Skocz do zawartości

Promocja oddziału oraz naszych idei? Może już czas zacząć?


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne Koleżanki i Koledzy, obecni i przyszli nasi członkowie oddziału PTMA o/ Poznań.

Nadchodzi dla nas naprawdę szczególny okres. Mówią, że astronomia przeżywa swój renesans, to nasz oddział, przeżywa ''wiosnę stulecia''. Wiosnę, podczas której wszystko się odradza, jak sam nasz oddział, który powstał z popiołów niczym mitologiczny Feniks.

 

 

Znaleźliśmy się na początku wspaniałej przygody, wkrótce spotykamy się w Izdebnie, gdzie będziemy wybierać miejsce pod kamień węgielny naszego obserwatorium, bastionu skupiającego wszystkich, komu nie są obce ciała niebieskie i firmament nieba. Oraz dla wielu rzeszy ludzi, którzy jeszcze go nie znają, a dzięki obserwatorium i naszej wiedzy, będą mogli doświadczyć bliskości gwiazd.

 

Los daje nam wspaniałą szansę, by wybudować obserwatorium astronomiczne na terenach, gdzie od 25 marca, na podstawie uchwały podjętej przez Radę Miasta i Gminy Sieraków, niebo nad Izdebnem i Chalinem, jest prawnie chronione. Dopełnieniem, jakby epilogiem będzie podpisanie porozumienia z Programem Ciemne Niebo Polska, które nastąpi już wkrótce, jak zapewniał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Sieraków Pan dr. Arkadiusz Świderski. To jeszcze zwiększy promocję regionu i da nowe możliwości.

 

Dla mnie to wprost wspaniała sprawa i szansa, że dane nam działać na tak przygotowanym już gruncie. Ależ piękne będą widoki z tarasów obserwatorium na okolicę, gdzie specjalne oprawy lamp nie zanieczyszczają nieba, a nad Izdebnem będzie ono ciemne.

 

Dlaczego piszę o tym wszystkim, co mnie skłoniło by zacząć taki wątek? Po pierwsze krótka polemika z naszym Wiceprezesem Łukaszem Wojtyniakiem, na temat artykułu w Głosie Wielkopolskim oraz jego zasięgu. To był dla mnie bodziec, by zacząć myśleć o promocji naszych działań, naszych starań oraz naszych idei i wartości, jakie chcemy przekazywać tym wszystkim najmłodszym nie tylko w nowo powstałym obserwatorium, ale na prelekcjach, zlotach i spotkaniach.

 

Co powiecie na to, by zacząć myśleć o jakiej by to nie zabrzmiało zbyt donośnie kampanii?

A już na pewno przyda się nam jakaś mała akcja promująca wszystko, co zamierzamy ludziom przekazywać teraz, jutro i w przyszłości.

 

Na dobry początek może jakieś hasło, które będzie kojarzone z naszym oddziałem? Może podczas jakichś spotkań z dziećmi w naszych okolicach, prelekcjach opowiedzieć o planach naszego oddziału, jak ostatnio wspaniale zrobił nasz Kolega Tadeusz Figiel? Który wspomniał o naszych działaniach i obserwatorium.

 

Może zorganizować jakąś akcję w samym Poznaniu? Ustawić kilka teleskopów, porozmawiać z ludźmi? Zaprosić media? Sposobów i pomysłów może być wiele.

Warto zrobić też promocję, by zachęcić potencjalnych członków do wstępowania w nasze szeregi?

Każda nowa osoba, może wnieść coś dobrego, pozytywnego do naszej społeczności, może ta osoba, której jeszcze nie znamy, ma wielkie zasoby charyzmy, by przyciągać do astronomii młodych ludzi, do których nie ukrywajmy, głównie kierujemy nasze idee i których chcemy edukować

 

Może warto, już zachęcać ludzi i informować o tym, co będzie się działo w przyszłości?

Czekam na Wasze odpowiedzi i pomysły?

