżetowym 9cm achromatem na statywie foto i parką plossli-myślę może odkrył bym prawdziwą astronomię  ;)

Albo lepiej wykonał bym reflektor z 15cm lustrem sferycznym, wyszlifowanym własnoręcznie na czystym blanku :) od podstaw. Każdy element własnoręcznie. 

Niestety jestem humanistą i mój pomysł by się nie powiódł! Gdyż nie posiadam odpowiednich do poważnego ATM predyspozycji ;D

Kocham konstrukcje optyczne i ciągłą ich rotację pod moją strzechą. Jak ktoś kiedyś powiedział: mojego teleskopu docelowego jeszcze nie wyprodukowano  :D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie to i to  z znaczącym akcentem na astronomię ;)

Kocham konstrukcje optyczne i ciągłą ich rotację pod moją strzechą. Jak ktoś kiedyś powiedział: mojego teleskopu docelowego jeszcze nie wyprodukowano  :D

Mojego też. W ostatnim czasie borykam się z problemem astrofoto-wizual, astrofoto-wizual w tym momencie ze wskazaniem na wizual. Ostatnio zapragnąłem obrazów z lustra 12" a szkoda mi sprzedać Oriona 80ED na HEQ5. I jak tu nie pytać doświadczonych. Maniak jest potrzebny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie to i to  z znaczącym akcentem na astronomię ;)

Często zastanawiam się jak by to było gdybym nagle musiał wszystko sprzedać i pozostał z budżetowym 9cm achromatem na statywie foto i parką plossli-myślę może odkrył bym prawdziwą astronomię  ;)

Albo lepiej wykonał bym reflektor z 15cm lustrem sferycznym, wyszlifowanym własnoręcznie na czystym blanku :) od podstaw. Każdy element własnoręcznie. 

Niestety jestem humanistą i mój pomysł by się nie powiódł! Gdyż nie posiadam odpowiednich do poważnego ATM predyspozycji ;D

Kocham konstrukcje optyczne i ciągłą ich rotację pod moją strzechą. Jak ktoś kiedyś powiedział: mojego teleskopu docelowego jeszcze nie wyprodukowano  :D

Nie no Robert, ale Ty ze swojego różnorodnego sprzętu korzystasz w boju... i to dużo  :)

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)