Skocz do zawartości

Poznańska filia PTMA Warszawa ?zapisy


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

eppur.gif

Nie chciałem wypowiadać się co do ustaleń PTMA na zlocie w Zatomiu bo odbyłem  kilka rozmów z powiedzmy liderami lokalnych mikro-grupek.  Jak się pewnie domyślacie nic nie osiągnąłem. Nie ma szans stworzenia drugiego oddziału PTMA Poznań bo taki już  istnieje. O działaniu tego oddziału już pisaliśmy, bo zrobiliśmy z Polarisem wywiad lokalny (zresztą na prośbę Janusza Wilanda)?.

Dlatego powiedzmy w związku brakiem przepływu informacji między odziałem poznańskim a ZG PTMA, Zarząd ma dla nas inną propozycję: 

Powierzono mi tworzenie filii Warszawskiego oddziału PTMA w Poznaniu. Zostałem  tym samym  mianowanym przewodniczącym filii  i dano mi zadanie zbudowania nowej struktury PTMA w Wielkopolsce!

Jeśli chcecie wstąpić w szeregi PTMA i budować od podstaw nową prężną społeczność  lokalną zapraszam do wysłania deklaracji przystąpienia którą można pobrać ze strony PTMA, wypełnienie kartek z lewej strony, sygnowaną 4 podpisami i wysłanie na ręce Prezesa Janusza Wilandana, adres Warszawski.

http://www.ptma.pl/czlonkowstwo.htm

Ważne by wpisać Oddział PTMA Warszawa filia Poznań! Ja już wysłałem!

Na razie nie wpłacamy nic!

Janusz obiecał nam, że będziemy filią na statusie oddziału tzn. dysponować będziemy własnymi składkami. Z których realizować będziemy zamierzone cele!

Jest w najbliższym czasie  np. kilka imprez astronomicznych, które możemy wspomóc w regionie jako poznańskie PTMA !

Mam też kilka pomysłów na miejsce spotkań  filii.. poza Poznaniem ale w odległości nie przysparzającej problemów z dojazdem (promień 30km)

Informację wrzucę na fora internetowe!

Zachęcam tych którzy lubią działać społecznie!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należę do PTMA Warszawa więc teoretycznie jestem już członkiem takiej filii  ;)

Z drugiej strony nadal nie będę miał możliwość uczestniczyć w spotkaniach i innych przedsięwzięciach. 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eppur.gif

Dlatego powiedzmy w związku brakiem przepływu informacji między odziałem poznańskim a ZG PTMA, Zarząd ma dla nas inną propozycję: 

Powierzono mi tworzenie filii Warszawskiego oddziału PTMA w Poznaniu. Zostałem  tym samym  mianowanym przewodniczącym filii  i dano mi zadanie zbudowania nowej struktury PTMA w Wielkopolsce!

Ważne by wpisać Oddział PTMA Warszawa filia Poznań! Ja już wysłałem!

Na razie nie wpłacamy nic!

Janusz obiecał nam, że będziemy filią na statusie oddziału tzn. dysponować będziemy własnymi składkami. Z których realizować będziemy zamierzone cele!

Zachęcam tych którzy lubią działać społecznie!

Enigma.

Filia PTMA W-wa na terenie PTMA Poznań o statusie oddziału...uzgodniona z p.Januszem????????

Robert, to nie lepiej: zapisać się do PTMA Poznań i reaktywować/reanimować istniejący Oddział z pominięciem PTMA W-wa (z całym szacunkiem dla tej wspaniałej grupy), przeprowadzić wybory i nawiązać kontakt z ZG i normalnie działać jako PTMA P-ń;

Prawie tak samo próbujemy stworzyć coś w Bydgoszczy i okolic na terenie PTMA Toruń,

czyli co w Bydgoszczy tworzyć filię (raczej kółko bo jest nas chętnych tylko 4 do formalnej przynależności) PTMA W-wa z pominięciem PTMA Toruń?

To już jest paranoja i parodia.

To ZG nie może w ramach swoich uprawnień rozliczyć terenowe Oddziały z działalności i fikcji ich istnienia?

