Skocz do zawartości

Balon obserwacyjny typu aerostat?


Syriusz7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie co to takiego jest, mam to od kilku lat w okolicy, widać je dobrze w nocy na niebie. Poszukałem trochę na ten temat i okazało się, że są to małe szpiegowskie balony typu aerostat izraelskiej firmy. Mogą mieć w wyposażeniu kamerę, kamerę na podczerwień, podsłuch laserowy lub kierunkowy, czy noktowizor. Przeczesują i skanują daną okolicę, dowiedziałem się że lewicowe media mają takie zabawki i tajne służby. Za pomocą tych małych balonów obserwacyjnych typu aerostat obserwują daną okolicę, mają bardzo dobry zoom, za ich pomocą znaleziono różne plantacje narkotykowe, maku itp. Czasem po prostu mogą inwigilować niewygodnych, niczego nieświadomych obywateli. Polacy są we własnym kraju nieświadomi tego co się znajduje nad ich głowami.
http://www.aerostaty.pl/balony-obserwacyjne-dla-izraelskiej-policji
http://bezzalogowce.pl/balon-nad-babicami/

Tu moje nagranie i fotka.
http://wstaw.org/w/4vXT/
https://zachowajto.pl/live/!pYy2mUbDVw4c/vid-20170108-164108-3gp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsłuch na areostacie, po co? Teraz służby bez problemu mogą wykorzystać twoją komórkę, która leży na stole -nieużywana, laptopa, a nawet kamerkę w tv, jest to tańsze i skuteczniejsze. Polskie Wojsko planowało zakup takich zabawek. A to dlatego, że pociski lecące nisko nad wodą, albo nisko względem ukształtowania terenu są słabo wykyrywalne przez radary naziemne. Urządzenia pomiarowe zainstalowane na areostacie radzą z tym.  Izrael tego używa, by sie chronić przed  państwem palestyńskim, które lubi od czasu do czasu coś wystrzelić w ich kierunku. Szczerze, wątpię by to był taki areostat, jesli tak, to powinien też  być widoczny w dzień, to nie jest małe urządzenie. Ja obstawiam, że widujesz unoszące się lampiony :)

Nikon Action EX 10x50 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pietroo napisał:

Podsłuch na areostacie, po co? Teraz służby bez problemu mogą wykorzystać twoją komórkę, która leży na stole -nieużywana, laptopa, a nawet kamerkę w tv, jest to tańsze i skuteczniejsze. Polskie Wojsko planowało zakup takich zabawek. A to dlatego, że pociski lecące nisko nad wodą, albo nisko względem ukształtowania terenu są słabo wykyrywalne przez radary naziemne. Urządzenia pomiarowe zainstalowane na areostacie radzą z tym.  Izrael tego używa, by sie chronić przed  państwem palestyńskim, które lubi od czasu do czasu coś wystrzelić w ich kierunku. Szczerze, wątpię by to był taki areostat, jesli tak, to powinien też  być widoczny w dzień, to nie jest małe urządzenie. Ja obstawiam, że widujesz unoszące się lampiony :)

Jak lampiony, jak to wraz z ruchem Ziemi się przesuwa, po kilku godzinach jest w innym miejscu. Oglądałeś w ogóle ten filmik? Widziałeś jak to światło miga, tam jest urządzenie elektryczne które zasila te światło, prawdopodobnie zasilane baterią słoneczną. Przecież to jest ten miniaturowy aerostat nie ten duży balon. Czasem jest kilka sztuk tego ustrojstwa, raz naliczyłem osiem, w różnych odległościach od siebie.

A do Werniego jak nie masz pojęcia to nic nie pisz, nie kompromituj się i nie zaczynaj tematu politycznego, to nie forum polityczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Syriusz7 napisał:

dowiedziałem się że lewicowe media mają takie zabawki i tajne służby

........a to co to niby jest?

 

GSO 8"deLux, SW ED80/AZ4 

ES: 4,7mm,  6,7mm , 8,8mm ,  14mm ,  24mm 2"

       Meade UWA 20 mm  2", (82*)

Barlow GSO ED 2x 2"

Nikon EX10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Syriusz7 napisał:

Widziałeś jak to światło miga, tam jest urządzenie elektryczne które zasila te światło, prawdopodobnie zasilane baterią słoneczną

A niby po jakie licho w takim namiocie ma być światło? Chyba taki balon powinien być w miarę możliwości niewidoczny? A bateria słoneczna widzę świetnie radzi sobie w nocy. W opisach, które linkowałeś pisze jasno, że takie balony zasilane są po kablu...