 

Pozdrawiam astronomicznie i słonecznie z Izdebna- :)

 

Na zdjęciu z Damianem Podeszwą, podczas 1 zlotu Astro-Zone.pl 

post-3011-0-36655600-1401024800_thumb.jp

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie popieram,takie idee są nam potrzebne,byle by nie pozostały tylko ideami,tu trzeba działać.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się zgadzam dlatego pierwszą imprezą jakiej damy support będzie:

Piknik naukowy w Skokach

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4608-piknik-naukowy-w-skokach/ który odbędzie się Dnia 30.05.2014 r. o godz. 9.00 w gimnazjum w Skokach

  • Organizuje go nasza koleżanka z Zarządu Małgorzata Dudek
  • Możesz?umieścić to na stronie PTMA
  • Z naszej strony ( z ramienia Zarządu) będą prócz Gosi obecni Adam Tomaszewski i Łukasz Wojtyniak ( chłopaki przywiozą Coronado)
  • Ja podrzucę swojego Vixena z filtrami ND5
  • Będzie też baner2x 1.2m ( który aktualnie jest w druku)
  • Baner jest zrobiony na bazie fotografii Kennego przedstawiającej Mgławicę Rozeta - mam nadzieję, że będzie względnie wyglądać bo nie mieliśmy aż tak wielkiej rozdzielczości ( jak chciał wykonawca)
  • Wymyśliłem też hasełko
post-3-0-54543300-1401097506_thumb.jpg
  • Wysłałem też pismo oferując pomoc i proponując współpracę do Departament Edukacji i Nauki Urządu Marszałkowskiego -brak rekacji
  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignis, czy ten baner jest już w drukarni? Jesteś pewien że "gwieździste" a nie "gwiaździste"? No i czy jeśli logo będzie tak przyklejone do górnej krawędzi to tego nie obetną od góry (i czy musi być takie wielgachne)?

A poza tym - ja zajmuję się grafiką użytkową zawodowo i mam dziesiątki ciekawych fontów - myślę, że ten comic sans w adresie www to trochę kiepskie rozwiązanie... :) Mogłeś dać znać z tym bannerem - wiem że padł pomysł (ode mnie zresztą) ale nie myślałem że tak szybko będzie wdrażany!

 

Jeśli chodzi o promocję oddziału powtórzę to, co postulowałem na zebraniu:

- comiesięczne akcje popularyzatorskie w postaci publicznych pokazów nieba (np. w czasie I kwadry)

- obecność na wszelkich imprezach w stylu "noc muzeów" lub pikniki naukowe,

- regularne pokazy dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, etc.

Co najważniejsze - jak najczęstsza obecność w mediach tradycyjnych i internecie (WTK, epoznan.pl, gazety, itd.) - pokazujemy się jako bardzo aktywna organizacja i robimy duo szumu medialnego.

Jak na teraz, możemy się zgłosić do Biura Promocji Miasta Poznania - http://madein.poznan.pl/poznan-pozitive - pod tym linkiem w ramach Konsorcjum Marki Poznań wspierane są ciekawe inicjatywy obywatelskie - dobry sposób na wypromowanie działań oddziału i wsparcie ze strony miasta.

Herschel 400 in progress: 376/400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sprawy jak budowa obserwatorium, pikniki naukowe, pokazy w Poznaniu trzeba koniecznie opisać i słać do Astronomii. Wydrukujemy bez mrugnięcia okiem. Trzeba jednak zawsze pamiętać aby imprezy takie planować min. miesiąc do przodu wówczas będziemy mogli drukować i informować czytelników przed faktem, bo nie przepuszczę informacji w stylu "w zeszłym miesiącu odbył się...".

Piotr Brych
założyciel miesięcznika Astronomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Obie formy są poprawne i gwiaździste i gwieździste.
  • Wiem ale przecinek stawiamy też pomiędzy zdaniami współrzędnymi połączonymi bezspójnikowo, "że" nie jest tu spójnikiem zdań równoważnych dlatego stawianie przecinka  po  "że" było by bez sensu
  • Spacja (trzykrotek) po "ć" jak najbardziej wymowna

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sprawy jak budowa obserwatorium, pikniki naukowe, pokazy w Poznaniu trzeba koniecznie opisać i słać do Astronomii. Wydrukujemy bez mrugnięcia okiem. Trzeba jednak zawsze pamiętać aby imprezy takie planować min. miesiąc do przodu wówczas będziemy mogli drukować i informować czytelników przed faktem, bo nie przepuszczę informacji w stylu "w zeszłym miesiącu odbył się...".

          Szanowny Panie Kolego, służę pomocą w kwestii potencjalnego artykułu do ''Astronomii'', mam już 

          za sobą debiut w URANII, oraz w naszym lokalnym tygodniku.

          Poza tym, sporo publikacji na forach i portalach astronomicznych.

         

          Jak będziemy mieli już wybraną miejscówkę pod obserwatorium i będą konkrety, chętnie opracuję 

          wszystko na bieżąco.