Znowu dostane zj..by od grupek lokalnych astropasjonatów tych zrzeszonych i tych niezrzeszonych, że próbuje sformalizować spontaniczność. Twoje ostatnie zdanie w poście jest kwintesencją PTMA ale jednocześnie odstrasza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enigma.

Filia PTMA W-wa na terenie PTMA Poznań o statusie oddziału...uzgodniona z p.Januszem????????

Robert, to nie lepiej: zapisać się do PTMA Poznań i reaktywować/reanimować istniejący Oddział z pominięciem PTMA W-wa (z całym szacunkiem dla tej wspaniałej grupy), przeprowadzić wybory i nawiązać kontakt z ZG i normalnie działać jako PTMA P-ń;

Prawie tak samo próbujemy stworzyć coś w Bydgoszczy i okolic na terenie PTMA Toruń,

czyli co w Bydgoszczy tworzyć filię (raczej kółko bo jest nas chętnych tylko 4 do formalnej przynależności) PTMA W-wa z pominięciem PTMA Toruń?

To już jest paranoja i parodia.

To ZG nie może w ramach swoich uprawnień rozliczyć terenowe Oddziały z działalności i fikcji ich istnienia?

Znowu dostane zj..by od grupek lokalnych astropasjonatów tych zrzeszonych i tych niezrzeszonych, że próbuje sformalizować spontaniczność. Twoje ostatnie zdanie w poście jest kwintesencją PTMA ale jednocześnie odstrasza. Pozdrawiam.

Z tego co ja się orientuje to większość nie chce należeć nigdzie ani nawet reaktywować a tych co chcą jest za mało.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozbija się o to ze aby coś zrobić trzeba mieć dostęp do kasy ze składek i zarządzać grupą !

Stary zarząd O-Poznań oficjalnie działa, odbywa protokołowane spotkania ale chce dalej funkcjonować wg startego, utartego schematu ) salka, odczyty wydrukowane z encyklopedii kosmosu i aby do przodu!

Nie można niczego zrobić. Zatem filie uważam za świetny pomysł. Ja nie chce  komuś wchodzić w paradę ze swymi pomysłami i wizjami! Dostałem poletko, które zamierzam uprawiać i powiększać o nowe areały!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem wypowiadać się co do ustaleń PTMA na zlocie w Zatomiu bo odbyłem  kilka rozmów z powiedzmy liderami lokalnych mikro-grupek.  Jak się pewnie domyślacie nic nie osiągnąłem.

Z nami nie gadałeś choć była okazja!

A Twoje ogólne zagajenie "Może byśmy porozmawiali o oddziale PTMA?" skwitowane było przez Uczestników zlotu: "Jesteśmy głodni, idziemy na obiad." ;)

Robert, my wciąż jesteśmy otwarci na dyskusję, ale raczej "na żywo", a nie na forum.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozbija się o to ze aby coś zrobić trzeba mieć dostęp do kasy ze składek i zarządzać grupą !

Stary zarząd O-Poznań oficjalnie działa, odbywa protokołowane spotkania ale chce dalej funkcjonować wg startego, utartego schematu ) salka, odczyty wydrukowane z encyklopedii kosmosu i aby do przodu!

Nie można niczego zrobić. Zatem filie uważam za świetny pomysł. Ja nie chce  komuś wchodzić w paradę ze swymi pomysłami i wizjami! Dostałem poletko, które zamierzam uprawiać i powiększać o nowe areały!

Jak ktoś nie potrafi się dostosować do nowych czasów to trza zrobić tak jak piszesz.

Ja zawsze będę za takimi inicjatywami choć mam daleko do Poznania.  ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, że podobny przypadek już kiedyś był !

Jakieś 40 lat temu istniała w Płocku filia Oddziału PTMA w Warszawie, bo było tam za mało osób, aby utworzyć Oddział. Wtedy Filia nie działała zbyt długo, bo część osób przepisała się do innych Oddziałów, które powstały; kilka do Warszawy.

Ale tutaj będzie więcej - i mam nadzieję - aktywnie działających osób i ta nowa filia może odnieść sukcesy.

Oczywiście, jeżeli ktoś nie chce nigdzie należeć, a wszystko robić tylko dla siebie - to jego sprawa.

