Skocz do zawartości

Kamera CCD Atik Titan monochromatyczna już moja


Paweł Baran

Rekomendowane odpowiedzi

popieram podejście, próbować, próbować

 

moja fotka - Pani Andromeda (Atik Titan, kilka ujęć nie pamiętam czasów, SW 80/400 achromat, który jest przeznaczony do guidingu):

 

post-2739-0-23608900-1385062742_thumb.pn

 

nie jest to zdjęcie metryczne, nie będzie naukowym opracowaniem, dużo mu brakuje, ale cieszy mnie jak dziecko bo moje własne. Z czasem mam nadzieję, że będzie znacznie lepiej czego nam adeptom astrofoto życzę.

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mnie robiona bez guide - Jak się chce to MOŻNA :)

Tak więc Paweł nauka tutoriali - powolutku i będą fotki 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, co maja kamerę Atik

 Mam Kabel taki jak na tym zdjęciu, chcę zainstalować kamerę Atik z płyty instalacyjnej wyskakuje mi napis po angielsku nie udało się podłączyć do aparatu, sens w tym, że nie wiem, jakie są potrzebne jeszcze kable by uruchomić tą kamerę, i czy da się uruchomić ją na stacjonarnym komputerze systemie XP. Bo jak nie da rady to szkoda instalować, chciałem zainstalować tym czasowo, aby się uczyć, ale widzę, że brakuje tu jeszcze kabla może, dlatego  nie chce zainstalować, zrobię rzut ekranowy, co i jakbyście widzieli i doradzili mi, co mam robić.

Artemis Capture brak obrazu z kamery i ten napis.

Jeśli trzeba będzie dokupić kabel to jeszcze parę złotych znajdę nie wiem zobaczę sam, kółkiem zaznaczyłem gdzie widzi mi się, że powinien być kabel podłączony z kamerki do komputera. ;)

post-31-0-11688400-1385215845.jpg

post-31-0-98849500-1385215867.jpg

post-31-0-58354400-1385215884.jpg

post-31-0-99433000-1385215894.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerkę mam już chwilę chcę ją uruchomić i w kółko i to samo, może błąd jest w czasie instalacji, o którym nie wiem, może błąd z mojej strony, problem z tym, że instrukcja jest po angielsku a ja nie wiem, co tam pisze, od czego mam zacząć, co do obrabiania zdjęć to są filmiki na płycie instalacyjnej, więc nie mam problemu, tylko kwestia zainstalowania i uruchomienia kamerki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł najpierw instalujesz sterowniki i oprogramowanie z płyty, następnie łączysz kabelkiem USB, który jest na 4 fotce kamerkę z komputerem.

To gniazdo, które zaznaczyłeś na zielono służy do połączenia portu guidera w montażu teleskopu. TAM NIE WTYKAMY KABELKA. Jak będziesz chciał guidować wtedy dokupisz sobie kabelek ST4.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem  Jacku tak też robiłem, ale problem jest w tym, że po włożeniu płyty instalacyjnej nie zainstaluje mi samo tylko wchodzę na mój komputer klikam w CD-Rom i się wtedy instaluje nie wiem, co jest grane powinno się z płyty samo zainstalować, A samo nie chce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerkę mam już chwilę chcę ją uruchomić i w kółko i to samo, może błąd jest w czasie instalacji, o którym nie wiem, może błąd z mojej strony, problem z tym, że instrukcja jest po angielsku a ja nie wiem, co tam pisze, od czego mam zacząć, co do obrabiania zdjęć to są filmiki na płycie instalacyjnej, więc nie mam problemu, tylko kwestia zainstalowania i uruchomienia kamerki. :)

Znajdz instrukcję w pdf http://www.atik-cameras.com/downloads/manuals/AtikTitanManual.pdf

i użyj translatora google. Nie jest doskonały, ale zawsze coś. http://translate.google.pl/

Możesz spróbować podać link lub kopiować tekst do tłumaczenia.

 

 

Ten drugi kabelek nie jest Ci potrzebny służy do guidowania montażem poprzez kamerkę (nie potrzeba wtedy oddzielnego kabla od komputera do montażu).

