Skocz do zawartości

Coś osobistego


Ekolog

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczyna mnie niepokoić kierunek, w jakim zmierza ten wątek  ???

A mnie się w ogóle nie podoba ten tor, psychologicznej papki jak w gabinecie psychologa gdzie sprawia że czujesz się super i stajesz się wylewny mówiąc o sobie wszystko nawet to co byś nie chciał. Jak ktoś będzie chciał napisać coś o sobie to napisze z własnej woli a nie pod psychologiczną zagrywkę. Wnioskuję o usunięcie tematu to nie forum pod tytułem nasza klasa lub pod pretekstem pięknego pisania wyciągania od userów zmanipulowanych różnych danych.

Pa. pa  :o

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie niepokoić kierunek, w jakim zmierza ten wątek  ???

Mnie niestety też  :( - prosiłem nie kontynuujcie nie będzie cyrku - metody socjotechniczne Kolegi Ekologa są wręcz podręcznikowe i dziwię się, ze niektórzy dają się w nie wciągać  :o Brak myślenia - ogólny trend ,,facebokoowy "  ??? ???

A do zamknięcia podstaw brak  :( - i tak to będzie leciało  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki cel ma w tym Pan Ekolog, może próbuje zobrazować sobie  każdego z osobna... :-\

Ale pisanie o sobie to także nic złego. Aczkolwiek  czy nie wygodniej byłoby poznać ludzi na zlocie, osobiście, niż wyobrażanie sobie ich w domu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki cel ma w tym Pan Ekolog, może próbuje zobrazować sobie  każdego z osobna... :-\

Ale pisanie o sobie to także nic złego. Aczkolwiek  czy nie wygodniej byłoby poznać ludzi na zlocie, osobiście, niż wyobrażanie sobie ich w domu ???

Dokładnie, Ekologu przyjedź na wrześniowy zlot - zapraszam :)

To teraz podwórko  Jacka  i jemu pozostawię: czy ten temat będzie zamknięty a jeśli tak to kiedy? Z drugiej zaś strony myślę, że cześć osób  tu piszących ma chęć lub nie ma oporów co  do mówienia publicznie o swoim życiu osobistym  i istnienie takiego tematu jest im na rękę. Zamknięcie może się zatem wszystkim nie spodobać.

To tyle ode mnie  :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Dokładnie, Ekologu przyjedź na wrześniowy zlot - zapraszam :)

To teraz podwórko  Jacka  i jemu pozostawię: czy ten temat będzie zamknięty a jeśli tak to kiedy? Z drugiej zaś strony myślę, że cześć osób  tu piszących ma chęć lub nie ma oporów co  do mówienia publicznie o swoim życiu osobistym  i istnienie takiego tematu jest im na rękę. Zamknięcie może się zatem wszystkim nie spodobać.

To tyle ode mnie  :)

Zamknięcie wątku może się nie spodobać, zostawienie wątku też nie.

Tak czy siak, takie wątki na forum są nie na temat. ;) Ewentualnie coś takiego może istnieć w wątku powitaniowym, gdzie wystarczy napisać "cześć wszystkim", albo rozpisywać się o swoim życiu osobistym według własnych potrzeb.

Pozdrawiam!

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylu z Was uważa ten wątek za zły pomysł, jednak nie możecie się oprzeć napisaniu w nim jaki to on jest nie potrzebny. Niektórzy z Was zapewne chcą jego zamknięcia ale jednak w nim piszecie. Nie pozwalacie mu umrzeć śmiercią naturalną. Nakręcacie go i tak w kółko. Niektórzy chcą się czegoś dowiedzieć o forumowych kolegach i koleżankach- w czym Wam przeszkadza to że ktoś pisze o sobie? Jego dane- jego sprawa! Nikt Wam nie każe tego czytać. Zamiast zająć się np ATMem albo napisaniem jaki jest Wasz ulubiony okular niektórzy z Was z uporem maniaka bojkotują niektóre wątki. Nie rozumiem tego, jak mnie coś nie interesuje to nie czytam. Po co sobie "psuć krew"?