Proponowana wcześniej propozycja - zapisać się do istniejącego Oddziału w Poznaniu i potem przejąć "władzę" ??  Ten sposób może spowodować lokalna "wojnę domową"...

Widzę inną drogę: część osób z istniejącego Oddziału PTMA w Poznaniu przepiszę do powstałej - i aktywnej ! - Filii,  liczebność tego "starego" Oddziału spadnie poniżej wymaganej przez Statut, Oddział zostanie rozwiązany przez ZG PTMA. Dalej domyślcie się sami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nami nie gadałeś choć była okazja!

A Twoje ogólne zagajenie "Może byśmy porozmawiali o oddziale PTMA?" skwitowane było przez Uczestników zlotu: "Jesteśmy głodni, idziemy na obiad." ;)

Robert, my wciąż jesteśmy otwarci na dyskusję, ale raczej "na żywo", a nie na forum.

Zmyliście się tak szybko ze nie daliście mi szans! Rozmawiałem z kilkunastoma osobami!

Ale co tam...zapraszam Was na pierwsze zebranie filii,  termin podam jak zbiorę choć małą grupkę by zacząć! 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmyliście się tak szybko ze nie daliście mi szans! Rozmawiałem z kilkunastoma osobami!

Ale co tam...zapraszam Was na pierwsze zebranie filii,  termin podam jak zbiorę choć małą grupkę by zacząć!

Polaris widziałem was raptem 10 minut a potem was wcięło ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam się zmyliśmy. Jak wszyscy poszli na likwidację głodu to my też poszliśmy na przechadzkę :)

Strasznie szkoda, że na forum nie ma trzech osób tworzących trzon spotkań poznańskiego PTMA. Ich zdanie mogłoby być ciekawe, a rozmowa owocniejsza.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, że podobny przypadek już kiedyś był !

Jakieś 40 lat temu istniała w Płocku filia Oddziału PTMA w Warszawie, bo było tam za mało osób, aby utworzyć Oddział. Wtedy Filia nie działała zbyt długo, bo część osób przepisała się do innych Oddziałów, które powstały; kilka do Warszawy.

Ale tutaj będzie więcej - i mam nadzieję - aktywnie działających osób i ta nowa filia może odnieść sukcesy.

Oczywiście, jeżeli ktoś nie chce nigdzie należeć, a wszystko robić tylko dla siebie - to jego sprawa.

Proponowana wcześniej propozycja - zapisać się do istniejącego Oddziału w Poznaniu i potem przejąć "władzę" ??  Ten sposób może spowodować lokalna "wojnę domową"...

Widzę inną drogę: część osób z istniejącego Oddziału PTMA w Poznaniu przepiszę do powstałej - i aktywnej ! - Filii,  liczebność tego "starego" Oddziału spadnie poniżej wymaganej przez Statut, Oddział zostanie rozwiązany przez ZG PTMA. Dalej domyślcie się sami...

Drogi Hermesie...

Problem w tym, że młodzież czyta te nasze wypowiedzi i analizuje, i wyciąga wnioski. I nie dziwmy się, że sprawdza się to co napisał Alien7101 "Z tego co ja się orientuje to większość nie chce należeć nigdzie ani nawet reaktywować a tych co chcą jest za mało. " Za 20-30 lat Nas już nie będzie a oni nie będą mieli wzorca zespołowego działania, nie stworzą wspólnoty, nawet na zlocie...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pragnę poinformować wszystkich miłośników astronomii z terenu Wielkopolski i (oczywiście też  z poza jej granic) o pierwszym zebraniu Poznańskiej filii PTMA Warszawa które odbędzie się w przyszły piątek dnia 27.04.2012r.  o gody 18.00. w  Gimnazjum nr 1 Im . Polskich Olimpijczyków w Skokach

Za miejsce spotkań filii obraliśmy miejscowość Skoki!

Dlaczego tam:

- Działa tam już  prężnie kółko astronomiczne prowadzone przez koleżankę Gośkę

Nauczycielkę w  Gimnazjum nr 1 Im . Polskich Olimpijczyków w Skokach w tej że szkole odbędą się na razie miesięczne spotkania Filii. Gośka odbyła już rozmowę z Panem Dyrektorem, który jest za funkcjonowaniem takiej organizacji w szkole w Skokach. 

