Skocz do zawartości

Modyfikacja Canona, jak gdzie oraz co wtedy ;)


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie stoję przed perspektywą przerobienia Canosia 450D. A Kuba pisał tak, że zacytuję:

foty wychodzą przecież normalnie. Balans bieli ustawiam raz na ruski rok, a tak normalnie można focić.

Jak to jest w praktyce???? Czy mój Canon  będzie jeszcze nadawał się do fotografii rodzinnej, przyrodniczej itp? Trochę za niego zapłaciłem i mi żal :(

Ale mój 450D jest po gwarancji więc:

1) Proszę o wklejenie mi fotek przyrody, wnętrz i krajobrazów z Canona modyfikowanego!

2) Proszę o podanie mi miejsca=osoby która mi taką usługę wykona!

3) Proszę wreszcie o podanie konkretnie na czym ta wymiana/usunięcie filtra ma polegać!

Wiedza ta będzie pomocna nie tylko dla mnie!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzichu, w canonie 450 modyfikacja przebiega troszkę inaczej niż w 300 i 350D,bo przeszkadza troszkę ten cały system czyszczenia matrycy i sam bym się tego nie podejmował raczej ,A przerabia to z dobrym skutkiem ten pan http://www.astromaniak.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2352

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dzięki Grzegorz :)

Faktycznie jest trochę trudniej przerobić Canona 400 i > przez system czyszczenia matrycy.

Należy też pamiętać ze rozmiar filtra jest inny niż w 350 i 300.

Jednak jest tez plus wynikający z opcji czyszczenia matrycy, można zrezygnować z filtra.

Operacja polega tylko na wymontowaniu oryginalnego filtra, a ochronę matrycy spełnia system czyszczenia, który i tak jest od strony zew.

Jak to wygląda od strony zdjęć "normalnych" to można pobawić się w ustawieniach bieli, ale rezultat nie jest najlepszy.

http://tdemange.perso.neuf.fr/boitier_baader.htm

Pozdrawiam


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po modyfikacji już sobie widoczków nie pofocę  :( Zostaje kupić dedykowaną kamerkę zatem  :D

Dzięki Radek!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czyli po modyfikacji już sobie widoczków nie pofocę  :( Zostaje kupić dedykowaną kamerkę zatem  :D

Dzięki Radek!

Bez przesady, nie jest tak źle!!!! Wrzucam parę zdjęć, są i krajobrazy i wnętrza. Balans bieli ustawiłem manualnie jakiś rok temu i cały czas na nim jadę. Korekty przydają się we wnętrzach z oświetleniem jarzeniowym, albo jakimś nietypowym. Ale to akurat normalka i większość aparatów standardowo sobie nie radzi. Do widoczków można pstrykać ile wlezie bez żadnych korekt!

Jeśli jednak masz kasę i nie chcesz przerabiać aparatu - to zdecydowanie kupuj kamerę, będzie dużo fajniej.

post-247-137699806603_thumb.jpg

post-247-137699806605_thumb.jpg

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Watek dość stary ale nie będę zakładał nowego bo ten traktuje o tym co trzeba. Przymierzam sie do zakupu Canona 350D najlepiej modyfikowanego. I teraz moje pytania.

1. czytałem chyba w Astronomii Amatorskiej ze po wymianie filtra moze być problem z ostrzeniem kiedy uzywa sie zwykłego obiektywu (nie teleskoopu)

2. czy w tym modelu jest system BULB, czy mozliwe jest ustawienie czasów dłuższych niż 30sek, czy trzeba sterowac tym z poziomu laptopa którego nie posiadam ( tak tak, sa jeszcze jednostki nie posiadające laptopa;)

3. czy aparat posiada mozliwość podnoszenia lustra przed zrobieniem zdjecia.

4. Jak widze po zdjeciach które wrzucacie na forum to uważam ze Canon 350D to dobry wybór ale moze w podobnej cenie( do 1000zł)  kupie nowszy ( lepszy model)? Na Allegro widziałem canona za ok 600zł wydaje mi się ze cena nie jest wygórowana. Jest to jednak aparat nie modyfikowany pod astro. Zaczne przeglądac giełdy na forach astronomicznych ale mam pytanie ile moze kosztowac taki Canon modyfikowany czy to duza róznica w cenie w stosunku do niemodyfikowanego?

Jak juz doczyatłem raczej niema większych problemów z wykonywaniem zdjec krajobrazów, po modyfikacji, chociaż aparat słuzył by mi raczej jednak tylko do astrofoto. Prosze o sugestie w tej sprawie.

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu - 350D -  to jeśli chodzi o niskobudżetowe lustrzanki jest aparatem z najmniej szumiącą matrycą.

Modyfikacja polega na wymianie filtra IR w lustrzance na dedykowany do astro filtr Baadera.

Nie słyszałem o problemie z ostrzeniem wymiana filtra tego nie powoduje.

Po modyfikacji można ustawiając odpowiednio ,,focić normalnie" (kolory nie czerwone)

Najlepszym specem od modyfikacji jest Radek Hass-pol

Koszt filtra Baadera, który musisz, a właściwie modyfikujący musi wstawić to 240 zł

Za pomocą programu APT http://www.ideiki.com/astro/ - możesz ustawiać sesje jakie tylko chcesz - czasy, ISO, ilość powtórzeń. Na stronie żdzicha podstawowy opis.

A jakie fotki DSO wychodzą to spójrz tylko na te z ostatniego zlotu.