Co do mrugania, to z tak kiepskiego filmu nic się nie da powiedzieć i zasadniczo lampa na horyzoncie mruga podobnie. A w rzeczywistości takie niskie obiekty (zwykłe gwiazdy) i odległe lampy właśnie mrugają, z powodu seeingu, który zaburza jednolite światło. Natomiast lampiony mogą sobie mrugać przy wierze, jak każda zwykła świeczka.

3 godziny temu, Syriusz7 napisał:

jak to wraz z ruchem Ziemi się przesuwa, po kilku godzinach jest w innym miejscu.

Jeśli widać te same obkety kilka godzin, to lampiony odpadają. A co masz na myśli, że wraz z ruchem Ziemi? Jeśli są nieruchome na tle gwiazd, to musi być to jakiś obiekt astronomiczny, a nie balon, czy lampion.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to czemu o 12 w nocy widzę go z dalszej odległości, a o 4 w nocy jest dokładnie nad moim domem, codziennie te samą pozycje na niebie przyjmuje? Do tego one są zbyt wysoko, aby były lampionami, każdy jest na innej wysokości. Czasem mają różne odcienie światła od lekko błękitnego, po żółty i lekko pomarańczowy. Muszę zdobyć lepszy sprzęt do nagrywania w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że obiekt około 4.00 jest nad Twoim domem. Pomyślałem o jakiejś jasnej gwiazdce. (Arktur), którą z twojej miejscówki jako jedną z nielicznych widać na niebie. Ale z tropu zbiło mnie to, że obserwujesz ten obiekt kilka lat. :(

Rozumiem, że obiekt nie porusza się tak samo jak gwiazdy?

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie określasz wysokość obiektu? Widzisz go jako coś innego, niż punkt? Bo jeśli jest punktem, to nie masz możliwości określić, jak wysoko się znajduje.

32 minuty temu, Syriusz7 napisał:

lekko jakby się poruszał pod wpływem wiatru

Jakby? To wykonuje jakieś drobne ruchy, czy tylko powolne przesuwanie się w ciągu godzin?

4 godziny temu, Syriusz7 napisał:

to czemu o 12 w nocy widzę go z dalszej odległości, a o 4 w nocy jest dokładnie nad moim domem

Czy ruch obiektu zgadza się z ruchem nieba (jest nieruchomy względem gwiazd), czy ten tor jest zupełnie inny?

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest dużo niżej od gwiazd, taki głupi to nie jestem, abym gwiazd nie odróżniał. Przecież to jest w naszej atmosferze stąd lekkie migotanie pod wpływem wiatru. Stawiam na mały balon typu aerostat, ale  może to też być dron, choć wątpię! To jest jakieś urządzenie, wyposażone w jakieś oświetlenie. Nie potrafię określić wysokości, jedne są są dość wysoko inne niżej. Wszedłem tu aby się coś o tym więcej dowiedzieć, nie mam odpowiedniego sprzętu do nagrywania, nagrałem to telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2018 o 23:24, Syriusz7 napisał:

(...) Poszukałem trochę na ten temat i okazało się, że są to małe szpiegowskie balony typu aerostat izraelskiej firmy. Mogą mieć w wyposażeniu kamerę, kamerę na podczerwień, podsłuch laserowy lub kierunkowy, czy noktowizor. Przeczesują i skanują daną okolicę, dowiedziałem się że lewicowe media mają takie zabawki i tajne służby.

Nie rozumiem nad czym cała dyskusja, autor wątku dostrzegł coś na niebie, poszukał trochę w sieci i dzieli się z nami swoją wiedzą. Teraz już wiemy, że przejeżdżając trasą E7 możemy być inwigilowani.

