Skocz do zawartości

Słońce na dziś


Gość MaciekM

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie niestety już pozytywnych przymiotników brakuje aby skomplementować Twoje Słonko-Fotografie 8)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy Niebawem NASA opublikuje lepsze zdjęcia na swojej stronie oraz nasz miesięcznik Astronomia.

 

Nowości są zawsze na naszym Facebooku fb.png i tysiące komentarzy z całego świata z Klubów obserwatorów słońca jak  Solar System Imaging ,Charlie Bates Solar Astronomy Project, OAS Solar Observers and Imaging Group i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega RenimSS zdominowal ten temat, czemu nie ma sie co dziwic - piekne fotki. Mimo tego, niesmialo wstawiam swoje Słonko z dzis :)

 

SW 150/750, Canon 350D, Baader ND5, 100x1/1600s @ ISO100. Slabe warunki - cirrusy.

 

 

 

 

post-3139-0-10629200-1409929487_thumb.jp

  • Like 6

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koval - jak widzisz przez ND5 też idzie pokazać piękno naszej gwiazdy. Nie dysponujemy takim setupem jak RenimSS więc bawmy się tym co mamy.

Fotka bardzo ładna.

 

 

pzdr.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widzę w tych kilku ostatnich postach to są normalnie dzieła sztuki. Najwyższej klasy artysta-plastyk chciałby mieć takie grafiki w swoim repertuarze.

Czy Ty je zamieszczasz w jakichś konkursach? Jak nie to szkoda.  A jak wyglądają Twoje kontakty z APOD?

 

125254  AR2157  szczena opada dwa razy, a trudno zresztą wybrać najlepsze bo wszystkie super :)

Ty konkurujesz chyba tylko sam ze sobą? ;)

  • Like 4

"Kilka lat temu fizycy skonstruowali na podstawie tej teorii bardzo uproszczony model Wszechświata, z którego wynikało, że Wielki Wybuch był tak naprawdę Wielkim Odbiciem. Przed chwilą "zero", w której zaczął się nasz Wszechświat, istniał jakiś inny kosmos, który się kurczył. Kiedy jego gęstość i temperatura osiągnęły krytyczną wartość, losy świata się odwróciły" ERGO: Zawsze był jakiś kosmos :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widzę w tych kilku ostatnich postach to są normalnie dzieła sztuki. Najwyższej klasy artysta-plastyk chciałby mieć takie grafiki w swoim repertuarze.

Czy Ty je zamieszczasz w jakichś konkursach? Jak nie to szkoda.  A jak wyglądają Twoje kontakty z APOD?

 

125254  AR2157  szczena opada dwa razy, a trudno zresztą wybrać najlepsze bo wszystkie super :)

Ty konkurujesz chyba tylko sam ze sobą? ;)

 

 

Tak dokładnie. Zdjęcia publikowane są przez światowe firmy produkujące sprzęt do obserwacji słońca oraz gazetach jaki wiele światowych klubów zrzeszających obserwatorów słońca. Rzeczywiście są podziwiane. Teleskop jest do sprzedania bo kupuje jeszcze większy. :) No i w październiku nasza ASTRONOMIA.

APOD również ma moje foty. Ale to żadna dla mnie rewelacja. Zaszczytem są producenci sprzętu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak obszerną odpowiedź.

APOD jednak miewa imponujące foty.

 

Wskazana dzisiaj przez Jacka w innym wątku jak to mówią:

szczenę wyłamuje i d*** urywa ;)

 

http://apod.nasa.gov/apod/ap140914.html

 

Jeśli to nie problem to daj linka do Twojego APOD-a

 

Kogo uważasz za swojego największego (albo po prostu wybitnego) konkurenta na świecie - tu też byłbym wdzieczny za ewentualny Link jego dzieła.

A w Polsce?

"Kilka lat temu fizycy skonstruowali na podstawie tej teorii bardzo uproszczony model Wszechświata, z którego wynikało, że Wielki Wybuch był tak naprawdę Wielkim Odbiciem. Przed chwilą "zero", w której zaczął się nasz Wszechświat, istniał jakiś inny kosmos, który się kurczył. Kiedy jego gęstość i temperatura osiągnęły krytyczną wartość, losy świata się odwróciły" ERGO: Zawsze był jakiś kosmos :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. Zdjęcia publikowane są przez światowe firmy produkujące sprzęt do obserwacji słońca oraz gazetach jaki wiele światowych klubów zrzeszających obserwatorów słońca. Rzeczywiście są podziwiane. Teleskop jest do sprzedania bo kupuje jeszcze większy. :) No i w październiku nasza ASTRONOMIA.

APOD również ma moje foty. Ale to żadna dla mnie rewelacja. Zaszczytem są producenci sprzętu.

Gratulacje kolejny Polak potrafi i pokazuje nam że się da. Jednak koszty produkcji zdjęcia "astronomiczne". Pozdrawiam

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje fotek. Skromności wyrazu i poziomu samooceny również. Patrząc na Twoje zdjęcia mam wrażenie, że zrobienie ich to bułka z masłem- wystarczy mieć sprzęt odpowiedniej klasy czyli kasę. Ciekawe czy przerzucisz swoje umiejętności na inne obiekty? Planety? Obiekty DSowe?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RenimSS swietne foty - jak zwykle ;) Tak sobie mysle... Chcesz sprzedac swoj sprzet... za 3 miesiace mam urodziny - moze chcesz mi zrobic prezent? Haha ;)

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)