Skocz do zawartości

A może reaktywacja????


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani - IKA definitywnie się kończy :(
Konkurs szkiców zakończył się w 2016 :(
Może by tak reaktywować tą piękną kategorię astronomii?
Przecież jest tylu wspaniałych rysowników naszego pięknego nieba, są poradniki.
Szkoda żeby tak w tym dziale było pusto.....
Może znajdzie się KTOŚ kto by podjął się reaktywacji?
Może Admin by wywalczył za baner na FA jakieś nagrody w DELCIE?
Pomyślcie nad tym w tych ostatnich dniach starego roczku......
Zapewne Panowie Moderatorzy pomogą - pomyślcie proszę :)

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astronomy

Witam,

Jestem za i bardzo chętny trzeba reaktywować tą Astro-sztukę.

Jeśli jestem osobą odpowiednią to z chęcią bym podjął się reaktywacji tego wspaniałego działu.

Ja osobiście prawie każdej nocy obserwacyjnej wykonuje szkice. :) 

W teczce mam ich pełno i nie długo ukarzę się moja druga większa praca wraz ze szkicami :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaktywacja, pomysł oczywiście zacny... trzeba jednak pamiętać jaka była frekwencja w poprzednich etapach i o tym, że nie zawsze dopisuje pogoda i możliwości. Ja sam chętnie dorzucę cos od siebie jak będę mógł... ale np. Na miesiąc jak byłem w domu miałem jeden dzień pogody by spojrzeć na krótko w niebo a w pracy nie ma możliwości i czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Astronomy napisał:

Witam,

Jestem za i bardzo chętny trzeba reaktywować tą Astro-sztukę.

Jeśli jestem osobą odpowiednią to z chęcią bym podjął się reaktywacji tego wspaniałego działu.

No to super :)
Czy jesteś odpowiedzialny to sam na tę chwile jesteś tylko w stanie odpowiedzieć :)
Poprzeglądaj temat szkiców, zobacz jest wzór regulaminu, banerek też jest chyba OK, napisz po przemyśleniu jak byś to widział...
No i oczywiście co na to Władze FA czyli Rada Forum?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astronomy

Witam,

Jestem osobą odpowiedzialną , bardzo chętnie sprawdzę i dam znać co bym zmienił. :)

Chciałbym zapytać jakie obowiązki miałaby osoba odpowiedzialna za reaktywację tego działu i sprawy z nim związane. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Astronomy napisał:

Witam,

Jestem osobą odpowiedzialną , bardzo chętnie sprawdzę i dam znać co bym zmienił. :)

Chciałbym zapytać jakie obowiązki miałaby osoba odpowiedzialna za reaktywację tego działu i sprawy z nim związane. :)

Pozdrawiam

To czekamy na CV ? :) 

Napisz tu w temacie coś o sobie, jak długo interesujesz się astro, jakie masz doświadczenie na polu  astro-szkiców,   oraz kilka punktów: jak zamierzasz rozkręcić dział. Potem zbierze się Rada i ustalimy wspólnie czy mam nadać Ci uprawnienia! Cool

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram lukosta, oczywiście można dać koledze Astronomy szansę, ale trzeba pamiętać, że to ciężki kawałek chleba i trzeba będzie sporo pracy i chęci by rozkręcić ten dział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perseus napisał:

 oczywiście można dać koledze Astronomy szansę, ale trzeba pamiętać, że to ciężki kawałek chleba i trzeba będzie sporo pracy i chęci by rozkręcić ten dział :)

A może Kolega Wega by również pomógł i tak tugeder?......

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkicy pojawia się coraz więcej, choć i tak jest to szczątkowa ilość. Oczywiście jeśli będą atrakcyjne nagrody to przyciągnie to kilka nowych osób. Pogadadało by się z Pawłem Baranem i na łamach AWI napisałby kilka słów o konkursie na innych forach, gdzie  jest kilka osób co szkicują a nie ma ich tu na forum. Poza tym nie rozciągałbym konkursu na cały rok a na np. Kwartał (Marzec, Kwiecień, Maj) jest wtedy większa szansa na frekwencję. Nagrodą mogła by być też wzmianka i szkic w mięsięczniku Astronomia, oczywiście jeśli wydawca by się zgodził... bo przecież kto by nie chciał zobaczyć swojego dzieła w czasopiśmie, które czyta pewnie dość zacne grono  ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2017 o 13:53, Jacek E. napisał:

Kochani - IKA definitywnie się kończy :(
Konkurs szkiców zakończył się w 2016 :(
Może by tak reaktywować tą piękną kategorię astronomii?
Przecież jest tylu wspaniałych rysowników naszego pięknego nieba, są poradniki.
Szkoda żeby tak w tym dziale było pusto.....
Może znajdzie się KTOŚ kto by podjął się reaktywacji?
Może Admin by wywalczył za baner na FA jakieś nagrody w DELCIE?
Pomyślcie nad tym w tych ostatnich dniach starego roczku......
Zapewne Panowie Moderatorzy pomogą - pomyślcie proszę :)

Nie rozumiem dlaczego IKA się kończy, przecież miała pewną popularność i bywało całkiem sporo relacji. Szkiców z reguły było zbyt mało wystawianych, aby to ciągnąć.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astronomy
7 godzin temu, ignisdei napisał:

To czekamy na CV ? :)

Napisz tu w temacie coś o sobie, jak długo interesujesz się astro, jakie masz doświadczenie na polu  astro-szkiców,   oraz kilka punktów: jak zamierzasz rozkręcić dział. Potem zbierze się Rada i ustalimy wspólnie czy mam nadać Ci uprawnienia! Cool

Witam serdecznie,

Dziękuję Panu za odpowiedź.