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak coś się ma na rzeczy, na innych forach mój temat jest z miejsca usuwany, jak by komuś on przeszkadzał. Bez powiadomienia i informacji, czemu został usunięty. Możliwe, że ktoś nie chcę poruszać tego tematu, tych małych balonów typu aerostat, które inwigilują Polskich obywateli. Jak by ktoś chciał mi zamknąć pisanie o tym, aby ludzie nie byli tym zainteresowani i chcieli to zbadać, czym to faktycznie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie napisałem to słowo "lewicowe media" ponieważ mój temat na tych portal, był bez odpowiedzi i powiadomienia nagle był usuwany. Niby z pozoru taki śmieszny niewinny wątek o obiektach na niebie. Jak by komuś zależało, aby tego tematu nie rozgłaszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Syriusz7 napisał:

No jednak coś się ma na rzeczy, na innych forach mój temat jest z miejsca usuwany, jak by komuś on przeszkadzał. Bez powiadomienia i informacji, czemu został usunięty. Możliwe, że ktoś nie chcę poruszać tego tematu, tych małych balonów typu aerostat, które inwigilują Polskich obywateli. Jak by ktoś chciał mi zamknąć pisanie o tym, aby ludzie nie byli tym zainteresowani i chcieli to zbadać, czym to faktycznie jest.

Powiem tak. Te wstawki o inwigilacji, tajnych slużbach i lewicowych mediach w pierwszym poście spowodowaly u mnie spory grymas zniesmaczenia na twarzy i już mialem odruchowo pominąć ten wątek. Ale wywiązalo się coś na ksztalt merytorycznej dyskusji, więc odpisalem. Mialem nadzieję, że te bujdy nie są Twoim glównym tematem. Ale ostatnie posty coraz bardziej mnie nakierowują, że jednak poplnilem bląd...

Musisz zrozumieć, że tego typu tematy są często usuwane z takiego powodu, że ludzie ceniący naukę nie mają ochoty gadać o bujdach i idiotyzmach. Podobnie, jak o plaskiej Ziemi, chemitrials, czy innych tego typu. Takie dyskusje są zazwyczaj po prostu bezcelowe, gdyż druga strona jest nieczula na argumenty i widzi świat "po swojemu". Trzymanie takiej treści powoduje też, że więcej osób może się "zarazić" glupotą, a przynajmniej fora astronomiczne cenią sobie na pierwszym miejscu merytoryczność i walczą z pseudo nauką.

Oczywiście druga strona odbiera to jako, że staramy się ukryć ich "prawdę" i nie dopuścić do glosu. Nie bardzo jest co z tym zrobić...

  • Like 4

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to był kierunek? Obserwowałeś z Warszawy? Czy ktoś z Warszawy może potwierdzić podobne obserwacje?

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Syriusz7 napisał:

Niby tak, ale nadal nie potraficie odpowiedzieć co to jest, tylko przypuszczenia. Dziś obserwowałem dwa takie obiekty od 5 do 6 rano były nadal widoczne, w odległości od siebie jakieś 4 km.

Nie potrafimy powiedzieć, bo nie dajesz nam precyzyjnego opisu, ani wyraźnych zdjęć. Nie potrafimy wróżyć :)

Skąd wiesz, że to było 4 km? Kolejny raz się pytam, jaki kształt mają te obiekty? Czy są większe od punktów?

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są większe to ich lekko pulsujące światło, bo tylko tyle widzę. Na tym nagraniu, to światło pomarańczowe na dole to jest słup z oświetleniem, to na podstawie tego porównaj sobie wielkość tego urządzenia. A dziś widziałem jeden nad Szydłowcem, drugi 4 km dalej, jadąc trasą E7 w stronę Warszawy po prawej stronie. Widać je z drogi, ponieważ często tą trasą jeżdżę. Widoczne są nawet o 5-6 nad ranem. Mogę jeszcze dodać, że blisko w Radomiu jest lotnisko wojskowe, raz nad mieszkaniem słyszałem okropny huk samolotu odrzutowego, aż sąsiadka wyjrzała przez okno. Pierwszy raz mi się zdarzyło, aby tak nad mieszkaniem nisko odrzutowiec przeleciał. Czytałem w książkach pana Wojciecha Sumlińskiego, że służby, nie tylko te wojskowe, stosują takie małe szpiegowskie balony(opisał tam dokładnie te urządzenia) i to jest prawda potwierdzona, mogę też tak zastraszać pewnych ludzi, stale obserwować.

Napiszcie mi jeszcze, czy istnieje jakiś teleskop z możliwością nagrywania nieba nocą? Ewentualnie dobra lustrzanka z trybem nocnym, bardzo bym się chciał dowiedzieć co to jest. Skoro ludzie się tym nie interesują i nikt nic nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Syriusz7 napisał:

Na tym nagraniu, to światło pomarańczowe na dole to jest słup z oświetleniem, to na podstawie tego porównaj sobie wielkość tego urządzenia

No jakoś nie bardzo widzę tą różnicę. Kropka wydaje się podobna do słupa.

