Skocz do zawartości

Błedy EX0 (IPB)


Rekomendowane odpowiedzi

 

Chciałbym Was poinformować, że mamy problemy z silnikiem forum.

Ani Administrator Techniczny ani ja nie mamy na to wpływu. Od piątku jest złożone zlecenie do firmy IPS o sprawdzenie całości. Niezbędne kody zostały już przekazane a my na bieżąco przekazujemy informacje o raportowanych błędach. Programista IPB wejdzie wkrótce na forum i jako admin posprawdza wszystkie logi.

Domyślamy się, że jest jakiś konflikt między wersją 4x a polskimi znakami. Ale to może stwierdzić tylko twórca oprogramowania. Inne społeczności międzynarodowe także zgłaszają błąd EX0. Należy więc utrzymywać że błąd leży po stronie firmy IPB

 

Oczywiście gdyby silnik okazał się  wciąż niestabilny nosimy się możliwością zakupu innego komercyjnego silnika z za oceanu.  Nie miej jednak dajmy szanse naprawy oprogramowania twórcom.

Wcześniejsze wersie były przecież niezwykle udane. A np. V-biuletin onegdaj parał się podobnymi problemami jak IPB

Przepraszam więc za notorycznie powtarzające się błędy  z komunikatem EX0. Robimy co w naszej mocy aby wreszcie wyjść na prostą. Forum przechodzi z tego powodu trudne chwile proszę więc prawdziwych przyjaciół FA o wyrozumiałość i wsparcie. Złośliwe i kąśliwe komentarze pod adresem Administracji niczemu nie służą a podjudzają tylko atmosferę.  Jeśli coś leży w naszych możliwościach jesteśmy w stanie to naprawić jeśli jednak coś wykracza poza nasze możliwości musimy działa inaczej.

Administracji FA przede wszystkim zależy na powrocie do dawnej i sprawdzonej stabilności.

  • Like 7

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki Jankesi nie naprawią swoich błędów mały poradnik jeśli ktoś nie może zamieścić przygotowanego wcześniej nowego tematu/postu:

Nie można używać wstawienia linku w wyraz, w fotografię, grafikę, szczególnie jeśli to jest link zewnętrzny, linki na FA zazwyczaj działają.
Spróbujcie wpisać ręcznie np www.Onet.pl  - tak aby nie zamienił się w link - po skopiowaniu do nowej karty przeglądarki zadziała. Wiem, że to masakra ale jedyny na razie sposób....

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest to upierdliwe. Mam nadzieję, że problem zostanie szybko rozwiązany i  FA się ustabilizuje. Po przejściu na nowy silnik wszystko powoli się unormowało. Szata graficzna jest świetna, możliwości silnika wysokie a tu się ten nieszczęsny EX0 przypier.....!!!

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. :5640dc70bd641_11Geek:

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem Tapatalka, błędy które pojawiały się w poprzedniej wersji tego dodatku zostały poprawione. Panowie z IPS znaleźli prawdopodobną przyczynę błędu EX0,  dwóch użytkowników było przypisanych do nieistniejącej grupy -1,  problem pewnie pojawił się przy konwersji z wersji 3.4 do 4. Proszę o testowanie i zgłaszanie błędów, mogą się jeszcze pojawić błędy typu EX0 i 2F173/1 czy podobne, proszę o ich zgłaszanie w tym wątku.

IPBoard 4 jest jeszcze w fazie rozwojowej choć od wydania minęło już trochę czasu, nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć, błędy będą się jeszcze pojawiać ale z czasem sytuacja się ustabilizuje. Mamy opłacony płatny support ze strony producenta tak więc wszelkie niedoróbki w silniku będą przez ten support poprawiane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyzerowanie licznika przedmiotów oczekujących na zatwierdzenie - Giełda.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jutro się tym zajmę. Napiszę jeszcze o błędzie EX0, problem ten dotyczy dwóch userów  @Paweł Baran, oraz @tranox , to na ich kontach przypisana jest dziwna grupa -1 przez co forum się nam rozsypuje, oczywiście wymienieni nie są temu winni :) Problem jest zdiagnozowany jednak może się ponownie pojawić, do końca nie jest wyjaśnione jego powstawanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam dam dożywotniego bana.... ;)

