Skocz do zawartości

Pomysł na modyfikację logo FA


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas chodzi mi po głowie - nie zamiana a unowocześnienie loga. Od "masońskiego cyrkla" nie odejdziemy no bo wrosło mocno w nasza mentalność i postrzeganie forum. Ale logo w kółku (czymkolwiek było) wniosło nieco świeżego powiewu - taki kierunek ma jakiś sens. Nie mówię, że tak ma wyglądać końcowe logo forum (kółko) - ale wszystkie portale ewoluują. Może ktoś z zacięciem graficznym spróbował by coś wyczarować? Wizerunek loga ma pozostać taki sam, może się zmienić przecież kształt, otoczenie, kolorystyka, mogą dojść dodatkowe elementy (tylko nie Koperniki, Keplery czy supernowe) to ma być propozycja unowocześnienia kształtu, a nie nowe logo... Gdybym dorwał w ręce jakąś koncepcję innowacyjną...już bym to pociągnął w dobrym kierunku. Ja sam wywaliłem do koszta setki modyfikacji "cyrkla" i już jestem chyba wypalony. :-[  Wciąż wracam do mojego wyjściowego.... pomysłu z przed lat :) A projektodawca lub może pomysłodawca miał by satysfakcję że jego idea zdobi na lata  ważne i rozwojowe forum astronomiczne w Polsce!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty chcesz od tego logo - jak Wy skojarzyliście go z cyrklem (pamiętam bezproduktywną dysputę) :-[

Jest ładne - może w kółku jakimś wypukłym (3D) było by jeszcze bardziej OK - Ale takie jak JEST 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodzi..nie chce zmiany loga ale formy prezentacji!

 

ps. Z tym cyrklem to było  trochę kąśliwe, zapadło więc mi w pamięci

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ciemnym niebieskim lub granacie i troszkę bardziej wypukłe - jak gdyby wychodziło z tła  ??? ??? ???  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie? Wszystko można zmienić, ale niebieski mi się nijak z tym forum nie kojarzy. Projekt jest w kolorze pasa na górze... :P

Oj lubię ten kolor i tak mi się wwala wszędzie - ciemnym niebieskim napisałem  :P  - no to choć z granatowym spróbuj z takim leciutkim złotym pyłem w ,,zagłębieniach" :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

::) :-[ K.........

 

EEEE - to mi się z szurikanami ninja kojarzy - takie jak wyżej (prawie koło) tylko w granacie ze złotym pyłem - może leciutkimi gwiazdkami ????

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ramiona do kitu, a tu ciemniejszy jeszcze w granat wpadający i jestem za 8) 8) 8)
 

Gwiazdki spróbowałem - i cztery litery popierniczone - masz racje  :-[

Jest Super - tylko ten kolorek taki astronomiczny - ciemne zatomskie niebo ??? ??? nie zielonkawy jak ze strony :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat galaktyczny warto pociągnąć, gdyby tą naszą spiralkę dało wpasować w to !

Więcej ramion, pyłu gwiazdy!

 

 

attachicon.gifGALAXY.JPG

Robert w To ,,koło" Daniela - nie w gwiazdę

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaktyczne ramiona mogą się nawet ciągnąć w lewo i w prawo w kształcie jaja byle w nie w górę bo mamy ograniczoną wysokość miejsca na logo !

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mój wtręt w dyskusję, ale... nie tędy droga. Logo powinno być skrótem graficznym, znakiem-kluczem które pomaga przypisać nazwę do konkretnej działki. Tymczasem do przeładowanego znaku próbujecie dodać kolejne. Już teraz mamy refraktor z wyraźnie zaznaczoną kątówką, okularem, szukaczem, odrośnikiem, obejmami, wyciągiem, na montażu paralaktycznym na trójnogu... uff... i teraz jeszcze chcecie to wpisać w galaktykę?

Co potem? Gromada galaktyk? Czy raczej próba rozróżnienia w logo poprzeczki (chyba, że wcześniej przegłosujemy, że ma to być typ Sa) a może dodanie paru świec standardowych? Może potem małe spięcie o to, czy logo nie ma zbyt mało/wielu obszarów HII? Może potem dodamy satelicką galaktykę karłowatą z logiem jakiegoś serwisu partnerskiego?

 

Dobra, koniec tych złośliwostek.

