Skocz do zawartości

Wiosenny zlot w Zatomiu 22-25 marca 2012


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 336
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Ciekawostka, jesteśmy też w folderze turystycznym  8)

http://www.forumturystyki.pl/newsletter/foldery/foldery/Choszczno_Recz.pdf

Jeśli gmina Drawno jest współorganizatorem IV zlotu w to może odetną zasilanie lamp ulicznych w Zatomiu na czas zlotu?


Sowa 24" F/4.33, Paracorr VIP 2010, Nagler 20mm, ES14mm

www.astro-foto.pl/index.php/obserwacje-wizualne/sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gmina Drawno jest współorganizatorem IV zlotu w to może odetną zasilanie lamp ulicznych w Zatomiu na czas zlotu?

Może jakaś zniżka od organizatora  gminy Drawno dla astromaniaków  ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwiłem odcięcie lamp w pobliżu ośrodka, w całej wsi chyba nie da rady!

Będę ubiegał się jak w tamtym roku o honorowy patronat P. Burmistrza. W tamtym roku odwiedził nas  i zasponsorował piwo dla wszystkich.  Teraz spróbuję go namówić na zorganizowanie dla nas ognicha! :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwiłem odcięcie lamp w pobliżu ośrodka, w całej wsi chyba nie da rady!

Będę ubiegał się jak w tamtym roku o honorowy patronat P. Burmistrza. W tamtym roku odwiedził nas  i zasponsorował piwo dla wszystkich.  Teraz spróbuję go namówić na zorganizowanie dla nas ognicha! :)

Ale z piwem dla wszystkich  coby było czym zagasić  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, szkoda, że nie będę tego oglądać.

Aniu - to żaden atrakcyjny widok - jak będziemy kończyli sponsorowane ognisko w ramach walki z alkoholizmem, otworzymy butelki i ich zawartością zagasimy  ;) Unikniemy w ten sposób ewentualnego zarzewia ognia  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

No, właśnie, bo ja bym tam stała i zbierała piwo do banieczek  :D na zaś

A to rzeczywiście - Masz czego żałować

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuję listę wpłat!

1) Ignisdei (+3 osoby)  poza ośrodkiem

2) Alien7101 105zł nocleg + 150zł wyżywienie = 255zł

3-4) Jacek2+1osoba    210 zł nocleg + 300zł wyżywienie = 510zł

5) Gregohr 105zł nocleg + 150zł wyżywienie = 255zł

6 ) kenny 105zł nocleg + 150zł wyżywienie = 255zł

7) Heniek 105zł nocleg + 150zł wyżywienie = 255zł

8) JacekErbel 105zł nocleg + 150zł wyżywienie = 255zł

9) sagi 2x 35zł nocleg +2x50zł wyżywienie = 170zł

10) Charon_X

11-12) Bandros + 1 osoba (ojciec) 4x 35zł nocleg +4x50zł wyżywienie = 340zł

13) statek 105zł nocleg + 150zł wyżywienie = 255zł

14) Jajak 105zł nocleg + 150zł wyżywienie = 255zł

15) zibii 105zł nocleg + 150zł wyżywienie = 255zł

16) Allano ( razem z zibii'm)  105zł nocleg + 150zł wyżywienie = 255zł

17) qbanos 105zł nocleg + 150zł wyżywienie = 255zł

18) rybi 105zł nocleg + 150zł wyżywienie = 255zł

19) Zwierzak Grubas 105zł nocleg + 150zł wyżywienie = 255zł

20) darius 105zł nocleg + 150zł wyżywienie = 255zł

21) M.Rudy 105zł nocleg + 150zł wyżywienie = 255zł

22) Rogalx

23) Sławko

24) Felcia97 8)

25) toffi84

26) maquu 105zł nocleg + 150zł wyżywienie = 255zł

27) krzysiekk24

28) szdom1 2x 35zł nocleg +2x50zł wyżywienie = 170zł

29-30) GoJacekGo + 1 osoba 4x 35zł nocleg +4x50zł wyżywienie = 340zł

31) Tutko (+ ? osób)  - opcja 2 doby

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich okolic jedzie ktoś, kto by miał wolne miesjce w samochodzie ?

Ewentualnie mógłbym dojechać pociagiem do miast typu Choszczno, Stargard Szczeciński, Piła czy Wałcz. Bo do tych miast bym mógł najdalej dojechać pociągiem z Koszalina i musiałbym się stamtąd dostać do Zatomia.

mapa1k.jpg

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojedź do Słupska to Cię zabiorę  :)

Co chwilę Masz albo PKS albo PKP. Reszta na PW zapraszam  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy zlotowicze mimo moich próśb nie wpłynęły środki od co najmniej 8 osób! :o

Ostatecznym terminem wpłat był 12-sty marzec. Wiem że kilkoro z Was chce jeszcze wpłacić wiec ustalam ostateczny termin wpłat do czwartku 15.03.2012r. Czekam na pieniądze do godz. 16.00, sprawdzam konto i wykreślam tych co nie wpłacili! Będę tez wysyłać PW do zainteresowanych.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwiłem odcięcie lamp w pobliżu ośrodka, w całej wsi chyba nie da rady!

