Skocz do zawartości

Słońce na dziś


Gość MaciekM

Rekomendowane odpowiedzi

RenimSS, zawładnął tematem Słońca!

 

A ja mam prośbę. Myślę, że inni też chętnie skorzystają. Czy możesz wstawić kilka fotek sprzętu, którym robisz takie cuda. Chciałbym zobaczyć jak wygląda twój setup.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł. Po co drażnić ludzi. I tak niektórzy to złośliwie komentują.  W tym chorym kraju  nie może mieć jeden lepiej od drugiego bo Cie zgnoją......

 

 

 

U nas na forum jak tylko tu jestem nie zauważyłem żadnych złośliwości . A wręcz przeciwnie jesteśmy jak w rodzinie . Jeżeli nie chcesz pokazać swojego sprzętu to spoko. Ja przyznam i dołączę się do tego co napisał Szymon że też jestem ciekaw co to za sprzęcicho i wiadomo uzdolniony człowiek robi takie bajki niczym z sond kosmicznych. Fotki i gify POWALAJĄ . Nie sądziłem że jest to wogóle możliwe . Szczere gratulacje  RenimSS :)

  • Like 1

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł. Po co drażnić ludzi. I tak niektórzy to złośliwie komentują.  W tym chorym kraju  nie może mieć jeden lepiej od drugiego bo Cie zgnoją. Prawda ???

Dawaj dawaj - chętnie obejrzę - Nadmieniam, że odbiegam od przyjętego standardu i bardzo sie cieszę jak kumpel, znajomy czy sąsiad kupi nową porządną rurkę, kamerkę czy furę :D

Daj bliższą fotę tego solarka uzbrojonego :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką mozaikę ?  Co masz na myśli?

 

 

 

Kolega Roofer pewnie miał na myśli składanie klatek. Coś na zasadzie kiedy z klatek robi się pełny obraz księżyca i wtedy łysy jest w bardzo dobrej rozdzielczości. Jednak Księżyc jest raczej statyczny a słońce bardzo dynamiczne i ten numer raczej nie wypali . Przez zmianę struktór w czasie będzie widać łączenia.

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RenimSS mam pytanie ile w rzeczywistości trwają ujęcia na Twoich gifach? Np ten nad moim postem?

W zależności od okoliczności Ale trzeba przyjąć ok 80 avi po 20 sekund co 10 sekund, by była nieco większa ale lekka w mb animacja Gif. Zawsze kilka klatek gotowych wyleci ale jest z czego wybrać. Obraz się psuje z wielu czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od okoliczności Ale trzeba przyjąć ok 80 avi po 20 sekund co 10 sekund, by była nieco większa ale lekka w mb animacja Gif. Zawsze kilka klatek gotowych wyleci ale jest z czego wybrać. Obraz się psuje z wielu czynników.

Czyli około 40 minut życia Słońca. :)

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RenimSS odwalasz kawal dobrej roboty tymi fotkami przybliżając nam Słoneczko. Śmiem twierdzić że jesteś jedyny z takimi zdjęciami w PL odkąd interesuje się astronomią.

SUPER jest czym oko cieszyć.

  • Like 2

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)