Skocz do zawartości

PRZERWA TECHNICZNA


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie na tym nowym silniku wszystko jest takie wielkie -  dużo miejsca, duże rzeczy a mało informacji. Wcześniej to było bardziej zwarte i przejrzyste. Jeszcze bym popracował nieco nad kolorystyką - głownie te wszystkie białe ramki o których już pisałem i tło edytora na ciemne bo czasami chce sie coś pisać kolorkiem i na białym wygląda OK a finalnie na ciemnym tle już gorzej a tak to było by wiadomo jak jest.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W panelu PW była taka fajna opcja, że widziałem czy i kiedy rozmówca odczytał wiadomość.

Marcin - jest ta opcja na samej górze wiadomości :)

Opcja.thumb.jpg.37012bc4e449d887f88e490c

Edytowane przez JacekE
  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie błędy w działaniu silnika, które zgłaszacie tutaj i na PW to  prawdopodobnie problemy wynikające z jeszcze dość młodej wersji jaką jest 4 odsłona IPB. Silnik będę aktualizował na bieżąco jak tylko pojawią się poprawki producenta. Są jeszcze drobne rzeczy do poprawienia z kolorystyką, zajmę się tym jak tylko znajdę czas, przez ostatni tydzień nie miałem niestety go zbyt wiele. Co do edytora to ja bym go osobiście wyłączył i zostawił tekstowy, zero problemów, ale wiem że to nie przejdzie :)

Edytowane przez krs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logowanie, wiadomości - wylogowanie ZDECHŁO :wsciekly4:

Klątwa trwa :ranting:

Proszę choć głosujcie w ankietach - jutro koniec - Ankiet.

Bo Forum się naprawi :sorry2:

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko chodzi, czekamy na poprawkę IPB która pewnie wyjdzie niebawem! Jak co zgłaszajcie wszystko w  temacie a w miarę możliwości będę doraźnie naprawiał.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem napisać prywatną wiadomość do jednego z użytkowników forum. Okienko do wpisania adresata jest, okienko do zatytułowania wiadomości też, ale już okienka do wpisania treści ... brak. Przynajmniej ja nie zauważyłem. Słowem, nie mam jak wysłać PW.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny kłopot, na górze strony głónej pojawia mi się:

","write"];document[_0x5fd8[1]](_0x5fd8[0]); ","write"];document[_0x5fd8[1]](_0x5fd8[0]);

jeśli potrzeba podeślę pełny kod html adminowi...

 

Chyba każdy go widzi niestety - Admini pracują.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem napisać prywatną wiadomość do jednego z użytkowników forum. Okienko do wpisania adresata jest, okienko do zatytułowania wiadomości też, ale już okienka do wpisania treści ... brak. Przynajmniej ja nie zauważyłem. Słowem, nie mam jak wysłać PW.  

Wczoraj też miałem z początku problem, ale jakoś doszedłem. Jak nic nie działa to spróbuj inną przeglądarkę - na starej operze już nie ma w ogóle okien do wpisania treści, a nowa opera jest kiepska. Ja do pisania na forum muszę włączać specjalnie firefoxa, którego rzadko używam.

 

Widziałem, że pojawiło się okno z najnowszymi tematami, tylko ciężko to dojrzeć, bo jest pod banerami reklamowymi, najnowszymi postami, statusami i urodzinami.

 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też miałem z początku problem, ale jakoś doszedłem. Jak nic nie działa to spróbuj inną przeglądarkę - na starej operze już nie ma w ogóle okien do wpisania treści, a nowa opera jest kiepska. Ja do pisania na forum muszę włączać specjalnie firefoxa, którego rzadko używam.

 

 

Dzięki. Próbowałem już z kilku różnych przeglądarek w tym z Firefoxa, zarówno na komputerze jak i tablecie. Okno do wpisywania treści PW nie wyświetla mi się w żadnej konfiguracji. Nie mogę nawet wysłać wiadomości w tytule tematu, bo w odniesieniu do treści wiadomości pojawia się komunikat "Pole obowiązkowe" czy jakoś tak, ale tego pola u mnie w ogóle nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wszystko wróci do normy, problemem jest ponownie złośliwy kod, bardzo ciężko go zlokalizować, czekam na diagnozę ze strony dostawcy silnika oraz hostingu, niewykluczone ze jest to celowe działanie, czyje nie wiem, jeżeli okaże się to celową ingerencją sprawa może trafić do organów ścigania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wszystko wróci do normy, problemem jest ponownie złośliwy kod, bardzo ciężko go zlokalizować, czekam na diagnozę ze strony dostawcy silnika oraz hostingu, niewykluczone ze jest to celowe działanie, czyje nie wiem, jeżeli okaże się to celową ingerencją sprawa może trafić do organów ścigania.

Czy przez ten złośliwy kod mamy następujące problemy ??

1. Nie można napisać wiadomości do usera (wybranego dowolnego).

2. Nie można napisać statusu.

3. Nie można edytować postu

5. Linki z FB  nie działają - wszystkie przekierowują na główną.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pozostałe tak to problem złośliwego kodu, jeżeli widzicie takie coś to jest to z tym związane:

","write"];document[_0x5fd8[1]](_0x5fd8[0]); ","write"];document[_0x5fd8[1]](_0x5fd8[0]);

 

Tak - widzimy:

Lewy górny róg strony głównej i podstron, przy próbie edycji postu, aktualizacji statusu itp.

Dziwi mnie, że testerzy IPS - są od 16 godzin naszymi ,,userami" tego nie szukają... Przecież to ewidentna dziura w ich produkcie ...

W jaki sposób ktoś wkleił TO w ich dziecko ???

Może przyspieszy ich działanie informacja publiczna o takiej niedoróbce i bublu w Necie ????

No chyba to jedyny sposób na przyspieszenie działania dla podreperowania reputacji Panów Informatyków z IPS Support .....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - widzimy:

Lewy górny róg strony głównej i podstron, przy próbie edycji postu itp.

Dziwi mnie, że testerzy IPS - są od 16 godzin naszymi ,,userami" tego nie szukają... Przecież to ewidentna dziura w ich produkcie ...

W jaki sposób ktoś wkleił TO w ich dziecko ???

Może przyspieszy ich działanie informacja o wspomnieniu o takim bublu w Necie ????

No chyba to jedyny sposób na przyspieszenie działania Panów Informatyków z IPS Support .....

 

Panowie z IPS mają zapewne masę roboty, odwiedzą i nasz serwis, musimy jeszcze poczekać, konto zostało założone automatycznie podczas wysyłania zgłoszenia, czy to jest dziura w IPB nie wiem, okaże się niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 czy to jest dziura w IPB nie wiem, okaże się niebawem.

No chyba najzwyklejsza dziura, otwarte drzwi skoro ktoś lekko ,,obcykany" potrafił ten kod dokleić...

Nie podejrzewam tu działania zorganizowanej grupy rosyjskich czy chińskich hackerów... chyba nikomu nasze astro nie zagraża, nie przynosi dochodów do budżetu, nie wpływa na politykę międzynarodową mocarstw itp.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)