Skocz do zawartości

Wiosenny zlot w Zatomiu 22-25 marca 2012


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 336
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Podziękowania dla wszystkich zlotowiczów za spędzenie miło czasu. Chciało by się dłużej, ale cóż do następnego zlotu, pogoda była super.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla wszyskich zlotowiczów za super atmosferę na zlocie Właśnie wróciłem do domu,było świetnie !Pogoda dopisała, jedzenie smakowite! Mam nadzieję ,że spotkamy się znów jesienią !No i łubudubu łubudubu niech żyje Prezes naszego klubu !

Tylko lornetki ;) TZK 10x80,  Vixen BT 80 M-A, Oberwerk 20x80, BPC 25x70 , Pentax 12x50 , Levenhuk 16x42 ,Vixen Polaire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, Bardzo - Wszystkim Uczestnikom Zlotu, Dziękuję za Wspaniałą atmosferę, Życzliwość i Pomoc

Jesteście Super LUDŹMI.  :) :)

Do ,,napisania" na Forum i do zobaczenia na na następnym Zlocie  :)

Mnie jedzenie smakowało  ;)

Sorki ,,Jules" za naruszenie Twoich praw autorskich jako Twórcy projektu koszulki zlotowej  :)

post-587-137699833545_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to był pierwszy ale napewno nie ostatni zlot. Wspzniali ludzie, wspaniałe niebo, swietna radosna do granic możliwosci atmosfera:) A kultowe teksty typu: "wyłączcie Klossa" czy "zaprowadźcie mnie do lornetki" przejda zapewne do słownika potocznego:) Dziękuję wszystkim za cudowna atmosfere zlotu:) Jacek ten szyld przed stołówka powalający hehehe. Więc i ja od siebie: Biuro zlotu i Prezes w wykroku ;)

post-80-137699833625_thumb.jpg

post-80-137699833642_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dręczcie mnie  >:(

Kultowe teksty już dawno ktoś powinien zapisywać.

Rudy, jak prelekcja? Wygrałeś czapeczkę?

Dziękuje Aniu za zdopingowanie mnie przed wyjazdem, bo prelekcja wypadła całkiem fajnie, zinteresowanie przerosło moje oczekiwania. Zająłem chwalebne 2 miejsce w nagrode dostałem zestaw filtrów do teleskopu i oczywiście obiecana czapeczke:) Szkoda ze nie mogliśmy sie poznać na zywo bo słyszałem przy ognisku wiele ciepłych słów o Tobie.  przeczytasz zapewne jueszcze wiele ciekawych opinii o zlocie więc pewnie będziesz jeszcze "dręczona" ;)
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dręczenia Anki c.d.

Wyśmienite towarzystwo, super jedzenie, do tego prezent od Pani Przyrody w postaci dwóch pięknych nocek.

Dziękuję wszystkim

I jeszcze coś, dla tych co się pytali o możliwość śledzenia satelitów Iridium (flar). Ja korzystam z programu ORBITRON.

Sprawdzone na zlocie, polecam

SW Dobs 12" rozsuwany, Coronado PST 40/400, ES 24 mm, LVW 13 i 8 mm, WO SWAN 33 mm, filtry UHC-S, O-III, H-beta, Powermate 2,5x Tele Vue i inne rzeczy, mniej ważne ale też potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie mogliśmy sie poznać na zywo bo słyszałem przy ognisku wiele ciepłych słów o Tobie. 

Ach, obgadywaliście...  ;)

Oczywiście, że kiedyś przyjadę, ale w tym roku mam Australię, choć już opłaconą, ale jeszcze nie rozpoczęłam odkładania na kieszonkowe  :'(  Myślę, że przyszły rok będzie luźniejszy.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorące podziękowania dla całej eqipy ze zlotu. Było naprawdę czadowo. Miałem okazję poznać wspaniałych ludzi posiadających ogromną wiedzę, dysponujących super sprzętem. Mam nadzieję, że uda mi się załapać na kolejne spotkania w Zatomiu.