Osobiście morduję się od paru dni z czymś takim jak na screenie. Koledzy poradzili mi usunięcie cookies - i owszem pomaga. Tylko, że klikam na "zaloguj" lub cokolwiek innego na Forum i znowu mam to co na screenie. Czasami muszę po 3-4 razy kasować ciasteczka i odświeżać stronę aby się zalogować lub dostać do jakiegoś wątku... :/

Błędów EXO mi nie wywala.  (EDIT Przy pisaniu posta wywaliło mi EX0 i znowu musiałem kilkanaście razy kasować cookies żeby się tu dostać)

P.S. Problem dotyczy nie tylko komputera ale i przeglądarki w telefonie!

P.P.S Żeby wysłać ten post i się zalogować 7 razy powtarzałem opisaną procedurę. Było by miło, gdybym już nie musiał...

Przechwytywanie.JPG

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej nie można dać linku zewnętrznego - na przykład spróbuj otworzyć z banerku na górze Astronomię - skopiuj link i wstaw do postu, nie aktywuje się Odpowiedz :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gońcie dziadów - zawalajcie ich mailami 3 razy dziennie - od soboty się zabierają jak żaba do jeża :ar15firing:

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zgłoszenia Tranoxa Linuxpl.com zwiększył nam pamięć z 128mb do 256mb zobaczymy jak podskoczy stabilność forum ...

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę można tylko wstawić adres zewnętrzny (link) wpisując go ręcznie, np: www.astronomia.media.pl   

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lukost napisał:

A ja zgłaszam się z błędem EX2048. Za cholerę nie mogę napisać nowego tematu; w tekście nie ma już nawet linków - są tylko załączone foty...   

Pisałem o nim wcześniej... Wyskakiwał mi przy próbie edycji tematu.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się to jeszcze gdy próbuje się napisać tekst w innym edytorze, np. w Wordzie lub notatniku i kopiujemy do edytora. Też z tym to cholerstwo sobie nie radzi :(
Dlatego póki te cholerne Jankesy nie naprawią linkowania na to również uważajcie i trzeba się męczyć z tym edytorem...

Zostało to zgłoszone.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzono sobie z zewnętrznymi linkami - Ty i Paweł nadal znajdujecie się na najczarniejszej liście ..... :bond:

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze po dłuuuuuuuuuugiej ,,banicji" poczucie humoru straciłeś :5640dc6d53129_00Blanco:

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tranox napisał:

Bardzo mi przykro, że moje konto generuje jakieś błędy Jacku - pisałem tylko, że u mnie nie występuje problem przedstawiano na screenie co mnie niezmiernie cieszy

 

Sprawa rozbija się że Twoje konto Filipie i  naszego Pawełka Beeesia zostało w dziwny sposób zaszeregowane podczas przenosin z 3.4 na 4x przez oprogramowanie przenoszące.. Byliście obaj w grupie -1. System wariował i wywalał błędy w tematach w których były Wasze posty lub jakakolwiek Wasza aktywność. ?.Nasz Techniczny zmieniał w bazie danych a silnik forum i tak przywracał ustawienia i wpierniczał Was do grupy -1

Dopiero programista z USA wszedł z konta serwisowego na forum i to gdzieś w kodzie odhaczył?.

Przy okazji..podbiliśmy  też pamięć podręczną forum dwukrotnie. Co odbije się na zwiększonej stabilności Forum :5640dc6e79ff9_03Silly:

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignisdei napisał:

Przy okazji..podbiliśmy  też pamięć podręczną forum dwukrotnie. Co odbije się na zwiększonej stabilności Forum :5640dc6e79ff9_03Silly:

 

Oh nie musicie dziękować :5640dc6fa0398_07Cool::5640dc6e20115_02Laugh:  Cieszę się, że już wszystko śmiga.

 

1 godzinę temu, Jacek E. napisał:

Widzę, ze po dłuuuuuuuuuugiej ,,banicji" poczucie humoru straciłeś :5640dc6d53129_00Blanco:

Oj tam, tylko 8 miesięcy przerwy :) back in business jak to mawiają jankesi   

P.S. Stęskniłem się za Wami, wyjadacze :5640dc70bd641_11Geek:

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)