Skocz do zawartości

AstroCD forum ?


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Wydzieliłem OT z wątku Śląskiego by nie zaśmiecać Kolegom tematu. Bo dotyczą one forum ACD a przecież astronomia amatorska na Śląsku to nie tylko tamto forum.

Oczywiście pozostawiłem wypowiedzi informujące, że takowe forum regionalne istnieje i organizuje spontaniczne spotkania astro-miłośników z regionu  8).

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum AstroCD powstaje nowy dział "Strefa51" z ograniczonym dostępem. Nowy dział to prawdopodobnie będzie taką ulepszoną wersją "śmietnika". Teraz tylko dział będzie dostępny osób "zweryfikowanych" przez ekipę tamtego forum. Można się łatwo domyśleć o czym i o kim będą się tam toczyć dyskusje, a nowe zabezpieczenie jest po to, aby bohaterowie tych tematów broń boże nie zobaczyli co się o nich pisze  ;).

http://www.astrocd.pl/forum/viewtopic.php?f=24&p=33613#p33613

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast rozstać się z tamtym forum w pokojowej atmosferze to niektórzy zakładają fałszywe konta i psują całą atmosferę.

Więc po części rozumiem Marka. Zajmijmy się swoją pasją a nie różnicami jakie nas dzielą bo to do niczego nie prowadzi.

Myślę że nikomu się teraz nie naraziłem ;)

PS co by było jak by u nas powstawały fałszywe konta i bruździły ? 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS co by było jak by u nas powstawały fałszywe konta i bruździły ?

Powstają, powstają  :D i przeważnie...wiem do kogo należą i mi to nie przeszkadza. Oczywiście nie ma ich aż tak dużo, jednak to normalny proceder na forach. Szczególnie dublowanie kont przez tego samego usera! 

EDIT:. a jakie konta bruździły na ACD? Jakieś obelgi leciały pod czyimś adresem? pamiętam  jeden gość  zareklamował  tylko Maniaka (patrz wyżej zrzuta Charona). Była tez piękna Baśka, która pisała wesołe teksty.  Ale nie było chyba złośliwości, podjazdów itp. Uważam że to jakaś paranoja z tymi restrykcjami! Baska jest też u mnie na forum czy mi to przeszkadza??? Uważam to za dobry żart i nawet wiem kogo ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie robisz z tego wielkiej afery i jest spokojnie. ;)

Więc stańmy ponad podziałami i rozwijajmy wspólnie naszą pasję jaką jest Astronomia Amatorska.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chyba raczej chodzi o to, że mimo usunięcia użytkownika, na forum nadal pozostały jego dane osobowe... stąd reakcje, stąd potem fałszywe konta...

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie robisz z tego wielkiej afery i jest spokojnie. ;)

Więc stańmy ponad podziałami i rozwijajmy wspólnie naszą pasję jaką jest Astronomia Amatorska.

Ja też jestem tego zdania. Ostatnio więcej zajmujemy się "podziałami" niż merytoryczną dyskusją.

Jestem osobą, która szuka informacji nt. astronomii a nie na tematy kto, kogo, za co i po co...

Przecież nikt nikogo nie zmusza by korzystać z tego czy innego forum. Każdy korzysta tam gdzie mu wygodnie.

Podobnie jak to się ma z portalami informacyjnymi, jeden zagląda tu, inny tam.

Szczerze powiedziawszy nie rozumiem tego. Jeżeli ktoś się z kimś skłócił, niech to wyjaśnia prywatnie a nie public.

Możecie się ze mną zgodzić bądź nie. Na tym właśnie polega swoboda wyboru.

Nikogo nie bronię, ale analogicznie np. biorąc pożyczkę w banku czyta się jej regulamin i przystaje się na jego warunki bądź nie.

Zakładając konto na każdym forum czytamy takie regulaminy, więc godzimy się na nie potwierdzając "zgadzam się".

Tyle ja mam do powiedzenia w tej kwestii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wanderer

Na forum AstroCD powstaje nowy dział "Strefa51"

http://www.astrocd.pl/forum/viewtopic.php?f=24&p=33613#p33613

Nie wiedzieć czemu ale kojarzy mi się to z tym kawałkiem

Czuć w nim tęsknotę do tego co przeminęło Dołączona grafika

A tak serio to myślę,że nie warto przejmować się czyimiś problemami, astronomia amatorska ma wiele cenniejszych płaszczyzn na których powinniśmy się skupić dla dobra nas samych oraz wysokiego poziomu merytorycznego forów astro  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chyba raczej chodzi o to, że mimo usunięcia użytkownika, na forum nadal pozostały jego dane osobowe... stąd reakcje, stąd potem fałszywe konta...

