Skocz do zawartości

"Objects in the Heavens" - są chętni na grupowe zamówienie?


Rekomendowane odpowiedzi

Nic się nie bójcie- jedno z najbiedniejszych województw (świętokrzyskie) też jeszcze czeka. Ale nic to- ważne, że wkrótce ciekawa lektura zabierze parę godzin z życia :)))))

Wielkopolska też czeka  :D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

No dobra to poczytajcie sobie troszkę jak z oryginału - od wujka Jacka troszkę wstępu  ;)

(edit moderatorski)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooops! teraz mam dylemat czy szukać słownika czy prosić syna aby mi to przetłumaczył  ;D myślę, że na początek wystarczą same obrazki  ;)

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja również  już otrzymałem. Dzięki

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, a teraz całkiem serio. Miałobyc jakieś tłumaczenie? "Umkło" mi to jakoś, jestem niemal pewien, że nie, bo książki świeżo zza Oceanu przyleciały, ale kto wie...

Na serio nie,  :)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka dotarła jak pisał wcześniej jacek2 dzięki za inicjatywę jak będzie inna też się pisze.

Aż nabrałem chęci na jakiegoś większego dobsona tylko kurna kieszeń mała.  :)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj książka dotarła do mnie. Dzięki i pozdrawiam  ;)

okolice  Płońska

Meade LB 12?

Scopos 30, Meade UWA 18, Nagler 13T6, ES 11, Pentax XL 5.2 i XF 8.5, LVW 22 i 8, Orto 9,7,6,5

filtry Ultrablock, polaryzacyjny, OIII, H-beta i CLS

Cheshire, kolimator laserowy, Unihedron SQM-L

Nikon 12x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem pierwszy praktyczny kontakt z atlasem. Nad moim łóżkiem jest szklane okno dachowe, tak że zasypiam z gwiazdami. Akurat zmieściła mi się cała Lutnia. Podświetliłem sobie atlas tabletem i po cichu lidletką próbowałem namierzyć M57?

Jakie plusy: świetnie pokazane są wszystkie ciekawe obiekty dla małych apertur w danym gwiazdozbiorze?jednak M57 nie znalazłem? ..nie wiedziałem,  która  zaznaczonych małych gwiazdeczek była mgławicą planetarną,. Dowiedziałem się za to że jest w Lutni inna fajna podwójna prócz Epsilonów a mianowicie ?Omikron? Wadą jest mała szczegółowość ?drogowskazów gwiazdowych? jest białe i czyste pole a  na nim M57 Pocket nie ma z tym problemów!

:)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, czy gdzieś w słowach wstępu pada od autora ta kwestia, ale OITH z założenia nie jest atlasem nieba. To ściąga z wyszczególnionymi jasnymi obiektami. Mapki mają tylko pokazać w jakich okolicach szukać obiektu, zresztą - pod mapkami jest opis, na której stronie Pocket Sky Atlas lub Sky Atlas 2000.0 szukać danego rejonu nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uże toże pałucził kniżku- oczień haroszaja, spasiba :)

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, mógłbyś sprecyzować co miałeś na myśli pisząc "Omikron" w Lutni?

Oczywiście chodziło o podobną do Albireo Zetę....pisałem z komórki bez dostępu do materiałów, stąt kucha. Dzięki za czujność :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze ja odnośnie postu Roberta - jeśli źle post zrozumiałem - to sprawy niema - ale w ,,Objects ..." na stronie 89 mamy Lutnię i jest zaznaczony Pierścioneczek i nawet jest jego miniaturowa fotka  :)

Fajnie jest pomyślane miejsce na ,,dopiski" gdzie możemy uszczegółowić daną konstelację, ja np ,,dołożyłem" sobie dorysowując i wpisując NGC 6713, która często ,,łapie" się na fotkach  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)