Skocz do zawartości

Planety widoczne podczas hybrydowego zaćmienia Słońca 20 marca 2015 r.


Anna22

Rekomendowane odpowiedzi

Kolorowe planety Układu Słonecznego i ciemna strona Księżyca oświetlona przy hybrydowym zaćmieniu Słońca ? czy to błękitny Uran i brzoskwiniowy Mars oraz niebieski Neptun  oświetlone przy hybrydowym zaćmieniu Słońca? Zdjęcia zrobiono aparatem telefonicznym przy użyciu teleskopu (D=70mmEQ F1=700mm F10) w Iławie- Polska 20marca2015 r. w godz.11-13.13. Planety obserwowane z powierzchni Ziemi sfotografowałam telefonem z aparatem  o parametrach 2.8/28 12 MP AF. Wspaniale było je oglądać na żywo i w kolorze tak jak widać je na zdjęciu. Ciekawostką jest to że były ustawione w jednej linii. Jest na nim widoczna powierzchnia Księżyca z kraterami których nie widzimy na comiesięcznych pełniach. Ta strona Księżyca była dostępna fotograficznie podczas zaćmienia Słońca (min.80%).

 

niestety mam problem z dołączeniem zdjęć są powyżej 5KB czy ktoś wie jak moge je dodać bo są niesamowite?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowe planety Układu Słonecznego i ciemna..............

 

niestety mam problem z dołączeniem zdjęć są powyżej 5KB czy ktoś wie jak moge je dodać bo są niesamowite?

Naciskasz po prawej na dole ,,klawisz" Więcej opcji

Otworzy Ci się nowe okienko gdzie na dole po lewej będzie spinacz a pod nim Przeglądaj - wybierasz fotki ze swojego serwerka i Załącz ten Plik.

Dodatkowo jeśli chcesz aby były w poście między np. tekstem to po prawej Dodaj do wpisu

Powodzenia :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy hybrydowym zaćmieniu Słońca

 

Jesteś pewna, że nie chodzi Tobie o częściowe zaćmienie?

 

Ciekawostką jest to że były ustawione w jednej linii

To akurat nie jest ciekawostka, tylko efekt krążenia planet w niemal identycznej płaszczyźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonałam wasze instrukcje  i niestety pojawia się info:Błąd Ten plik jest zbyt duży by go wysłać nawet pzry jednym zdjęciu.

a tak chciałam Wam załączyć te ciekawe fotografie mam ich mnóstwo i niestety jeżeli nie zostanie zwiększony rozmiar pojedyńczego pliku nie dam rady ich dodać(na innych portalach nie było z tym problemu -może jest możliwae dodanie zdjeć nie na forum ale na moim profilu?

pod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dodawać większe pliki musiasz mieć chyba więcej niż 5 postów...zdaje mi się że tak jest forum ustawione....

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewna, że nie chodzi Tobie o częściowe zaćmienie?

 

To akurat nie jest ciekawostka, tylko efekt krążenia planet w niemal identycznej płaszczyźnie.

chodziło mi o ciekawostkę sfotografowania ich w takim ułożeniu co raczej nie zdarza sie często ale oczywiście mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemna strona Księżyca oświetlona przy hybrydowym zaćmieniu Słońca. Zdjęcia zrobiono telefonem o parametrach 2.8/28 12 MP AF przy użyciu teleskopu (D=70mmEQ F1=700mm F/10) w Iławie /Polska 20 marca 2015 r.w godz.11-13.30. Niesamowite jest to że udało się je sfotografować telefonem i to że jest na nim widoczna powierzchnia Księżyca z kraterami których nie widzimy na comiesięcznych pełniach.Ta strona Księżyca była dostępna fotograficznie podczas zaćmienia Słońca (min.80%).

niestety nie moge dodać zdjęć bo są wiekszego rozmiaru >5KB może jak dotrę do szóstego postu jest Błąd Ten plik jest zbyt duży by go wysłać

cierpliwości życzę i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na innych portalach nie było z tym problemu

 

To przedstaw nam linki do tych portali, bo sam jestem zainteresowany, jak prezentują się te  CIEKAWE fotografie. I mam pytanie: skąd masz żródło mówiące o hybrydowym zaćmieniu, bo z tego co się orientuję zaćmienie z 20 marca było całkowite dla mieszkańców Wysp Owczych i prowincji Svalbard w Norwegii, a dla nas było to zaćmienie częściowe, czego dowody są przedstawione na łamach FA. ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o zaćmienie Słońca widoczne nad naszym krajem 20marca2015 r jak wspomniałm jestem astrofotografem amatorem zaćmienie max osiągnęło w północnej Polsce ok 80% i wystarczyło aby zobaczyć i sfotografować planety widoczne poza Słońcem jak również ciemna stronę Księżyca -jak uda mi się je tu zamieścić będziecie je oceniac a nawet z chęcią poznam Wasze opinie czy dobrze okreslilam widoczne na nich ciała niebieskie od czasu zaćmienia zamieściłam je na nacjonale geografic i zaraz po zaćmieniu miały max pkt -oczywiście nie wszystkie ale warte są obejrzenia bo w koncu wykonane są. telefonem z dobrym aparatem -mam ok400 fotografii z obserwacji planet i księżyca podczas tego zaćmienia pozdrawiam i życzę cierpliwości i też czystego nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko Anno22, albo jesteś jakimś prowokatorem, który z nudów zaśmieca forum, albo naprawdę wierzysz, że to są planety Układu Słonecznego.

 

https://www.google.pl/search?q=national+geographic+zdj%C4%99cia+planet+podczas+za%C4%87mienia+20+marca&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=DM6aVYjwIYHlsgG11r6YAQ

 

Więc jeśli to drugie, to od razu wyprowadzamy z błędu. Nie, to nie są planety. To są jakieś obrzydliwe odblaski świetlne powstałe w marnym w obiektywie tego telefonu. xDDD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)