Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj wróciłem ze szkoły, i po 15 poszedłem spać. Taka pogoda, to po co siedzieć i funkcjonować? Niestety mama mnie obudziła o 19- praca domowa z kochanej matematyki czeka :( Ale całą noc również zamierzam przespać, bo co do roboty jak na niebie bezkształtne obłoki wody...?

Mnie ta pogoda doprowadzi do szału nic tylko pada,wieje i tak na zmiane. Nic tylko spać i odrabiać zadania domowe.

Wysyłane z mojego X10i za pomocą Tapatalk 2

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak tak dalej pójdzie to nigdy swojego arsenału sprzętowego nie sprawdzę ani zdjęć nie porobię.

Zawsze będziesz mógł go sprzedać jako praktycznie nowy, nieużywany ;)

  • Like 1

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam znów w "deprechę" wpadać :-\. Nie dość, że czasu mam mało na obserwacje to jeszcze ta pogoda... a wystarczyłoby  1-2 godzinki ładnego nieba żeby się trochę podładować ;)

Druga sprawa, że sama temperatura mnie zniechęca - smarkam jak dzieciak po 30minutach na dworze :D

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, generalnie też tak wolę, tylko żadna mi nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie dlaczego moja 12-stka nie ostrzy, fotki w H alpha nie wychodzą a także dlaczego t-ring do canona musi mieć między 9 a 10 mm przy korektorze komy baadera ;-P

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........a także dlaczego t-ring do canona musi mieć między 9 a 10 mm przy korektorze komy baadera ;-P

Bo dla Pań jeden milimetr jest prawdopodobnie nieodczuwalny (nie dotkliwy) .....  tak jak dla back focusa 8)

A tak a propos pogody to rano odkryłem tę białą mendę pierwszy raz tej zimy - wszystko zasypała a drogowcy... nic się nie stało Panowie nic .....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem, że u mnie tak samo mglisto. Temperatura powyżej zera, chlapa jak cholera a człowiek się dołuje.

 

 

pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa obrazki kolegi Rikiego zaczerpnięte z sąsiedniego forum.

 

attachicon.gifs1.jpgattachicon.gifz6.jpg

Alien prawie spadłem z krzesła jak to zobaczyłem dobre  :D 

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to na portalach giełdowych będzie można przeczytać.

 

Sprzedam zebrany materiał. Mgławica M42. 30x300s robiony zestawem...bla bla bla... Cena 300zł. :)

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to na portalach giełdowych będzie można przeczytać.

 

Sprzedam zebrany materiał. Mgławica M42. 30x300s robiony zestawem...bla bla bla... Cena 300zł. :)

... jeszcze świeży, ma tylko 8 miesięcy :D ...

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie mróz lekko odpuścił i jest -11*C oraz pełne zachmurzenie. Dzwonił brat z okolic Iławy i światła nie mają we wiosce oraz w sąsiednich miasteczkach- ciemnica jak się patrzy. Oczywiście zachmurzenie pełne.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie mróz lekko odpuścił i jest -11*C oraz pełne zachmurzenie. Dzwonił brat z okolic Iławy i światła nie mają we wiosce oraz w sąsiednich miasteczkach- ciemnica jak się patrzy...

 

I w tym momencie zacząłem się pakować z myślą: Jadę do Iławy!!! Potem doczytałem. :D

 

 ...Oczywiście zachmurzenie pełne.

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łysy zazwyczaj przeszkadza.... ale teraz to nawet za nim tęsknię ;). Mam nadzieję, że za kilka, kilkanaście dni się trochę wypogodzi bo tak jak wszystkim zaczyna mi brakować energii w akumulatorach ;)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)