 

          Pozdrawiam serdecznie 

          

           Tomek Zaraś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  • Obie formy są poprawne i gwiaździste i gwieździste.
  • Wiem ale przecinek stawiamy też pomiędzy zdaniami współrzędnymi połączonymi bezspójnikowo, "że" nie jest tu spójnikiem zdań równoważnych dlatego stawianie przecinka  po  "że" było by bez sensu
  • Spacja (trzykrotek) po "ć" jak najbardziej wymowna

 

1. Z tym, że "gwieździste" jest częściej w użyciu. Bardzo dobra decyzja.

2. Tutaj przecinek ewidentny. Nie po "że" ale przed "że".

3. Tutaj wiadomo.

 

Poza tym, jeśli nie poszło jeszcze w druk, wypośrodkowałbym hasło i zrobił nieco większe marginesy od dołu i zwłaszcza od góry baneru.

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

 

obawiam się, że piszę to trochę za późno, ale jest to też jakaś możliwość na promocję.

W dniu 31 maja w Konarzewie (gmina Dopiewo) odbędzie się VIII Festyn Sportowo - Rodzinny, organizowany przez Klub Sportowy Orkan Konarzewo. Moja mama jest radną w gminie Dopiewo dzięki czemu mam dostęp do wszystkich lokalnych imprez i spotkań młodzieży i dorosłych.

 

W programie:

  • Od 9 do około 16 turniej piłki nożnej;
  • Od 18 do 22 zabawa połączona z ogniskiem itp.

Dodatkowe atrakcje w między czasie to np. konkursy, występy, pokazy itp.

Kilka lat temu zapraszaliśmy np. grupy miłośników motocykli. To dlaczego by nie miłośników astronomii? :)

 

Na tego typu imprezie można spotkać się w więcej osób jak i w duecie. Ważne by ktoś zawsze pilnował sprzętu bo o tragedię nie trudno. Baner, wystawiony sprzęt lub nawet możliwość podpisania deklaracji członkowskiej, wszystko to jest do ustalenia i załatwienia z organizatorami.

 

Moja mama współpracuje również z PTTK i zachęca do brania udziału w różnych rajdach. Można np. pod patronatem PTMA oddział Poznań i jakiejś szkoły lub kilku szkół zorganizować nasze ulubione Morasko.

Obawiam się tylko, że będą problemy z pogodą w nadchodzący weekend.

 

To tak w skrócie. Będę ten temat rozwijał i mogę informować na bieżąco.

?The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting.? - Sun Tzu
 
Lornety: Celestron SkyMaster 20x80
 
PTMA Poznań
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mówimy o promocji, to zapewne artykuł w  naszym lokalnym Tygodniu Międzychodzko- Sierakowskim, jest tego wspaniałym przykładem.

Kilka dni wcześniej, ukazał się też artykuł w Głosie Wielkopolskim o nas, ale jak pamiętam, nasz Prezes Robert, umieścił już go zdaje się w wątku o obserwatorium. Więc nie będę dublował wątków i grafik.

post-3011-0-73686800-1401573032_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to już musztarda po obiedzie, ale może w przyszłości: skoro mamy w gronie osoby związane zawodowo z projektowaniem, z pisaniem tekstów itd., to myślę ze warto korzystać z ich wiedzy, doświadczenia i chęci pomocy - jak nas widzą, tak nas piszą. 

Być może warto byłoby jakoś rozpoznać, czym zajmują się poszczególni członkowie stowarzyszenia, przynajmniej w zakresie, w jakim są skłonni dzielić się swoimi umiejętnościami (nie tylko tymi związanymi z astronomią) pro publico bono. Żal nie skorzystać z takich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad nazwą naszego obserwatorium oraz indywidualnym logo Oddziału.
Po uzyskaniu osobowości prawnej chciałbym wprowadzić nasypujące zmiany:

- Choć oficjalnie jesteśmy Odziałem terenowym - byłbym za używaniem nazwy marketingowej PTMA Poznań (bez słowa oddział) da to członkom poczucie przynależności do organizacji lokalnej i działania na rzecz miejscowej społeczności
-Obok logo PTMA (którego oficjalnie nie odrzucam) używalibyśmy własnego logo. I teraz moja propozycja symbolu związanego z wielkopolską i astronomią....
Orzeł Piastowski Herb Przemysła II,  biały orzeł bez korony  - a w jego kształt wpisane gwiazdy :Atair, Tarazed, Deneb el Okab, Tseen Foo, Denebokab,Al Thalimain, Alshain, Bezek, Bered, Al Thalimain

- Nasze obserwatorium będzie analogicznie nosić też nazwę:  Obserwatorium PTMA Poznań -  "Aquila" co po łacinie oznacza Orzeł,

 

Coś w tym stylu

 

 

 

post-3-0-46885900-1405455906.jpg

 

8)

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)