-Szkołę tą obierzemy jako siedzibę filii gdyż stanowić będzie  dla nas dogodną bazę logistyczno-dydaktyczną. 

Skoki to niewielkie miasteczko między Murowaną Gośliną a Wągrowcem. Szkoła leży zupełnie na jej peryferiach, stąd możemy liczyć też na niebo wiejsko -miejskie na boisku szkolnym. Miasteczko położone w akceptowalnej odległości od Poznania promień ok 40km  od Poznania co dla zmotoryzowanych myślę nie będzie stanowiło problemu . Istnieje też bezpośrednie połącznie PKP z Poznaniem.

-Wykorzystamy młodzież gimnazjalną posiadającą już pewne doświadczanie w astronomii amatorskiej włączając ich do gry, oraz salę wyposażoną w multimedia.

-W  zamian oddamy młodzieży do dyspozycji swój czas prywatny, wiedzę zaangażowanie  (może i użyczymy prywatny  sprzęt w ramach spotkań)  dla popularyzacji Astronomii Amatorskiej przez włączenie młodych w szeregi PTMA i możliwość praktycznej i teoretycznej edukacji w ramach zebrań warsztatów  i imprez które będziemy wspomagać. 

Na zebraniu:

- Poznamy się, przedstawimy, opowiemy coś  o sobie.

- Przedstawię zebranym moje upoważnienie otrzymane od Prezesa PTMA O/ Warszawa do tworzenia filii na terenie Poznania i Wielkopolski,

-Wygłoszę  krótką prezentację multimedialną czym jest  PTMA,

-  Określimy przybliżoną strategię działania - jakie zadania postawimy przed sobą do zrealizowania. W jakim stopniu będziemy się angażować w naszej nowej  działalności społeczno-dydaktycznej.

- Będę miał przy sobie druki deklaracji przystąpienia do organizacji. Będę też pobierać wpisowe oraz składkę roczną zgodnie ze statutem PTMA.

-Będzie też, myślę czas na wolne obserwacje plenerowe.

Na koniec dodam że uczestnictwo w PTMA ma charakter społeczny. Poświęcamy nasz wolny czas i energię  dla popularyzacji astronomii amatorskiej ?dajemy nic w zamian nie żądając! To tak jakby astronomiczne harcerstwo.

Jeśli czujesz się społecznikiem i masz chęć uczestniczyć w czymś takim ?zapraszam !

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Nie ma szans stworzenia drugiego oddziału PTMA Poznań bo taki już  istnieje. O działaniu tego oddziału już pisaliśmy, bo zrobiliśmy z Polarisem wywiad lokalny (zresztą na prośbę Janusza Wilanda)?.  ......chciałbym przeczytać ten wywiad - co zostało ustalone, jakie wyciągnięto wnioski, co jest TAM źle ????

http://www.klubkrag.pl/?menu=4&ID=7&ID1=6

http://fotookiem.blogspot.com

StarSky T90SM 90/500, montaż AZ typu PATRIOT - stal hand made.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję...Myśmy już widzieli ten film ;D

Od nowego roku szkolnego ruszamy z filią Warszawską  PTMA w gimnazjum w  Skokach! Wcześniej przyczyny osobiste najpierw moje a potem przyszłej zastępczyni Gośki (Zoe) uniemożliwiły nam rozpoczęcie filii!

Damy znak kiedy ruszamy!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Obiecuję, że w sprawię PTMA odezwę się w ciągu przyszłego tygodnia z konkretami!

ps. Kurde właśnie mi to uświadomiliście ja też za rok kończę 40tkę  :-X :o :-[ :'(

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no... jeszcze parę osób z Waszego rocznika (lub ścisłych okolic) się odezwie i trzeba będzie wprowadzić pojęcie miotu świetlnego.

Wiesz coś w tym jest;  słyszałem, że tacy rodzą się raz na  pół milenium  (chodzi oczywiście o  rok 1973). Więcej nie powiem  ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024