Komputer stacjonarny jak najbardziej wystarczy do uruchomienia kamerki. Ta kamerka może działać nawet bez zasilcza (ale nie uruchomi się chłodzenie). Do testów wystarczy na początek sam kabel USB. Odnośnie zasilacza ważna jest polaryzacja tzn. gdzie plus a gdzie minus. Plus powinien być w środku wtyczki. Zła polaryzacja może uszkodić urządzenie. Jeżeli po podłączeniu kamerki komputer wykrywa jakiś sprzęt to prawdopodobnie brakuje sterownika. Sprawdz w menadzerze urządzeń, czy pojawia się nowy sprzęt jak wtykasz gniazdko USB. Sterownik masz na płytce od kamerki. Jak komputer wykryje urządzenie włóż płytkę ze sterownikiem. Czasem jest jakiś setup, który instaluje sterownik i można go wgrać przed podłączeniem. Kamerka może robić równie dobre zdjęcia jak te bardzo drogie, jedynie ma mniejszą matrycę (obejmie mniejsze pole widzenia).

Powodzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze samo się chce instalować ;)

Otwórz płytę i znajdź i  jakiś plik driver  z  rozszerzeniem  EXE, uruchomi się i nastąpi instalacja.  AAA czy podłączyłeś zasilacz ????

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł znajdź na płycie driver.exe lub podobna nazwę. Bez tego nie ruszy. Restart komputera i musi pójść.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze dodać, że dobrze mieć brata drugiego w domu, kupił kiedyś kabel do syntezatora a teraz jemu nie potrzebny  dał mi, po podłączeniu kabla  kamerka zadziałała, kabel sam raz  dostał mi pod okno, aby tym czasowo robić zdjęcia uczyć się a kiedy jak nazbieram pieniążki kupię sobie laptop, i tak jak pisałem wyjdę na plac koło domu z teleskopem oraz kamerką. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł - kabel przez okno - centralka pod pachę i na jakąś dechę, na nim monitor - obok teleskop z kamerką i focisz 8)  ja bym nie wytrzymał ;)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy

Od wczoraj  jestem posiadaczem tej kamery, jestem szczęśliwy jak nie wiem, co, ale na zdjęcia robione tą kamerką to musicie poczekać, bo nie mam laptopa ani nic, aby podłączyć i robić zdjęcia, mam komputer stacjonarny.

No i jeszcze przydałoby się przegnać te chmury... Ale sprzęt ładny, nie mogę się doczekać Twoich fotek wykonanych za pomocą tej kamerki.  :)

Pozdrawiam, Tajulek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze miałem do wyboru kupić Canona eosa 30 D z wymiennym obiektywem, albo tą kamerkę, wybrałem bo wiecie, dlaczego mam dość padających baterii w tedy kiedy przydałyby się a tu zasilanie od komputera można robić zdjęcia dowoli, pomalutku dorobię sobie aparaturę do astrofotografii, fotki oczywiście że będą, ale uwaga sąsiadek przez okno Wam nie pokażę :D , bo ja wolę sąsiadki te  nad głowami  co mamy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze miałem do wyboru kupić Canona eosa 30 D z wymiennym obiektywem, albo tą kamerkę, wybrałem bo wiecie, dlaczego mam dość padających baterii w tedy kiedy przydałyby się a tu zasilanie od komputera można robić zdjęcia dowoli, pomalutku dorobię sobie aparaturę do astrofotografii, fotki oczywiście że będą, ale uwaga sąsiadek przez okno Wam nie pokażę :D , bo ja wolę sąsiadki te  nad głowami  co mamy. ;)

Pawel ten Canon bylby o wiele lepszym wyborem niz ta kamera,ale teraz juz pozamiatane jest. Laptopa tez musisz zasilac bo inaczej nie powalczysz. Do Canona dokupuje sie za niewielkie pieniadze dedykowane zasilanie i jazda.

  • Like 1

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł na tego Atika, czytałem na forach o tych kamerach, składanie pieniążków praktycznie od dwóch lat mogę tak napisać, że składałem, pierwsze pieniążki, które miałem z myślą o zakup kamery przeznaczyłem na elewację domu, którzy ja i moi rodzicie razem mieszkamy pomogłem im, potem już, zrobiłem sobie wielki post, odmawiając sobie praktycznie wszystkiego, po to by dzisiaj cieszyć się tym, co mam, chciałem napisać, że zmotywował mnie mój kolega Dominik Woś i jego fotografie, każdego dnia przeglądam jego zdjęcia z zachwytem, tym bardziej, że na tym Forum mam kilku fajowych kolegów Rika, który zawsze tłumaczy mądrze sprawie sprzętu JacekErbel który też dopingował mi pomógł no Ty, Ignis, bo jak nie to Forum Astronomiczne to bym się nie napalił zbytnio, bo szczerze tą kasę, co wydałem, aby ją zobaczyć trzeba będzie na nowo składać przez dwa lata. Tak jak pisałem Dzięki Wam mam tą kamerkę i mam nadzieję, że dzięki i Wam będę robił miarę dobre zdjęcia.

