Skocz do zawartości

Randewu Saturna z Wenuską.


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Załatwiłem sobie przyjazd do pracy na 11.00  :) , wszystko naszykowane - pogoda wspaniała  >:( >:( >:( i to co zobaczę już naszkicowałem  >:( >:( ...................................... ...................

Sam Mistrz Max mi nie dorówna  ???

Mam nadzieję, że będziecie mieli ,,mniej szczęścia" - którego Wam życzę  ;)

post-587-137699872443_thumb.jpg

post-587-137699872455_thumb.png

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś je widziałem rano o 6.40 jadąc do pracy! Pięknie wyglądały -jak dwa diamenty nad południowo- wschodnim horyzntem!

Aż żal człowieka wziął, że nie miałem czasu obserwować. Trzeba było rozwieźć domowników po pociągach, szkołach żłobkach! 

Pogoda to loteria! :-X

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku - stąd te kropki w moim pierwszym poście - to zamiast pi  pi pi pi radiowo-telewizyjnego  :(

A ,,spóźnienie" sobie załatwiłem już w ubiegłym tygodniu  :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedząc, że może nie być pogody na największe zbliżenie zasadziłem się na tą parkę planet w poniedziałek rano. Pogoda była cudowna niebo błękintne a owa parka wyglądała przepieknie. Z ziemskiej perspektywy wygladało to tak jakby Wenus była dominująca planetą ale wiadomo dlaczego :)

Zaobserwowałem mianowicie jeszcze coś. Pomiedzy 7.25 -7.30 na południowym niebie nieomal w zenicie zauważyłem jasno świecącą "gwiazde". Wiedziałem, że nie nie może to byc żadna z planet. Zresztą Słońce wyłaniało juz sie z nad horyzontu i Wenus już przyblakła. Pomyslałem, że to pewnie ISS. Skierowalem lornetke w strone tego jasno świecącego punku i wydawalo mi się, że dostrzeglem panele słoneczne. Nagle w jednej chwili z poruszającego się obiektu nastapił wyrzut jakiegoś pyłu czy cos takiego. Poźniej obiekt zaczoł przygasac stając sie coraz mniej dostrzegalny. Nie wiem czy to jakis inny satelita czy moze istotnie ISS który pozbywal sie jakis kosmicznych śmieci. Daleki jestem od teorii spiskowej UFO żeby sobie nikt tu z kolegów nie pomyslał, że chce wzbudzic jakąs sensacje. Być moze ktoś rownież zaobserwował to zjawisko a może kiedys wcześniej cos podobnego?

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wstawałem rano wcale, chmury, z dodatkiem mgły i tak było aż do zachodu Słońca, które widziałem w przerwach chmurach, więc nie było sensu wstawać. Przed nami kolejne zjawisko półcieniowie zaćmienie Księżyca, zobaczę, co będzie i co mi z tego wyjdzie, w pogotowiu są aparat Canon A580 i kamera Acuter. Reszta czeka na pogodne noce. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas, a czy ten świecący punkt się przemieszczał? Bo ISS to dość szybko śmiga po niebie.

A Thomas jako początkujący obserwator na pewno tego nie wie  :)

Tranox to że Thomas ma mniej postów o Ciebie na tym forum nie jest wyznacznikiem tego że ma mniejszą wiedzę.

Proszę nie kreuj się na znawcę tematu.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Thomas jako początkujący obserwator na pewno tego nie wie  :)

Tranox to że Thomas ma mniej postów o Ciebie na tym forum nie jest wyznacznikiem tego że ma mniejszą wiedzę.

Proszę nie kreuj się na znawcę tematu.

Nie kreuje się na żadnego znawce tematu, a liczba postów jest takim wyznacznikiem znajomości tematu jak.... no nie znam innego przykładu ale jest ona g warta  ;)

Pomiedzy 7.25 -7.30 na południowym niebie nieomal w zenicie zauważyłem jasno świecącą "gwiazde". Wiedziałem, że nie nie może to byc żadna z planet. Zresztą Słońce wyłaniało juz sie z nad horyzontu i Wenus już przyblakła. Pomyslałem, że to pewnie ISS. Skierowalem lornetke w strone tego jasno świecącego punku i wydawalo mi się, że dostrzeglem panele słoneczne.

Po prostu nie trzyma mi się to kupy. Thomas sam pisze o święcącym punkcie. A mnie to zaciekawiło, bo osobiście tylko raz widziałem lecącą ISS. Zaczekajmy może na Thomasa to się sprawa wyjaśni  :-X

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wywołałem burze w szklance wody ;). Widziałem ISS kilka razy i wiem, że przemieszcza sie dość szybko dlatego raczej wykluczam że to była ona. Być może  był to jakiś inny satelita. Zaciekawił mnie bardziej ten wyrzut materi coś jakby srebrzysty pył. Tak to przynajmniej wyglądało. Nie posiadam niestety żadnych zdjęć pewnie wtedy rozwiałbym wszelkie watpliwości. Nie chce taniej sensacji. Napisałem to w nadzieji, że być może ktoś z kolegów też to widział lub może kiedyś coś podobnego. Przez chwile myslałem, że może to jakiś kosmiczny śmieć spala się w atmosferze ale nie wyglądało to jak pochodnia. Bardziej na jakąs eksplozje.  8)

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Jacku, skad chlopak mial wiedziec kim jest Thomas? Tranox to mlody chlopak i dopiero stawia swoje pierwsze kroki w astronomii. Pomyslal ze pyta ktos kto nígdy ISS nie widzial :-). Przyjmijmy to jako zabawna sytuacje a w Zatomiu przy piwku bedziemy z rozbawieniem wspominac jak to Filip, Thomasa uswiadamial hahaha :-D. No ja mam ubaw :-P

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻĄDAM NATYCHMIAST FOTKI Z DZISIEJSZEJ RANDKI  - z polskiego nieba  >:(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Mariuszu nie jest tak jak mówisz. Nie znam Thomasa, ale czytałem sporo jego postów i orientuje się mniej więcej że nie jest takim laikiem jak ja :D uważam że swoje tezy należy popierać argumentami, jeśli bym napisał coś w stylu "to na pewno nie była ISS" to został bym oskarżony o kreowanie z siebie znawcy który na wszystkim się zna i wszystko wie najlepiej. Jacku, jeśli tamten mój post w jakis sposób Cię zdenerwowal, to przepraszam.

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Thomas wie  8) a gdyby ktoś nie wiedział to tak wygląda  :o

A ja Tylko chciałem zobaczyć Wasze fotki Wenuski i Saturnika, a teraz nibimbrownia mój wątek czeka - Niegodziwcy  :P

post-587-137699872482_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)