Będę ubiegał się jak w tamtym roku o honorowy patronat P. Burmistrza. W tamtym roku odwiedził nas  i zasponsorował piwo dla wszystkich.  Teraz spróbuję go namówić na zorganizowanie dla nas ognicha! :)

Byłoby super gdyby zamiast piwa i ogniska Burmistrz jednak wyłączył te lampy.

Jeżeli nie da się przez całą noc to chociaż po godzinie 22:00 czy chociaż 23:00.

Burmistrz jako współorganizator zlotu wydaje mi się że nie powinien mieć problemów z załatwieniem takiej prostej sprawy.

Zacytuję fragment folderu reklamowego,

" ......

Są podstawy by sądzić, że okolice Zatomia, zlokalizowane na terenie

Drawskiego Parku Narodowego, z dala od miejskich

świateł, są najciemniejszym miejscem Polski północno-

zachodniej.

Z uwagi na idealne warunki obserwacyjne, Forum

Astronomiczne i gmina Drawno organizują tu zloty

astronomiczne i towarzyszące im pokazy, które przyciągają

jak magnes zarówno dorosłych, jak i młodocianych

miłośników astronomii. ..."

Ja, podobnie jak większośc zlotowiczów, jadę tam głównie dla ciemnego nieba, piwo jest na drugim miejscu. Wyłączenie jednej lampy w okolicach Pyrlandii jak to kiedyś już było zrobione niewiele zmienia.

Robert, spróbuj nacisnąć Burmistrza czy innego urzędnika któy jest współorganzatorem żeby jednak wyłączył te lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już naciskałem, w grę wchodzą względy bezpieczeństwa. Boją się- Zatom to nie tylko my..to też potencjalni turyści. Lampy zostaną wyłączone tylko w obrębie ośrodka. To kwestia przyjazdu technika itp..Mamy do dyspozycji działkę po lasem oddaloną od świateł. Nic więcej nie zrobię!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już naciskałem, w grę wchodzą względy bezpieczeństwa. Boją się- Zatom to nie tylko my..to też potencjalni turyści. Lampy zostaną wyłączone tylko w obrębie ośrodka. To kwestia przyjazdu technika itp..Mamy do dyspozycji działkę po lasem oddaloną od świateł. Nic więcej nie zrobię!

Jest wiele miejscowości w Polsce które po okreslonej godzinie wyłączają oświetlenie w ramach oszczędności. 

Szkoda że w takiej szczególnej sytuacji nie ma mozliwości wyłączenia oświetlenia chociaż po 22-giej czy 23-ciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym na południu (gdzie często obserwuję)  gasną  światła uliczne po 22.00 np. (Raniżów Podkarpacie)

Tu jest sprawa przyjazdu kilku techników i wyłączeń punktowych . Nie wiem czy istnieje w ogóle możliwość  zbiorowego wyłączenia świateł tylko ulicznych. Zatom to przecież mała wioska w środku puszczy! Zrobiłem co mogłem. Przyjedzie na pewno  technik i wyłączy światło w pobliżu Pyrlandii. Będzie ognisko, będą osoby z gminy może wtedy (mniej oficjalnie) się o to zapytamy? - w odniesieniu do przyszłych zlotów! 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy zostaną wyłączone tylko w obrębie ośrodka. To kwestia przyjazdu technika itp..Mamy do dyspozycji działkę po lasem oddaloną od świateł. Nic więcej nie zrobię!

Trudno, w razie czego wezmę ze sobą procę.

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wyłączenie świateł ulicznych w pobliżu miejsca naszych obserwacji będzie lepszym prezentem od gminy niż najlepsze piwo. Nie możemy jednak wymagać żeby wyłączono prąd w całej wsi bo faktycznie chodzi tu o względy bezpieczeństwa mieszkańców, jak wiemy licho nie śpi a nie chcemy żeby z powodu naszego pobyty i braku światła w Zatomiu komuś stała się krzywda.

Mam nadzieję że ingerencja techników nie ograniczy się jednak do jednej latarni pod pyrlandią a do przynajmniej kilku.

Przecież wszystkim nam zależy na ciemnym niebie o którym tyle się pisze propagując tą miejscowość.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej takich tekstów a dostaniemy jeszcze w prezencie grupę ochroniarzy pod ośrodkiem którzy będą chronili mieszkańców przed nami.

A kto mówi o strzelaniu do mieszkańców?

Jacek, wyluzuj :) więcej wiary w ludzi - nawet nie mam procy ;)

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku pamięci !!!

Zastrzegam sobie prawo spania w dolnej części pokoju  (pokój może być dowolny )

Jest to dla dobra współspaczy (czasami zdarza mi sie przychrapać ,chociaż niezmiernie rzadko ),

ale także dla mojego dobra ( w nocy nie zawsze zauważam na czas schody)

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)