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie obserwuję ten wątek od jakiegoś czasu i trochę nie rozumiem tych lamentów i  rozterek. Skoro ktoś chce się uzewnętrznić bo czuje taką potrzebę to dlaczego mu się tego zabrania? W takim razie dlaczego większość społeczeństwa akceptuje, a nawet się zachwyca portalami społecznościowymi typu Facebook? Tam to dopiero ludzie piszą cuda na swój temat.  :o

Większość z Was zna się z Zatomskich zlotów jak przysłowiowe ?łyse konie?. Odliczacie dni do kolejnego (zauważyłem to gdzieś wczoraj). Zauważcie, że w wątku pisały o sobie osoby, które raczej w nich nie uczestniczą. Może po prostu to jest dla nich jakiś sposób wzajemnej integracji? Czy to coś złego?

Więcej wyrozumiałości życzę ;)

Pozdrawiam

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Tylu z Was uważa ten wątek za zły pomysł, jednak nie możecie się oprzeć napisaniu w nim jaki to on jest nie potrzebny. Niektórzy z Was zapewne chcą jego zamknięcia ale jednak w nim piszecie. Nie pozwalacie mu umrzeć śmiercią naturalną. Nakręcacie go i tak w kółko. Niektórzy chcą się czegoś dowiedzieć o forumowych kolegach i koleżankach- w czym Wam przeszkadza to że ktoś pisze o sobie? Jego dane- jego sprawa! Nikt Wam nie każe tego czytać. Zamiast zająć się np ATMem albo napisaniem jaki jest Wasz ulubiony okular niektórzy z Was z uporem maniaka bojkotują niektóre wątki. Nie rozumiem tego, jak mnie coś nie interesuje to nie czytam. Po co sobie "psuć krew"?

Ktoś musi sobie psuć krew by ktoś spokojnie forum czytać mógł. ;)

Krzysztof - jest subtelna różnica miedzy forum a mordoksiążką. ;)

Tranox - Istnienie tego typu wątków jest nie potrzebne. Jaką dasz gwarancje, że taki watek umrze śmiercią naturalną? Od czego jest administracja? Po co są zakładane takie wątki? Co one wnoszą na forum i jaki jest ich cel?

Jestem członkiem tego forum i czuje się zobowiązany o dbanie jego szeroko rozumianego dobra. Uważam to raczej za normalną postawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojacie..... najwięcej tu napisali  ci, co nie chcą pisać.

Troszkę wolności.... Nikt Was nie zmusza do pisania.

Ekolog do niczego mnie nie zmuszał i nie wyrządził mi żadnej krzywdy.

Więc uważam, że należy wywalić wszystkie posty po poście Pawła Barana, gdzie o sobie napisał. Kto będzie chciał, to o sobie coś skrobnie. A jak ktoś nie chce, to niech pisze w innym wątku.

  • Like 1

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Że z jakiej aktywności? Pozostali panowie tak  :).

Napisałeś Paether tutaj (nazbyt skromnie IMHO), że TY nie uważasz się za osobę

zasługująca na tak wysoka ocenę. Otóż tak, uważam że Twój blog jest pożyteczny,

a stałe pielęgnowanie go to jednak praca! Daje on przegląd humoru na forach

oraz ciekawy przegląd ich zalet.

Wracając do tematu wątku - "coś osobistego":

Piotrek wspomniał coś o uczelni. To sie pochwalę, że też po studiach zostałem na uczelni

ale na bardzo krótko bo nagle nadarzyła się okazja otrzymania mieszkania (zakładowego)

w zamian za przymusową pracę w pewnej firmie ;)

Z tego co się przypadkiem orientuje nie wszyscy z nas są jedynakami.

I tym nie jedynakom zazdroszczę. Bo akurat jestem jedynakiem, co może widać.

Zapewne dlatego niekiedy sprawiam wrażenie jakbym uważał się za pępek świata

- przepraszam jeśli czasem jest tak w istocie.

Pewnie dziwi Was, że pisze wielka literą i bardzo cenię Kobiety.

Może jest tak dlatego  ze miedzy 14 a 24 rokiem życia wstydziłem się je zdobywać

i byłem samotnym chłopcem. Po czym wybitny chirurg z powrotem doprowadził

mój wygląd do normy  (naruszonej podczas wypadku samochodowego w dzieciństwie).

