Skocz do zawartości

PRZERWA TECHNICZNA


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm.. preferuje się jednak dopytać.

Chciałbym wyczyścić listę powiadomień które są widoczne jak naciśniesz "globusik" u gory po prawej. To nie są wiadomości slesz konwersacje z innymi.

Wiadomości z koperty czyścisz tak jak pokazałem po kliknięciu na opuść wywalasz ją - nie istnieje.
Jeśli chodzi o globusik to poległem... ale chyba w poprzednim też się nie czyściło....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 - teraz nie mogę tego znaleźć.

No cholerka .. też nie widzę :(, no brakuje miotełki :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedynczą tu :)

5620b6d566adf_Opu.thumb.jpg.6c2a0400c57b

O ja pie.....ę w życiu bym się nie domyślił- przydał by się  jakiś tutek do obsługi forum.

Nawet pisanie sprawia trudność i- odległości miedzy linijkami! usuniecie wiadomości brak możliwości dodawania znajomych!!!!

Jak odnaleźć swoje posty -coś takiego jak moja zawartość!

BBBBRRRRRRRRRRR

No i te super chmurki-moja komóra nie wyrabia.

 

Edytowane przez Anva

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja pie.....ę w życiu bym się nie domyślił- przydał by się  jakiś tutek do obsługi forum.

Nawet pisanie sprawia trudność i- odległości miedzy linijkami! usuniecie wiadomości brak możliwości dodawania znajomych!!!!

BBBBRRRRRRRRRRR

No i te super chmurki-moja komóra nie wyrabia.

 

1. No :)

2. E - pisanie jest OK, a żeby wiersze były blisko siebie -  na końcu zdania dajesz spację następnie szhift i enter i ..
masz napisane bez kilometrowego odstępu :)

3. Przy bliższym poznaniu zyskuje - Jest OK :)

4. Zgadzam się - choć na początku mi się podobały....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No :)

2. E - pisanie jest OK, a żeby wiersze były blisko siebie -  na końcu zdania dajesz spację następnie szhift i enter i ..
masz napisane bez kilometrowego odstępu :)

3. Przy bliższym poznaniu zyskuje - Jest OK :)

4. Zgadzam się - choć na początku mi się podobały....

2 Bardzo intuicyjne -jeszcze  się z takim sposobem nie spotkałem.

 

  • Like 1

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejne pytanie z serii "gdzie to jest" :)

No więc może mi ktoś powiedzieć gdzie teraz mogę sobie zaznaczyć które fora chce obserwować pod kątem nowej zawartości ? Pojedyncze tematy da się ale co z całymi działami?

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem o jednej rzeczy kilka razy, ale nie widziałem, żeby ktoś się do niej odniósł: czy będzie możliwość podglądu własnego posta lub nowego wątku przed jego zamieszczeniem? Chyba, że jest taka opcja, tylko jej nie dostrzegam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ze mną coś nie tak, ale nie widzę/ nie wiem jak zamknąć temat, na giełdzie. Kiedyś była taka możliwość.

No niestety - brak takiej możliwości :( Piszcie proszę sprzedane/nieaktualne/kupione, a któryś mod zablokuje/ukryje temat.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

IPS dokonało kontroli naszego silnika i aby usunąć błąd z emotkami trzeba aktualizować do wersji 4.1 , zaraz się za to bierzemy. Forum może nam zacząć świrować...Po aktualizacji przywrócimy wszystko do normy....(tzn,.mam nadzieję ;)

Edytowane przez ignisdei

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla Twojego dobra:

Od początku:

1) Wpuściliśmy wczoraj  IPS na Forum by ustalili czemu są byki w kodzie i nie ładuje np. emotek

2) Kolesie polecili, że trzeba zrobić upgreade do wersji 4.1 która to jest wolna od tych bajerów.

3) Wersja 4.1 niestety jest zbyt nowa na zakupioną przez nas templatkę chmurową "animate"

4) Napisem na Forum IPS Focus posta by pomogli ją dopasować.

5)Techniczny na moją prośbę wrócił do wersji 4.0 mamy wersję z godz. 9.00 dziś  -czekamy nad aktualizacją templatki przez firmę IPS Focus nie będącej de facto częścią firmy IPS

6) Nieoficjalnie ma się to stać do końca roku!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i git. Żona też mówi, że to dla mojego dobra :)

A te emotikony to są takie ważne, żeby męczyć się dla nich z poprawnym funkcjonowaniem forum?

Dla niektórych ważne...

Nie tylko one...nowa wersja ma sporo poprawione.

 

ps. O właśnie Root-Admin IPS Focus odpisał w temacie ( przetłumaczę na szybko :  )

 

 

Jak niektórzy z was zauważyli, obecna wersja  4.0.x  nie jest  zgodna z IPS.Suite 4.1.x:

"Wraca  błąd 500" i nie  działa prawidłowo.

Jestem obecnie w trakcie modernizacji  kodu źródłowego/wsadowego (jak inaczej  można przetłumaczyć board)  o do wersji 4.1.0,i zacznę  modernizować  tempaltki po jego zakończeniu.

 

W wersji IPB 4.1 nadam nowe ustawienia nowej templatki  w tym możliwość :

- Łatwej  edycji ( kolory wiadomości goście)

- Określania, godzin, minut i sekund odliczania (zamiast zaledwie kilka miesięcy i daty)

- Określania   własnego tekstu logo, zamiast bycia zmuszanym  do korzystania z nazwy strony

- Wykorzystywania  do 6 środowisk w tle

- Zmieniania rozmiaru czcionki postów

- Wstawiania  tagu <script> lub <link>  w nagłówku poprzez ustawienia

-modyfikacji "lini podwójnej "  z rozwijanego menu dla sublinks

- Włączę też  efekty Halloween (pająki i dynie)

Z tego widać templatki zostaną zmodyfikowane po ukończeniu kodu źródłowego przez autora. Na razie trzymamy się wersji 4.0. Będę zaglądał na forum IPS Focus.Skoro pisze o Halloween  to może w tym tygodniu  ;)

 

Edytowane przez ignisdei
  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem silnik do wersji 4.1.3.1, zaktualizowana została również templatka. Pojawiły się nowe funkcjonalności, więcej o nich napisze Robert, proszę o wyrozumiałość jeżeli coś nie działa lub wygląda inaczej niż w poprzedniej wersji, z czasem się to wszystko poustawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)