A o te dane osobowe (pełne nazwiska w cytatach, wątki personalne w dziale "jestem nowy") cały czas się toczy wojna. Jakby Marek wreszcie to skasował i nie tworzył głupich wątków typu "Stop Trollingowi" w śmietniku to raczej wszyscy "wyrzuceni" (w zasadzie to większość sama odeszła) też by dali spokój AstroCD.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o forum Ignisa,to oczywiście nie będę się narzucał,bo wiem że jestem tutaj-Persona Nongratta.

Bez jaj, jeśli Ty nie będziesz we mnie uderzać ja się odwzajemnię tolerancją :D. Doceniam, to że zarejestrowałaś się mimo niewątpliwych oporów  ;D

Mimo wszystko zapraszam Cię do pisania na forum. Wszystkim nam przecież zależy na astronomii amatorskiej.

A ze mną.. hmmm jak z dzieckiem  :P 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że idziecie tą drogą, co ja by nie dzielić na plusy i minusy, kto jest, jaki. Astronomia powinna dzielić na dobrych, nie rozłączać na grupy i tworzyć wojny w tym pięknym świecie, jaka jest Astronomia, tak nie powinno być, niech każdy zajmuje się tym, co mamy nad głowami a nie kłótniami, bo to nic nie daje, idzie tylko w świat ludzie potem czytają i co myślą o nas samych o naszej Astronomii, tego chcemy, aby oczerniać i pchać naszą Astronomię do czarnej dziury, odstraszać innych nowych, co załapują lub załapią Astronomię. Tak ja to widzę. Nie ma for astronomicznych idealnych, na każdym jednym znajdziemy coś, co nie będzie się nam podobać, trzeba przykleić oczy od okularu teleskopów swoich, a na forach pisać lub nie jak się ma ochotę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem napisać że mnie już nudzą te ciągle wypowiedzi na temat ACD...gdzie się nie wejdzie na forum,  czy na czat, to głównym tematem jest ACD i różne teorie spiskowe na jego temat...nie wspominając już o zakładaniu lipnych kont i sprawdzaniu kiedy admin je usunie...może niektórym sprawia to frajdę ale mi nie..bo ile można wałkować jeden temat.

Dlatego coraz rzadziej się tu pojawiam....................

Tutaj uwaga do admina....forum staje się monotematyczne i nudne...może czas zareagować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj uwaga do admina....forum staje się monotematyczne i nudne...może czas zareagować ?

Temat powoli się wyczerpuje na naszym forum, a na Maniaku ludzie piszą wnioski końcowe. Koledzy z ACD tworzą forum zamknięte. Część osób które miały do Marka roszczenia np.  Tom (jak wyżej napisał  w tym wątku ) sobie odpuszczają i zmieniają awatary na Maniaku.  Chwała im za to!

Sprawa się wyczerpuje i w końcu wygaśnie. Wiem z doświadczenia, że kneblowanie do niczego nie prowadzi. A politykę na forum kreują głownie jego userzy. Admin który tego nie zrozumie jest na dzień dobry spalony.

Z wszelkim szarganiem dóbr osobistych będę walczył bezwzględnie, ale konstruktywna krytyka jest objawem demokracji.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ACD już temat ankietowy zniknął, albo przenieśli do strefy ;). Tutaj też się temat tego forum raczej skończył, myślę że można by zamknąć wieczorem.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ACD już temat ankietowy zniknął, albo przenieśli do strefy ;). Tutaj też się temat tego forum raczej skończył, myślę że można by zamknąć wieczorem.

Dobra więc jeśli ktoś ma jeszcze coś do powiedzenia niech się wypowie. Temat z zamykamy o 20.00 dziś!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem z doświadczenia, że kneblowanie do niczego nie prowadzi. A politykę na forum kreują głownie jego userzy. Admin który tego nie zrozumie jest na dzień dobry spalony.

Igni, ale jako admin masz też prawo i obowiązek dbania o to, żeby forum było merytoryczne. Czasem jakiś temat przeskoczy na dziwne tory, ale wtedy chyba jednak trzeba zareagować (jeśli nie chcesz się bawić w cenzora, powinno wystarczyć twoje napomnienie, żeby nie zbaczać w dziwne rewiry). Ten wątek zaczął się od technicznego problemu z dostępem* - a poszedł tam, gdzie zwykle. Na przyszłość proponowałbym ściślejsze pilnowanie takich tematów, szczególnie gdy chodzi o mielenie o "nich", "tych" i "tamtych" - to niczemu nie służy.

________________________________________________

*po paru postach Zdzisiek zaproponował zamknięcie tematu i to było najlepsze wyjście IMHO.

Po co bawić się w wentyle? Jeśli na AM chcą się odpowietrzyć, to niech się odpowietrzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasmaras ale zobacz- w tym wątku nastąpił też przełom. Ludzie zaczęli pisać innym tonem.To dobry objaw.  I dla tego zamknę go dziś o 20.00 niezależnie od chęci kontynuacji.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)