Hmm, skoro tak często je widzisz, to może poszukaj po prostu tej przyczepki, do której jest przywiązany balon i jego obsługi? Powinieneś łatwo trafić w miejsce, gdzie jest uwiązany. A już na pewno, jeśli pojedziesz w jego kierunku, będziesz go widział dokładniej. To najprostsza metoda na rozstrzygnięcie twojej teorii.

3 godziny temu, Syriusz7 napisał:

Napiszcie mi jeszcze, czy istnieje jakiś teleskop z możliwością nagrywania nieba nocą

Do teleskopu można podłączyć lustrzankę, wtedy działa on jak duży obiektyw. Albo kupić lustrzankę z teleobiektywem. Ale chyba nie będziesz kupował sprzętu tylko do tego? :)

3 godziny temu, Syriusz7 napisał:

A dziś widziałem jeden nad Szydłowcem, drugi 4 km dalej, jadąc trasą E7 w stronę Warszawy po prawej stronie.

Być może w najbliższym czasie będę jechał do Radomia, jakby co nie zapomnę rozglądać się za dziwnymi obiektami :)

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka na nieboskłonie, to zawsze coś znajdzie :))

IMG_20170108_163949.thumb.jpg.cd228612e24f7b859b829335fb630fcf.jpg

Na zalinkowanym przez Ciebie zdjęciu widać moim zdaniem planetę Jowisz nad ranem. Mogła migotać, widoczna nisko w niespokojnym powietrzu. To częste, może nawet norma.

Wcześniej mogłeś widzieć nisko na nieboskłonie także inne jasne planety. Wenus bywa zadziwiająco jasna. Będąc w górach wziąłem ją kiedyś za światło gdzieś na zboczu. Z kolei Mars jest przecież wyraźnie czerwony a i Saturn spoza miasta jest "podkolorowany" na żółtopomarańczowo. Niepokojąco wygląda także jasna zimowa gwiazda Syriusz, skrząca się barwami od błękitu do czerwieni w drgającym nad horyzontem powietrzu.

W ostatnim czasie mogłeś widzieć z samochodu także światła samolotów. Widziane z dużej odległości na osi lotu praktycznie nie poruszają się na nieboskłonie całkiem długo. Wiem, bo mam z balkonu widok w strronę Okęcia i często patrzę na światła nadlatujących samolotów.

PS

Zaś w żadne aerostaty nie wierzę, obojetnie - lewicowe czy prawicowe. Gdyby istniały, widziałbym je sam lub koledzy by o tym ciągle pisali, fotografowali, dyskutowali o nich. A tu nic, przynajmniej w poważnych źródłach Cool

  • Like 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Janko napisał:

W ostatnim czasie mogłeś widzieć z samochodu także światła samolotów. Widziane z dużej odległości na osi lotu praktycznie nie poruszają się na nieboskłonie całkiem długo. Wiem, bo mam z balkonu widok w strronę Okęcia i często patrzę na światła nadlatujących samolotów.

Też prawda, u siebie widuję sporadycznie ale pamiętam jak kiedyś wieczorem byłem w pobliskim mieście. I nad zachodnim horyzontem świeciło coś, pierwsza myśl to że jak ładnie świeci Wenus, ale zaraz przecież wtedy nie była widoczna :) Fakt, że samolot leciał "na mnie" sprawił że trudno było dostrzec ruch, dopiero po dłuższej chwili załapałem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Syriusz7 napisał:

Dzięki, kupię teleskop z możliwością zamocowania lustrzanki. Co do tego, że ktoś tu napisał, że to planeta, to od kiedy planeta wisi  700m - 1km nad Ziemią, a może i niżej?

A mierzyłeś  wysokość tego obiektu stojąc pod nim?  Wiesz jak był daleko od Ciebie? Skąd tak dokładny pomiar wysokości położenia? Wysokość obiektu nad Ziemią w takim wypadku to baaardzoooo przybliżony wynik - wręcz błędny.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Syriusz7 napisał:

Dzięki, kupię teleskop z możliwością zamocowania lustrzanki. Co do tego, że ktoś tu napisał, że to planeta, to od kiedy planeta wisi  700m - 1km nad Ziemią, a może i niżej?

A skąd wioesz, na jakiej wysokości wisi? Chyba nie z zamieszczonego zdjęcia?

Jasne planety widać nawet bardzo nisko nad horyzontem, co nie znaczy, że są blisko powierzchni Ziemi.

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)