Ale nie żałuję. W tym czasie przeczytałem tyle literatury dokumentalnej i naukowej

co żaden z moich rówieśników nawet w połowie nie miał szans.

Zachodziłem nawet do czytelni wydziałowych innych uczelni niż politechnika aby zgłębiać interesujące mnie zagadnienia

(przykład: które ludzkie potrzeby są wrodzone, a które "nabywane" [zaskakująco dużo]).

Nie widzę jednak w nic specjalnie złego w tej zasadzie (pisania wielka litera "Kobieta").

Także dlatego, że mają, w mojej opinii, bardziej nieuchronne, i spędzające czasem

sen z powiek, obowiązki w życiu, jako Mamy.

Uzupełnię mój post z początku wątku o mojej grze w ping-ponga ze znajomymi.

Bo uważam to za mój osobisty sukces i polecam naśladowanie mnie Wam wszystkim

- drodzy forumowicze. Żeby się nie prosić i nie wynajmować sal, itp, po porstu z kolegą

stół do ping-ponga kiedyś kupiliśmny na spółkę. Do tego deskę, a do niej przykreciłem

cztery małe kółka ("wleczone" - można kupić osobno niedrogo) i kawałek gumy na wierzch.

Jeszcze kawałek łańcucha do ciągnięcia. Jeden ciągnie za łańcuch drugi asekuruje

blat położony na sztorc. W ten sposób nie musimy jego dwóch części dźwigać w rękach

z miejsca przechowywania gdzieś pod ścianą do większego pomieszczenia

akurat wolnego tu czy tam. Do tej pory przeżył zarówno transport ze sklepu jak i  dwie przeprowadzki :)

Schemat wózka pokazuję na załączonym obrazku.

Pozdrawiam

post-1197-13769989714_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Paether.

 

Trochę czasu mineło. Zostałeś doceniony tu i w ogóle. Blog Twój (Ty tam) podejmuje ciekawe i ambitne tematy astronomiczne.

 

Zasługujesz na to by o Tobie słuchać i mówić!

 

Więc może napisz coś.

Wiem ze skończyłeś bardzo dobra Polską Uczelnię. Bardzo bliską mojemu sercu - wiesz czemu!

I jesteś wielki. 

Na zakładce "Tekst Dnia" na Twoim blogu, na dole, wpuściłeś dziś (po zatwiedzeniu - teraz automatycznie nie wchodzą)

opinię z Wrocławia - mniejsza o to czyją.

 

Opnia miała w sobie (jak widać) i elementy krytyki, a mimo to. Brawo!

 

To może jednak napisz coś o osobie: co robisz, praca, jak spędzasz wolny czas itp. (marzenia?).

 

Tam gdzie mieszkasz zapewne są nieco inne możliwości spędzania wolnego czasu niż w Polsce?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Organizacja ekologiczna do której należę od lat, z powodzeniem, walczy o rozwój komunikacji zbiorowej i ścieżki rowerowe.

Słynna linia 7 z wydzieloną tylko dla niej ulicą w Rynku to jeden z takich sukcesów.

Akurat ja lub córka (raczej) załatwiłem sobie sprzęgło i auto poszło do naprawy. Z tego powodu dzisiaj, po wielu latach, znowu jechałem tramwajem.

Oczywiście poinstruowany przez córkę co i jak. XXI wiek! Godzinę odjazdu wyszukała mi przez internet.

Wsiadłem i na (jakby) komputerze wybrałem dwa bilety, włożyłem kartę bankomatową i (bez pytania o PIN) wydrukowały się dwa bilety.

Mała grupa młodzieży nawet posilała się, a raczej piła coś z plastykowych kubeczków jednorazowego użytku.

 

W drodze powrotnej kolejna niespodzianka XXI. Na przystanku wyświetla się za ile minut jaki tramwaj przyjedzie.

Ułatwia to podjecie decyzji czy czekać czy rozglądać się za taksówką.

 

W tramwaju było sporo młodzieży, siedzącej na wygodnych (obitych czymś miękkim) krzesłach pod oknami.

Przez całą drogę nikt nie ustąpił mi miejsca.

