Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem trzy dni temu SP 4mm i od tej pory nie mam pogody...:/ przecież, to aż nie do pomyślenia jest...O_o

OOOO - mylisz się Szanowny Kolego - to jest norma, która bardzo rzadko ma pewne odchyłki i trafi się pogoda.

Może trwać od tygodnia do miesiąca - antidotum nie wymyślono :-[

To się syndromem nowego sprzętu astro zwie >:(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem trzy dni temu SP 4mm i od tej pory nie mam pogody...:/ przecież, to aż nie do pomyślenia jest...O_o

A co ty myślałeś? Ciesz się, że tylko okular kupiłeś. Mały wydatek to może w przyszłym tygodniu przetestujesz. Zobaczysz jak telepka zmienisz. Jak nic trzy miesiące pod chmurką!!! >:D

 

pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty myślałeś? Ciesz się, że tylko okular kupiłeś. Mały wydatek to może w przyszłym tygodniu przetestujesz. Zobaczysz jak telepka zmienisz. Jak nic trzy miesiące pod chmurką!!! >:D

 

pzdr

Szymon

Uważaj Szymon co mówisz ... ja w przyszłym miesiącu chcę zmienić teleskop a mieszkamy bardzo blisko więc ta niepogoda może Ciebie sięgnąć :D

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na razie (odpukać) jest ładnie, powiedziałbym nawet, że dzisiejszy wieczór spędzę na dworze ;)

Edycja - Kopiuj, Edycja - Wklej...

 

u mnie na razie (odpukać) jest ładnie, powiedziałbym nawet, że dzisiejszy wieczór spędzę na dworze ;)

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja dałem radę wczoraj sobie nawet naświetlić oczy patrząc na naszego ślicznego satelitę :D . Nie jest źle w tym (2014) roku , miałem już kilka przyjemnych godzin na dworze...

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... to wieczorem nadchodziło zło :(

Zło to jest mało powiedziane, że nadchodziło - ono jest prawie od pierwszego dnia, jednak myślę, ze jak na początku się p... tzn. jest kiepsko to dalej będzie coraz lepiej 8)

Tak wyglądała Ustka nocą od pierwszego do dziś >:(

W tej chwili nawet niebo znośne ale wiatr taki, ze nie jestem w stanie lornetki utrzymać w rekach >:(

post-476-0-54634500-1389543182_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranek piękny :) ... wróciłem z pracy ok 6:45. Wystawiłem teleskop i chwyciłem pierwszy raz Saturna! Piękny! -> Niestety nieschłodzone lustro wystawione na -3*C  nie pozwoliło na zbyt wiele...

Niebo jednakże piękne o poranku. Zobaczymy co będzie jutro ale nie mogę na razie psioczyć ;)

 

Dobra - idę spać :))

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranek piękny :) ... wróciłem z pracy ok 6:45. Wystawiłem teleskop i chwyciłem pierwszy raz Saturna! Piękny! -> Niestety nieschłodzone lustro wystawione na -3*C  nie pozwoliło na zbyt wiele...

Niebo jednakże piękne o poranku. Zobaczymy co będzie jutro ale nie mogę na razie psioczyć ;)

 

Dobra - idę spać :))

Dokładnie, chmurzyska odsłoniły niebo tak około 2.00 / 3.00 w nocy. Spektakularny widok. Nie było płynnego przejścia z zachmurzenia tylko jak by się tą chmurę nożem odcięło. No a nad ranem tak 5.10 / 5.20 zachodzący OGROMNY Księżyc. Podkreślam OGROMNY!

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Podkreślam OGROMNY!

Ogromny - tzw. ,,SUPERKSIĘŻYC" to dopiero zobaczysz -12.07, 10.08 i 09.09 ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Was poinformować, że w 2014 gwiazdy nadal świecą, a Jupiterka pilnują Bliźniaki - po zamglonym i ciężkim od chmurw pierwszym dniu nowego roku przed chwilą w dziurze nad Ustką to wszystko widziałem. Jestem trzeźwy 8)

attachicon.gif01.01.jpg

Jaki jest adres do tej strony co pokazuję zachmurzenie nieba ?

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy" - Sir Isaac Newton.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, tam trzeba skumać się z jaśkiem na dobre, na łóżku, przespać te pochmurne noce cierpliwie aż przyjdą pogodne dni i noce a wtedy nie spać aż do samego rana, bo każda noc to skarb a skarby mamy na niebie, które co noc patrzą na ciebie, a na nas, no fakt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wróciłem ze szkoły, i po 15 poszedłem spać. Taka pogoda, to po co siedzieć i funkcjonować? Niestety mama mnie obudziła o 19- praca domowa z kochanej matematyki czeka :( Ale całą noc również zamierzam przespać, bo co do roboty jak na niebie bezkształtne obłoki wody...?

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)