Dziękuję Wszystkim za wszystko.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zaprowadźcie mnie do lornetki"

dla nieobeznanych: dzienna obserwacja Wenus ok. godz. 15, znaleziona gołym okiem, lornetka na statywie odległa o ok. 3 metry- patrząc na Wenus (coby jej nie zgubić) trzeba dotrzeć do lornetki jednoczenie jej nie przewracając...

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla nieobeznanych: dzienna obserwacja Wenus ok. godz. 15, znaleziona gołym okiem, lornetka na statywie odległa o ok. 3 metry- patrząc na Wenus (coby jej nie zgubić) trzeba dotrzeć do lornetki jednoczenie jej nie przewracając...

To jedyny przypadek na Zlocie, w którym nikt nie pospieszył z pomocą potrzebującemu :( Choć wyglądał jak ślepiec - nawet białej laski mu nie podano  8) ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla nieobeznanych: dzienna obserwacja Wenus ok. godz. 15, znaleziona gołym okiem, lornetka na statywie odległa o ok. 3 metry- patrząc na Wenus (coby jej nie zgubić) trzeba dotrzeć do lornetki jednoczenie jej nie przewracając...

A nie można jej było podać z tym statywem?

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można jej było podać z tym statywem?

Nikomu się nie chciało d..y ruszyc:) Ale jaka to katorga była szukać wzrokiem Wenus na słonecznym niebie kiedy oczy przekrwione bolały po nie przespanej nocy a wszyscy wyglądalismy jak zombie ;)
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka to katorga była szukać wzrokiem Wenus na słonecznym niebie kiedy oczy przekrwione bolały po nie przespanej nocy a wszyscy wyglądalismy jak zombie ;)

Dobra, dobra, znam ten ból przekrwionych oczu.

Dobrze, że nikt Was w nocy nie bił, bo ostatnio obudziłam się z siniakami na ciele.

A może ktoś by tu jakąś relację wrzucił?

Czy JacekErbel znalazł towarzysza do  pokoju, czy Rudy bardzo się jąkał, czy stłukliście lampę, no bo, że gapiliście się w niebo to wiadomo, no i co tam było przy tym ognisku.

Matko, facetów to trzeba ciągnąć.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,A może ktoś by tu jakąś relację wrzucił?

Czy JacekErbel znalazł towarzysza do  pokoju, czy Rudy bardzo się jąkał, czy stłukliście lampę, no bo, że gapiliście się w niebo to wiadomo, no i co tam było przy tym ognisku.

Matko, facetów to trzeba ciągnąć."

Na Jacka czekała kojka jak na stałego bywalca - Dzięki Zdzichu  :) , Rudy mówił płynnie jak antyczny poeta, lampa była zgaszona, przy ognisku była kiełbasa i rum do dezynfekcji kijków  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie do gaszenia ogniska?  ;)

Jak już kiedyś wspominałem, do gaszenia miało być piwo. Z niewiadomych powodów i w niewyjaśnionej sytuacji - znikło poprzedniego dnia.  ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Jacka czekała kojka jak na stałego bywalca - Dzięki Zdzichu  :) , Rudy mówił płynnie jak antyczny poeta, lampa była zgaszona, przy ognisku była kiełbasa i rum do dezynfekcji kijków  ;)

Zwaliłes mnie z krzesła buahahaha :) To rum był do dezynfekcji?  :o
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwaliłes mnie z krzesła buahahaha :) To rum był do dezynfekcji?  :o

Przepraszam, że spytam - ale co w takim razie Ty z nim robiłeś ??? ?? - wolę nie myśleć  :o

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dziękuję wszystkim za fajny zlot :). Mam nadzieję, że będę również na jesiennym, bo jak narazie to ciagle trafiam tylko na wiosenne.

Wypada również podziękować Jackowi Erbelowi za transport na zlot prawie spod domu ;).

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ognisku była kiełbasa i rum do dezynfekcji kijków  ;)

Przy ognisku to latał fosforyzujący orzeł.  :D

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)