Co do aparatów Kanonów nie mam zastrzeżeń, szczerze lubię te aparaty, ale nie wiem czy wszyscy pamiętają, jakim sposobem wygrałem Krajowy Międzynarodowy Konkurs Astronomiczny, właśnie dzięki filmu zakrycie Saturna i kamerze Tayama, dlatego ja nie odrzuciłem kamer na bok nie, nadal będę wracał nimi robił, ale pora robić nowymi kamerami  i mieć  radochę z tego, że coś mi się udaje, a nie tylko Księżyc, planety, które wychodzą jak biała kulka na ekranie. Kiedy będę żył i nie będę mógł podnieść teleskopu, usiądę sobie przed albumem z zdjęciami astronomicznymi i będę oglądał pokazywał, kto tylko przyjdzie do mnie i powie dziadku pokaż nam Wszechświat, zaś ja macie dzieci oglądajcie na zdjęciach i na żywo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co Marvaz, dużo lepszym rozwiązaniem i mniej problemowym byłby ten Canon, ale mimo wszystko życzę Ci powodzenia.

  • Like 1

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by i był lepszy aparat sensie wynieść i  zabrać, że sobą gdzieś na pola, bo i ma baterie, ale wiecie każdy kupuje to, co uważa, że jest mu potrzebne, zaś ja przed kupnem się zastanawiałem po kila krotnie, co wybrać, wybrałbym aparat żałowałbym, że nie wziąłem kamerki, po pewnym czasie i tak bym kupił kamerkę a aparat służyłby, do czego innego, nie narzekam, pisałem jestem szczęśliwy zadowolony z zakupu kamerki, może i jest trudniej, ale co w życiu jest łatwe. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ekstremalnie trudne będzie uzyskanie jakiegoś sensownego zdjęcia z tym sprzętem co masz. No i dopóki nie będziesz miał laptopa nic z tą kamerą nie zrobisz. A jak będziesz miał laptop to okaże się że montaż jest za słaby i tak będzie to trwać aż wydasz kupę kasy. Lustrzanka ma to do siebie że można łatwo samą z obiektywem zamocować na montażu i fotografować bez teleskopu - i bez dużej precyzji na montażu. Kupiłeś kamerę na początku, gdy powinno kupować się ją na końcu :)

 

Ja bym się zastanowił czy jej nie zwrócić - do iluś dni można to zrobić (zależnie jak ją kupiłeś).

  • Like 1

Zestaw: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM

https://rkblog.dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robienie aparatami Kodak M1033, Canon PowerShot A 580, jest sens, ile straciłem obiektów, a czy musze kupić wszystko od razu w jeden rok, nie muszę, pisałem najpierw nauka potem satysfakcja jak się będzie miało to, co się chciało, podzielam Rika szanuję go za wypowiedzi, ale muszę to napisać, kupno laptopa u mnie, nie pisze, że ich nie ma, bo są, aż się półki uginają, ale dokupienie takiego laptopa by miał wejście takie jak ma kamerka, a kupiłbym, bo tylko laptop to moim zdaniem nie ma sensu, bawić się w to wszystko ciężko jest kupić konkretny sprzęt a starocie to i na Internecie znajdę nie musze przepłacać w sklepie i to taniej. Pomalutku i do przodu naskładam na wszystko a w swoim czasie będą zdjęcia lepsze i kto wie może nie jednej gazecie zawita moje zdjęcie. Zaś żal mi się zrobiło, kiedy to chciałem zrobić, chociaż miarę dobre zdjęcie M13, M31, M42 te podstawowe obiekty, tymi aparatami nie dało rady, chociaż te obiekty jak będą mi wychodzić, jako tako, to będę szczęśliwy, laptop się kupi na wynoszenie koło domu nie trzeba nowego laptopa, wystarczy używany, byle miał wejście i był sprawny a reszta przyjdzie na czasie.

Robiłem aparatami pisali do mnie sprzedaj to wszystko kup sobie jakąś kamerkę, kupiłem kamerkę teraz oddaj, bo to za trudne no i jak to wszystko zrozumieć. Ja się cieszę z kupna i szczerze nie oddam postawię na swoim będę się uczył aż nauczę się robić takie zdjęcia, że warto będzie je oglądać z zachwytem, nie poddam się tak łatwo, o nie, a wiecie, że barany to uparte są, to prawda nie zmieni się nic jedynie się polepszy, jeśli chodzi o astrofotografię u mnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024