Na wstępie chciałabym się przedstawić.

Nazywam się Mateusz i mam 16 lat. Interesuje się astronomią od czterech lat, a teleskop posiadam od dwóch lat.

Interesuje się również historią i sztuką. Szkice wykonuje mniej więcej od półtorej  roku.

  1. Kolega Perseusza podał bardzo ciekawe propozycje w sprawie Konkursu i działu:
  2. 2 godziny temu, Perseus napisał:

    Szkicy pojawia się coraz więcej, choć i tak jest to szczątkowa ilość. Oczywiście jeśli będą atrakcyjne nagrody to przyciągnie to kilka nowych osób. Pogadadało by się z Pawłem Baranem i na łamach AWI napisałby kilka słów o konkursie na innych forach, gdzie  jest kilka osób co szkicują a nie ma ich tu na forum. Poza tym nie rozciągałbym konkursu na cały rok a na np. Kwartał (Marzec, Kwiecień, Maj) jest wtedy większa szansa na frekwencję. Nagrodą mogła by być też wzmianka i szkic w mięsięczniku Astronomia, oczywiście jeśli wydawca by się zgodził... bo przecież kto by nie chciał zobaczyć swojego dzieła w czasopiśmie, które czyta pewnie dość zacne grono  ;)

  3. Moim zdaniem trzeba byłoby posegregować posty w dziale Astroszkice na szkice planetarne i Obiekty Głębokiego Nieba, i dalej na obiekty z katalogu Messiera i drugi na obiekty NGC , IC i pozostałe.

  4. Jeśli konkurs to nowy baner , który mogę wykonać i powinien zawierać : mniejszy napis konkursu , w tle szkic znanego obiektu (np.M42,M45,M31) i na dole logo forum.

  5. Jak już napisał kolega Perseusza to Konkurs jeśli miałby miejsce powinien trwać maksymalnie 1 miesiąc i np. trzy etapy i główny po zakończeniu tych etapów.

  6. Pomysł który podał kolega Perseusza też mi przechodził przez myśli. Trzeba byłoby zachęcić osoby z innych forum aby publikowali Astro-szkice również na naszym forum.

  7. Pomyślałem, że niektórzy mają obawy, żeby publikować szkice, bo może uważają że są złe,brzydkie i się nie nadają i nie chcą się spotkać z przykrościami. Trzeba takie osoby zapewnić że służymy na forum dobrą radą :)

  8. Mam pomysł :)  Osoby , które zajmują się Asrofotografią powinniśmy zachęcić do Obserwacji wizualnych i do szkicowania.

  9. Pomysł kolegi  Perseusza ze  szkicami z konkursu w "Astronomii" bardzo ciekawy i dobry.

3 godziny temu, Jacek E. napisał:

może Kolega Wega by również pomógł i tak tugeder?......

Jestem za tym pomysłem i jestem chętny na współpracę , bardzo ciekawy pomysł :) Tylko co o tym myśli Pan Wega ?

Ze względu na to , że zamierzam kontynuować naukę w kierunku astronomii , zanim zbierze się Rada byłbym  Panu wdzięczny za informację co należy do obowiązków osoby, która miała by być odpowiedzialna za ten dział.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem przywołany do tablicy więc wobec tego kilka słów o reaktywacji Astroszkiców. W Astroszkicach nie wiele się działo i nie jest to wina personalna, lecz wina nas wszystkich. Nic nie zrobi opiekun działu bez nas, to tak jak by miało istnieć forum bez udziału forumowiczów. Chcemy reaktywować konkurs, nagrody, a nas tam trochę mało i tu mam mieszane uczucia czy to czas na ten krok rywalizacji. Postanowiłem trochę ożywić i to się udaje, zresztą nie jestem sam Kolega z wielkim doświadczeniem "wimmer" do którego mi dalej jak do Andromedy i kilku innych pokazujących swoje szkice, te prace są, tylko nasza aktywność tu jest mała.
Jestem w stanie włączyć się do ożywienia Astroszkiców, jednocześnie uważam, że moja obecność tu na forum jest za krótka by podjąć się tak odpowiedzialnej funkcji, tu potrzebny ktoś, kto ma prestiż na forum wraz ze swoimi osiągnięciami, a przez to znanym nickiem, bo wokół takiej osoby ludzie lubią się kręcić i to może dopiero rozkręcić Astroszkice, jestem daleki od robienia czegoś sztucznego. Ktoś zajmujący się tą dziedziną winien mieć zdolności plastyczne i być obrytym w astronomii, nie wystarczy coś naszkicować, to nie jest wolny etat i trzeba go obsadzić, to ma służyć nam wszystkim być przyjemnością naszego hobby. Moje szkicowanie dla mnie jest trochę trudne, łatwiej mi jest wdrożyć nowy projekt techniczny nawet do produkcji, niż narysować kilka gwiazdek na papierze, które to coraz więcej sprawiają mi radości.
Zachęcam wszystkich do umieszczania swoich szkiców, nawet proste szkicowanie jeżeli wiemy co szkicujemy, jest najlepszą nauką naszego nieba, a jeśli już tym szkicem podzielimy się, będzie to przyczynkiem do dalszego rozwoju Astroszkiców, one są, tylko nas mało, więcej odwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)