Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Sat24.com -> zapowiada się dziś miły wieczór Panowie i Panie :D. Myślę, że jutro zaroi się od nowych postów z dzisiejszego wieczora :P.

 

 

 

No nie wiem. Obyś miał rację ale...

 

 

 

post-604-0-51165200-1385387812_thumb.jpg

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad ranem (4:30) było czyściutkie niebo, gdy pisałem tego posta też było czyściutkie (poznań) a jak wracałem do domu (15:00) to się już chmurzyska pojawiły.... Ale nie na całym niebie. Tak patrzę teraz na europę - sat24, to jestem pełen optymizmu narazie :D

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmotywowany tym co napisał kapral poszedłem zobaczyć jak wygląda niebo w realu. (40 min temu) Na północy ciężka chmura. reszta nieba, takie tam obłoczki. Telepek na piera, Alignment na 3 gwiazdki. Ostrzenie przez maskę. No i to ostrzenie tak w połowie się udało bo gwiazdka zniknęła. >:(

 

Na razie się nie zwijam, bo mam nadzieję, że będzie ok. Taka to u nas jest pogoda.

 

 

EDIT: Ale Wenuska pięknie dziś się prezentowała. :)

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Sat24.com -> zapowiada się dziś miły wieczór Panowie i Panie :D. Myślę, że jutro zaroi się od nowych postów z dzisiejszego wieczora :P "

 

NIE CHWAL NOCY PRZED ZACHODEM SŁOŃCA

:P

Aż spojrzałem przez okno i całe niebo w chmurach. Trochę żałuję, ze nie wykorzystałem kilku okazji w październiku i na poczatku listopada. Teraz to już tylko chmury i zimno, jeszcze tlyko śniegu brakuje, pewnie już nie będzie okazji na większe obserwacje aż do marca.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spakowałem "wacka" do domu. Pół godzinki tylko ale to zawsze coś :P . Postał 20min wcześniej na dworze i mam wrażenie, że lustro się pokryło wilgocią bo obraz Jowisza taki zamazany powyżej 90X... Chyba, że znów o czymś nie wiem :) ?  Niestety w tygodniu za miasto nie wypadnę więc pozostało mi czekać na sobotę i błagać o pogodę :D

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być troszkę rozmazany bo mimo wszystko niebo nie jest dziś idealne. Te 20min to rozumiem wychłodzenie tuby przed obserwacją?

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być troszkę rozmazany bo mimo wszystko niebo nie jest dziś idealne. Te 20min to rozumiem wychłodzenie tuby przed obserwacją?

No "wacka" wystawiłem na dwór dobre 30min wcześniej... przymrozki w końcu są to różnica 25*C jest spora. Tylko nie pomyślałem o sobie bo tak trochę garderoba mi nie pasowała do temp. i po pół godzine miałem dość :P . Ale poprawię się. Mimo wszystko było przyjemnie nawet przez tą chwilę. Miałem siostrę do wczoraj w odwiedzinach i załapała się na obserwacje -> cyt: "O kurde! to tak widać przez tą rurę?!" :D . No ale urosłem jak zacząłem rzucać gdzie co na niebie jest ;) . Koniecznie muszę się zabrać za uchwyt do aparatu bo mógłbym w pochmurne dni zająć się obróbką zdjęć i dopasowywaniem sprzętu (parametrów) itd. Jak by nie patrzeć, baterie podładowane :) . Teraz tylko trzymać kciuki żeby w sobotę było ładnie bo mam plany na kilka godzin z niebem nad jeziorem - bez lamp i "cywilizacji". Zobaczymy...

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rano pogoda była łaskawawa:) Ostatnie chmury odsłoniły Merkurego i Saturna. Piękny i długo oczekiwany widok ;) Zobaczymy jak dzisiejsza nocka wypadnie, bo wczoraj po godzinie 18 zaczynał śnieg padać... oby dzisiaj nie było niespodzianek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wenus upolowałem jako trzecią, czy z Merkurym nie będę miał problemu ze względu na odległość od słońca? Mały jest przecież ;) a jak przy zachodzie pogoda dopisze to chciałbym spróbować.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merkury jest teraz dość daleko od Słońca, sam chciałem go wczoraj złapać w teleskopie, no ale niestety mobilny to on nie jest;) A czy ujrzysz fazę planety to raczej nie...  Merkury ma teraz fazę około 80%, ale jak napisałeś jest mały, średnica chyba 6":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinka wczoraj przeleciała zbyt szybko ;) . niestety niebo za domem mam 5mag   :-\   - wg tego co mi Szymon pisał. Pozostają planety i księżyc więc przygotuję się pod ich foto.

  Zimno ale przyjemnie wyskoczyć pod gwiazdy po takim długim czasie niepogody :) . Niestety prognoza z TVN nie zapowiada nic dobrego na weekend więc pozostaje czekać na jakiś wyż.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za domem też mam ok 5-5.2 mag, zależy od warunków ;)

co do warunków.... hmmm... nie wiem dlaczego ale mam porozmywany obraz Jowisza przy pow. ponad 150X - po kupnie teleskopu tego nie miałem więc wnioskuję, że to pewnie "te warunki" :)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do warunków.... hmmm... nie wiem dlaczego ale mam porozmywany obraz Jowisza przy pow. ponad 150X - po kupnie teleskopu tego nie miałem więc wnioskuję, że to pewnie "te warunki" :)

Na naukę nigdy nie jest za późno ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Seeing

http://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_Antoniadiego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)