Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Hej ludziska, brak pogody jak bywa tak bywa, ale poszukuję przyrządu do pochłaniania mgły jakiegoś odkurzacza, bo jak tak dalej będzie, to obserwacja zacznie się u mnie gdzieś jak śnieg spadnie w grudniu oby, mgła, chmury a tak odkurzyłbym i mieli byśmy czyste niebo a chmury z mgłą niech sobie siedzą w odkurzaczu aż będą potrzebne to bym ich wypuścił. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł łap:

 

http://www.daro.it.pl/dzialo_orgonowe.html

 

Jak będziesz konstruował to urządzenie to zrób do razu kilka sztuk dla mnie i dla chłopaków z FA.

 

pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już  mam dość wyczekiwania na pogodę :-\ . Już nawet czasem wychodzę przed dom żeby na księżyc popatrzeć przez chmury (te rzadsze).

 

(czy w sat24 można zobaczyć prognozę na późniejszą godzinę?)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generując sobie mapkę Europy możesz przewidzieć patrząc na układ i przesuwanie się chmurw (kierunek wiatrów) czy za parę godzin dojdzie do Ciebie dziura czy jakieś froncicho chmurwiaste :)

post-476-0-10229300-1384598780_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiej się Alien :D . Ja już czekam na pogodę i czekam.... a jak się coś poprawi to do pracy na nockę muszę... więc w moim przypadku nie jest wesoło. A chciałbym w końcu sprawdzić mój teleskop tak jak mi doradzano (w innym temacie). Bo jak mam jechać 20km za miasto po to żeby mi "chmurwy" wszystko zepsuły to wolę sprawdzić wcześniej.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiej się Alien :D . Ja już czekam na pogodę i czekam.... a jak się coś poprawi to do pracy na nockę muszę... więc w moim przypadku nie jest wesoło.

A co mu pozostało - popatrz na mapki - Ty tylko jesteś pokrzywdzony ??? ;D >:(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzałem nikogo obrażać, dlatego też dodałem :D. Chodzi o to, że chyba już wszystkim pogoda daje we znaki. Chciałem dać wyraz swoich negatywnych odczuć ;), szczególnie gdy mam nocną zmianę a tu trochę się przejaśnia na kilka godzin.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzałem nikogo obrażać, dlatego też dodałem :D

No przecież nikt tak tego nie odebrał :)  ATM zostaje, właśnie powiększyłem (wydłużyłem) sobie grzałkę na refraktorek 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brak pogody faktycznie można pozytywnie wykorzystać. Ja np bawię się w czyszczenie matrycy przy Canonie, zrobiłem plan założenia oświetlenia w obserwatorium, podłączyłem Sterowanie montażu ze Stellarium, (przyda się przy komecie), może poczyszczę sobie szkiełka...

 

pzdr

Szymon

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowanie ze stellarium? Nie wiedziałem, ze tak można.

A można - ten programik w tym pomoże i w tutorialach jest troszkę - poczytaj sobie na temat możliwości Stellarium tu ;)

A tak w ogóle to pozakładajcie wątki albo piszcie w konkretnych działach a nie w pogodzie - przeca tego tu nikt nie znajdzie >:D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ok 10tej podziwiałem piękne Słońce przez poranną mgłę... Wyglądało jak księżyc w pełni, tyle, że za dnia :D  Jak jechałem do pracy (13ta) pogoda zapowiadała się na tyle dobrze, że może dziś wieczorem po pracy (23cia) będę mógł wreszcie sprawdzić mikrofocus na Jowiszu (przy dużym pow.) :D . Mam nadzieję, że nie tylko ja dziś będę mile zaskoczony wieczorną pogodą.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Kapral napisał (na poprzedniej stronie)

>>>Dziś ok 10tej podziwiałem piękne Słońce przez poranną mgłę... Wyglądało jak księżyc w pełni, tyle, że za dnia :D Jak jechałem do pracy (13ta) pogoda >>>zapowiadała się na tyle dobrze, że może dziś wieczorem po pracy (23cia) będę mógł wreszcie sprawdzić mikrofocus na Jowiszu (przy dużym pow.) :D . >>>Mam nadzieję, że nie tylko ja dziś będę mile zaskoczony wieczorną pogodą.

 

Znam człowieka (chyba astro-fizyka z UWr) co jego pasją jest właśnie polowanie na nietypowe widoki Słońca - gołym okiem.

Oczywiście wtedy i tak żeby nie ryzykować utraty wzroku. I on też polaca raczej ranne łowy.

W szczególności zna przypadki i sam widywał zwielokrotnione jakoś Słońce. Nie wiem czy wszystkie one są jednakowe ale bywąją ponoć i więcej niż dwa.

Raz nawet zwrócił się do przechodnia z uwagą żeby ten zerknął bo na niebie "widać dwa Słońca",

a owa osoba nie zerknęła ani na moment tylko kilka razy uderzyła się palcem w czoło i poszła.        :(         :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciełm się do domu po aparat ale gdy znów wyszedłem - słońce już było całkiem zasłonięte mgłą... później już świeciło pełnym blaskiem. Morał: należy mieć zawsze przy sobie aparat albo zachwycać się chwilą piękna... ;)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstałem dzisiaj przypadkiem po 6. więc korzystając z okazji wyjrzałem przez okno zobaczyć jaka pogoda. Już sobie robiłem nadzieję, że zobaczę ISON-a, ale niestety - niebo zasnute chmurami (w zasadzie aż do teraz).

 

Coś  mi się nie widzi ta pogoda w najbliższych dniach :/

8my.PNG




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)