W sumie to uznałem to za "osobistą" miłą informację i dlatego umieszczam w tym wątku.

 

Pozdrawiam

p.s.

Przy okazji proszę Ignisa o wypowiedź (osobistą) o sobie w tym wątku.

Swego czasu miałem zaszczyt na PW pogadać ogólnie z nim o naszych rodzinach. Wiem, że ma dwójkę dzieci (zazdroszczę bo ja tylko jedno)

ale poza tym to bardzo mało wiem o nim.

Od czasu jak ten wątek powstał forum uzyskało wspaniały silnik co jest zasługą wielu ludzi ale w szczególności jego

więc tym bardziej widzę sens takiej mojej prośby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tramwaju było sporo młodzieży, siedzącej na wygodnych (obitych czymś miękkim) krzesłach pod oknami.

Przez całą drogę nikt nie ustąpił mi miejsca.

W sumie to uznałem to za "osobistą" miłą informację i dlatego umieszczam w tym wątku.

 

 

Dzisiaj idę na Paradę Niepodległości. Chyba zamieszczę info, ile ludzi się za mną obejrzało. >:D

  • Like 2

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologu, rozbawiłeś mnie z rana opisem podróży komunikacją miejską. Masz plusik.

Jak ostatni raz jechałem autobusem to mała maszynka napędzana ręcznie przez naciśnięcie zrobiła mi dziurki w bilecie.

Pozdrawiam :)

  • Like 1

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s.

Przy okazji proszę Ignisa o wypowiedź (osobistą) o sobie w tym wątku.

Swego czasu miałem zaszczyt na PW pogadać ogólnie z nim o naszych rodzinach. Wiem, że ma dwójkę dzieci (zazdroszczę bo ja tylko jedno)

ale poza tym to bardzo mało wiem o nim.

Od czasu jak ten wątek powstał forum uzyskało wspaniały silnik co jest zasługą wielu ludzi ale w szczególności jego

więc tym bardziej widzę sens takiej mojej prośby.

Ależ nie jestem nikim wyjątkowym, jak wielu z nas mam dwoje dzieci (12 letnią córkę i dwuletniego syna), Wraz z  żona i dzieciakami mieszkamy w domu jednorodzinnym na przedmieściach miasta ok 20 tyś.

Z zawodu jestem politologiem mam też jeszcze kilka innych wyuczonych specjalizacji. Nie pracuję oczywiście w  zawodzie. Wolne chwile (weekendy) spędzamy też w naszym domku w lesie, gdzie jest ekstra niebo. Astronomią zajmuję się amatorsko o 2004 roku a teoretycznie od dzieciaka, kiedy to pierwszy raz zafascynowałem i zachwyciłem  się rozgwieżdżonym niebem u babci na wsi (w latach 80tych jako nastolatek.. ) Ach...Posiadam psa - jamnika.

ps. Prócz astronomii interesuję się:

- Historią i etymologią  języków głownie polskiego ale lubię tez czytać teksty staroangielskie

-  archeologią, paleontologią

- Lubię też SF i odrobinkę tematy spirytystyczne w odniesieniu do filozofii istnienia oraz religii.

 

 

 

Same standardy jak widzisz -drzewa genealogicznego wklejać nie będę ;)

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Kilka dni temu przez moment autentycznie zaniepokoiłem się o Ciebie. Ignis.

Ale jak po kliku godzianach zobaczyłem Cię na forum to odetchnąłem.

Czy to miasto co podaje w LINKU (o małej katastrofie) to Twoje?

 

http://oborniki.naszemiasto.pl/artykul/galeria/2053392,wybuch-gazu-w-obornikach-zobacz-zniszczenia,id,t.html

 

Koło Wrocławia też jest urocze miasteczko Oborniki dlatego dopytuję.

Oczywiście jeśli ma to pozostać nieco niedookreślone to jasna sprawa.

 

Pozdrawiam

p.s.

Zapraszam kolejne osoby, co mają co nieco postów lub są moderatorami (Jacek, Alien, Marek, ... ),

do ewentualnego napisania czegoś o sobie. Krzysztof_K to chyba od razu powinien (co z tą komunikacja miejską u Was?) ;)

p.s.2

Moja córka też ma jamnika (zatem czasem i ja mam ją; bo to jamniczka) - to pieski z charakterem.