Pisząc już zupełnie serio - logo FA już teraz jest mało czytelne i skrajnie przeładowane. Jeśli chcecie je zmieniać, proponowałbym nie modyfikację, ale zmianę totalną. A jeśli to nie wchodzi w grę, to lepiej zostawić jak jest, niż zabrnąć w kaszanę kompletną.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek jakie przeładowanie?, toż ten teleskop  jest wizualnym monolitem...nie rozbieramy go percepcyjnie na tubę montaż i akcesoria, no bo po co? , to tylko wymowny symbol i jest diabelnie czytelny ! Chodzi wyłącznie o polepszenie  estetyki odbioru tego dość "surowego logo" 8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignis, nie wiem czy powinienem dyskutować dalej, bo moje zboczenie zawodowe każe mi nawrzeszczeć na Ciebie ;). Ujmę to tak: pokaż to logo dowolnej osobie zajmującej się chociaż okazjonalnie identyfikacją wizualną - facepalm rozmówcy murowany.

To nie jest dobre logo - może dla Ciebie to symbol i monolit - ale dla osoby, która trochę logotypów w życiu widziała, tak nie jest. To obrazek i tyle. Wystarczająco szczegółowy, żeby nie działał jak symbol. Dodatkowo, połączenie tego obrazka z liternictwem jest mocno pretensjonalne.

 

Ale spoko, ja nie o tym. Ja tylko wyrażam swoje obawy, że może być gorzej niż jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Od "masońskiego cyrkla" nie odejdziemy no bo wrosło mocno w nasza mentalność i postrzeganie forum. "

 

Bez przesady. O jakim postrzeganiu mówimy?  Kto postrzega? 20 aktywnych użytkowników? Nawet wójt Zatomia czy jak mu tam... pewno nie rozróżnia logo i wszystko mu jedno.

To ja pisałam o cyrklu, bo tak mi się skojarzyło, ale to wcale nie było kąśliwe i proszę mi nie przypisywać niecnych intencji! 

 

Tu natomiast muszę się zgodzić w 100%: 

 

Wybaczcie mój wtręt w dyskusję, ale... nie tędy droga. Logo powinno być skrótem graficznym, znakiem-kluczem które pomaga przypisać nazwę do konkretnej działki. Tymczasem do przeładowanego znaku próbujecie dodać kolejne. Już teraz mamy refraktor z wyraźnie zaznaczoną kątówką, okularem, szukaczem, odrośnikiem, obejmami, wyciągiem, na montażu paralaktycznym na trójnogu... uff... i teraz jeszcze chcecie to wpisać w galaktykę?

Co potem? Gromada galaktyk? Czy raczej próba rozróżnienia w logo poprzeczki (chyba, że wcześniej przegłosujemy, że ma to być typ Sa) a może dodanie paru świec standardowych? Może potem małe spięcie o to, czy logo nie ma zbyt mało/wielu obszarów HII? Może potem dodamy satelicką galaktykę karłowatą z logiem jakiegoś serwisu partnerskiego?

 

Dobra, koniec tych złośliwostek.

Pisząc już zupełnie serio - logo FA już teraz jest mało czytelne i skrajnie przeładowane. Jeśli chcecie je zmieniać, proponowałbym nie modyfikację, ale zmianę totalną. A jeśli to nie wchodzi w grę, to lepiej zostawić jak jest, niż zabrnąć w kaszanę kompletną.

 
Nowe logo. Jeśli zmieniać to tylko na nowe.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Marek, Koleżanki i Koledzy, kubek zimnej wody na głowę. Widocznie mam słabe pojęcie o reklamie a mój gust kształtuje się na poziomie reklam cyrkowych dla pospólstwa (jak ?Meteor?raczył wspomnieć w swoim wierszu zmianach na FA)

Coś w tym pewnie jest! :-X :'(

Stwórzcie więc nowe logo, róbcie ankietę i wybierzcie..a ja je wstawię bez względu na formę ::)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. O jakim postrzeganiu mówimy?  Kto postrzega? 20 aktywnych użytkowników? Nawet wójt Zatomia czy jak mu tam... pewno nie rozróżnia logo i wszystko mu jedno.

No wolę 20 aktywnych i drugie tyle mniej aktywnych użytkowników jeżdżących tłumnie na zloty i identyfikujących się z forum niż 80 aktywnych, młodocianych sprzedawaczy giełdowych i 20 oldboyów malkontentów ?gawędziarzy

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej zmiany samego logo - jedynie jego posadowienie, okrągła jakaś przestrzenna tarcza nie odwracająca uwagi od logo i to wszystko 8)

Coś takiego post-476-0-68710200-1379916040_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024