Tu Masz ofertę http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=24796&p=259116&hilit=Canon#p259116

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - jakieś 2 tygodnie temu sprzedawałem na giełdzie modyfikowanego canona 350D z całym kompletem. Zestaw był gotowy i kompletny do robienia zdjęć w terenie. O tutaj jest to ogłoszenie. Szkoda że wcześniej nie dawałeś sygnałów  :-\ bo sprzęt już poszedł do nowego właściciela.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mariusz.

Ja jestem posiadaczem eos 350d. Z 2 lata temu sam zmodyfikowalem Canonka wstawiajac nowy filtr Baadera. Przebudowa nie byla az taka trudna.

A co do spraw technicznych: tak, 350d ma funkcje bulb, tylko w tym przypadku zaleca sie piloty. I tak, ze aparat ma funkcje opoznionego zwalniania lustra. Problemow z autofokusem po przebudowie z obiektywami nie mialem - filtr Baadera nie skraca lub przedluza ogniskowej.

Klopot widze jedynie ze sterownikami do nowszych windowsow. Ja np. mialem juz problemy ze sterownikami do xpeka. W tym przypadku bym jeszcz pogooglowal, jak bys planowal sterowac aparat kompem...

Pozdrawiam

m.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie działania na systemach.

Aparat Canon EOS350D działa na Windows XP Pro, Windows 7, Windows 8 wszystkie muszą być 32 bitowe nigdy nie miałem z tym problemu a przetestowałem różne konfiguracje.. Na systemach 64 bitowych nie działa bo nie ma sterowników.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Klopot widze jedynie ze sterownikami do nowszych windowsow. Ja np. mialem juz problemy ze sterownikami do xpeka. W tym przypadku bym jeszcz pogooglowal, jak bys planowal sterowac aparat kompem...

Pozdrawiam

m.m."

Oj nieprawda - zero kłopotów i problemów  ;)

Tak jak napisał Alien 350D pracuje na wszystkich systemach 32 bit i na stronie Canona są sterowniki.

Sterowanie aparatem z komputera odbywa się bez najmniejszych problemów najlepsze moim zdaniem (używane przez canonowców) jest APT http://www.ideiki.com/astro/ lub Backjardeos http://www.backyardeos.com/

Wystarczy do tego mała skrzyneczka DSUSB z darmowym oprogramowaniem http://www.store.shoestringastronomy.com/products_gp.htm , którą za pomocą kabelka  łączymy z laptopkiem.

Nikt raczej nie ma z tym problemu, APT po pobraniu małego pliczku ze spolszczeniem, który pobieramy ze strony programu daje nam wszystkie podpowiedzi po Polsku.

Bardzo funkcjonalny programik - możemy zaplanować wszystko - sesję, ostrzenie, pilnowanie temperatury, guide, steruje montażem itd.  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ostatnie moje zdanie mozna zlekcewazyc...  ;D

Pozdrowienia

m.m.

Windowsy Billa Gates - a bywają nieraz nieobliczalne, tak więc nie do końca  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Przyszedł czas na mnie. Jako, że na razie brak funduszy na zakup wymarzonej kamery do a-foto zdecydowałem, że zmodyfikuje mojego Canona. I tu pytanie do Was. Czy ktoś już sam przerabiał 450D? Mam ochotę sam zabrać się za wymianę filtra ale nie wiem czy sprostam zadaniu. Jeżeli macie coś do powiedzenia w temacie chętnie posłucham. Cenię każdą informację. Z góry dziękuję.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon - jeśli nie miałeś do czynienia z tego typu pracami proponuję oddać w dobre, fachowe ręce, na których nie zawiodło się wielu userów.

Ewentualne błędy bardzo dużo w serwisie później kosztują  :-[  - Kolega Jarek pomoże  http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/user/264-hass-pol/

Na PW mogę Ci podać nr telefonu :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem bardziej na to, że ktoś napisze tu:

to jest dziecinnie proste, poradziłem sobie bez problemu, spokojnie sam to zrobisz...

 

Jacek - ten Pan o którym mówisz to ten, o którym pisaliśmy na PW? Napisz mi nr kontaktowy do niego. (oczywiście na PW) Zadzwonię, pogadam...

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

No i modyfikacja Canona zrobiona. Testów jeszcze nie było. Mam nadzieję, że efekty z sesji będą zadowalające.

 

http://astrofotografiaszymon.blogspot.com/2013/10/filtr-bcf.html

 

 

pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będziesz miał czerwono :P To już wiem przez kogo pogody brak >:(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie mogę doczekać na pierwsze fotki . ;)

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Ja przerobiłem niedawno 550d. Wywaliłem filtr nie wstawiając dedykowanego Baadera. W 550 (i w wielu innych Canonach) przed matrycą znajdują się dwa filtry - IR/UV cut, oraz ten nam niepotrzebny, zmniejszający czułość w czerwieni. Tak wiec po wywaleniu tego niechcianego matryca nadal jest chroniona i a nie trzeba wydawać niepotrzebnie pieniędzy na nie tani filtr dedykowany, który nic nie wnosi. Jedyną zaletą wstawienia filtru Baadera jest to, że jest to szkiełko o takiej samej grubości co Canonowskie i nie będzie problemów z autofocusem przy normalnych obiektywach (choć u mnie bez niego autofocus też działa bez zarzutu). 

 

Polecam lekture http://www.astronomiser.co.uk/eosmod.htm#mods

 

Ja robiłem modyfikacje, przy tutorialu Gary-ego Honis'a - rozpisane praktycznie wszystkie modele Canona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024