Czasem może to sprawiać problemy, ale ma swój urok {sic!}.

Dbamy żeby była szczupła (takie zalecenie weterynarza, sprzed kilkunastu lat, gdy była młoda) bo to bardzo żarłoczna rasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.. wybuchła butla z gazem podobno ..ludzie stracili dach nad głową!

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Kilka dni temu przez moment autentycznie zaniepokoiłem się o Ciebie. Ignis.

Ale jak po kliku godzianach zobaczyłem Cię na forum to odetchnąłem.

Czy to miasto co podaje w LINKU (o małej katastrofie) to Twoje?

 

http://oborniki.naszemiasto.pl/artykul/galeria/2053392,wybuch-gazu-w-obornikach-zobacz-zniszczenia,id,t.html

 

Koło Wrocławia też jest urocze miasteczko Oborniki dlatego dopytuję.

Oczywiście jeśli ma to pozostać nieco niedookreślene to jasna sprawa.

 

Pozdrawiam

p.s.

Zapraszam kolejne osoby, co mają co nieco postów lub są moderatorami (Jacek, Alien, Marek, ... ),

do ewentualnego napisania czegoś o sobie. Krzysztof_K to chyba od razu powinien (co z tą komunikacja miejską u Was?) ;)

p.s.2

Moja córka też ma jamnika (zatem czasem i ja mam ją; bo to jamniczka) - to pieski z charakterem.

Czasem może to sprawiać problemy, ale ma swój urok {sic!}.

Dbamy żeby była szczupła (takie zalecenie weterynarza, sprzed kilkunastu lat, gdy była młoda) bo to bardzo żarłoczna rasa.

Admin wyspowiadał się teraz czas na modów -moderatorzy do roboty "Naczelny psycholog RP czeka"

>:D >:D

  • Like 2

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7yjl.jpg

 

:huh:

Buahahahaha, przez chwilę patrzyłem w ten screen nie wiedząc o co come on....

 

Hahahaha... DOBRE!!!

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Coś o sobie?

Nie ostrzyżono mnie z wełny, nie pasowano mnie na rycerza. A na posty Ekologa patrzę jak na międzynarodowy rozkład jazdy wagonów sypialnych.

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buahahahaha, przez chwilę patrzyłem w ten screen nie wiedząc o co come on....

 

Hahahaha... DOBRE!!!

Byś się śmiał jak byś zobaczył na żywo jak koparka podpiera tą popękaną ścianę ???

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi.

Już nie rozdzielajmy tego włosa na czworo.

Ja dałem Like (lubię) na post Ignisa ze względu na to, że mnie poinformował - słowem "Tak", że  to rzeczywiście o te Oborniki chodzi.

Podziękowałem za odpowiedź.  Niemniej patrząc na ekran Daniel "wychwycił" możliwość i innej interpretacji.

Ja się bynajmniej nie tłumaczę. Tylko proponuję nie szukać kto co źle zrozumiał lub źle ocenił.

Jestem w pokojowym nastroju dzisiaj. :)

 

Pozdrawiam

p.s.

Podtrzymuję zaproszenie do pisania o sobie przez znanych forumowiczów.

Szdom, Tranox, skoro tu jesteście i  macie dużo postów. Może Wy. Choć w zasadzie, to prawie nie śmiem Was prosić.

No ale proszę i innych i Piotra Brycha oraz Pablito ponownie.

Moim skromnym zdaniem każdy kto ma, powiedzmy, kilkaset postów (ale bez aptekarskiej przesady), staje się "zagadką" - kim jest i co lubi w realu.

O, widzę kolegę Charon_X, też zapraszam z przyjemnością.

Fajnym pytaniem może być skąd pomysł na taki, a nie inny nick (mój sam się wyjaśnił - tu wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem. Chodzi o to, że Ekolog "lubi to" ?

Dokładnie.

 

Byś się śmiał jak byś zobaczył na żywo jak koparka podpiera tą popękaną ścianę ???

Robert, źle odebrałeś mój śmiech. Chodzi o lajka.

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)