Skocz do zawartości

Półpasiec Oriona


Rekomendowane odpowiedzi

Czego chcesz od tego Kunia? Nawet na moim monitorze widzę go bez rozwinięcia zdjęcia.

W ogóle, to ciemne mgławice prezentują się genialnie - zwłaszcza bezpośrednio ponad M42/43

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to niektórym to się w główkach poprzewracało a nas wszystkich by chcieli doprowadzić: a) do zawału b:) kompleksów c:) każdego z tych przypadków i jeszcze innych (niepotrzebne skreślić) :) Co Ty chcesz od tego zdjęcia ? M42 i okolice jak malowana, Łeb się pręży jak struna a i reszta wyszła "nieziemska" Gdybym jakimś cudem kiedyś przypadkiem (bo nie widzę innej możliwości) zrobił  takie zdjęcie wszyscy znajomi przestaliby odbierać ode mnie telefony bo z góry by znali temat rozmowy hehe Naprawdę powiadam - Zacna fotka - Gratuluję!

  • Like 5

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie:

zdjęcie jest kapitalne w odbiorze.

Jedyne, do czego nie mam pełnego przekonania, to tło - wygląda (może tylko na moim monitorze) na okrojone z informacji, sprawia wrażenie odrobinę nazbyt jednolitego.

Poza tym, właściwie nie mam uwag (nie licząc tych wokółgwiezdnych obwódek od filtra), przynajmniej na moje wizualowe oko.

Kolorystyka wygląda pięknie i naturalnie, a to że IC 434 wyszedł delikatnie, nie tyle nie przeszkadza, co wręcz jest pewnym atutem zdjęcia. Dzięki temu lepiej trzymają się proporcje intensywności świecenia poszczególnym mgławic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za uwagi  :)

Właśnie miałem to pisać - po wyciągnięciu i usunięciu gradientu tło nie było równe, ale niestety nie było w tym tle żadnej korelacji z innymi podobnymi zdjęciami spod ciemnego nieba. Dlatego uznałem że to nierówne tło to szum z LP i go podrównałem lekko, może za mocno. Sprawdzę jeszcze wieczorem w domu dokładnie.
 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Łukasz, tak jak pozostali koledzy uważam że przesadzasz w krytyce swoich prac i z uporem maniaka powtarzam że korekta tła szczególnie w szerokich kadrach zbyt często psuje harmonię całości. chętnie zobaczył bym obraz bez interwencji w tło. Wtedy zobaczymy wszystko co dało się zarejestrować. Żaden ze mnie krytyk gdyż do tej pory sam swoich prac nie umieszczam, ale to chyba dlatego, o czym pisał Pawcio, - czuję się przytłoczony doskonałością, a później foty są już "za stare" i pozostają zagrzebane w archiwach komputera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się podoba. Fajna sprawa tak sobie 2 pieczenie przy jednym ogniu upiec i strzelań Newtonkiem w słaby obiekt i do tego jakiś piękny szeroki kadr lustrzanką :) Mnie sie szerokie kadry najbardziej podobają...

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - jeszcze nie tak dawno nie darzyłem za dużą sympatią takich szerokich kadrów. Ale w końcu nauczyłem się je "czytać" i mi się spodobały na tyle, że kombinowałem jak je pogodzić z "wąskimi". I może się udać :)

W naszym klimacie to najlepiej by było mieć dziesięć zestawów i zbierać fotony na kilogramy :)

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024