Skocz do zawartości

Fotki Księżyca


Rekomendowane odpowiedzi

Ustka 9:00, Canon 450D na widoczki. trzeba troszkę przedmuchać optykę przed zlotem ;)

9.jpg

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

MTO 11ca+Sony nex F3 , iso 200, 1/8s. , Raw.

Choć dziś chłodno ,to atmosfera mocno niestabilna. Obraz przy pow. 50 x  mocno ``pływał``.

Księżyc 06.10.16...jpg

  • Like 9

Vixen Ultima 8x42

 BK 102/600, Bino WO 2x 20/66*, Meade s5000 Plossl 26, Vixen LV 7, Vixen LV 5
Manfrotto 055 XPROB / 701HDV 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy Księżyc po "kilku" dniach pochmurnego nieba - mozaika 22 zdjęcia.

Programy: SharpCap, AutoStakkert!2, Ms ICE, Corel PaintShop

 

moon_ASI224_astrofotka_pl_13_10_2016.jpg

 

moon_ASI224_astrofotka_pl_13_10_2016_w_b.jpg

Przepraszam za pomyłkę, ale miałem wrzucić za pierwszym razem wersję W/B (widoczną powyżej).

  • Like 7

SW BKP150/750 Dual Speed, SW MAK 127, GSO Dobson 10”

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odleciał w odchładzań Universu i jest :) 
Canon 450D z kiciakiem na widoczki, godzina 11:05, Ustka.

Mun.jpg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

   Wychodząc dzisiaj z pracy jak zwykle pierwsze spojrzenie kieruję niczym wieloletni więzień zakładu karnego w niebo i ... oczom nie wierzę! Jest! Trzy wdechy, dwa szybkie i jeden powolny żeby przypadkiem wydychane zbyt szybko powietrze nie napędziło chmur, niemożliwe - widać GO! Kawałek bezchmurnego nieba i nasz odwieczny towarzysz - Księżyc. jaki on jest ... piękny :) Łkając prawie z radości ruszyłem biegiem do auta - jest jakaś szansa na przewietrzenie Synty i aparatu ale... no tak poskrobać szyby trzeba (skąd to się u licha wzięło?!?!) Na szczęście nie mam daleko raptem 15min do domu (wiem, dla "wielkomiastowców" brzmi to jak opowiadanie science fiction hehe) ale... jak zwykle wszystkie światła moje Wchodząc do domu chyba po raz pierwszy miałem nadzieję, że moja małżowinka spóźni się z obiadem ale nie, nic z tych rzeczy dobrze że nie kazała mi liczyć wspak po grecku do 20-stu bo za szybko wlazłem do mieszkania oceniając  szanse na wytarganie sprzętu :) Instynkt przetrwania wyrobiony i zaprawiony w bojach przez te dwadzieścia kilka lat kazał mi grzecznie i z namaszczeniem zjeść obiadek - w końcu złamania długo się leczą :) Po spełnionym obowiązku, tfu pysznym obiadku złapałem aparat statyw (ot na początek testowo "pyknę" szybką fotkę i wstawię w wątek o pogodzie a Jacek się zagotuję hehe ) wychodzę i ... szaro całkowicie ale to dokładnie i permanentne 100% zachmurzenie. A żeby to...my miłośnicy astronomii   znani jesteśmy z kultury więc w tym miejscu proszę sobie wyobrazić krzyk sokoła z zapaleniem migdałków - mniej więcej takim tonem kończyłem to zdanie :) Jako, że uparty jestem z natury i z powołania filowałem co chwila na kawałek czystego nieba i ... udało się! Taaa "mobilna" 8'' Synta na dobsonie plus aparat, statyw, laptop (może coś się nakręci..) torba z okularami itp .. Wielbłąd beduina wracającego z zakupów popatrzyłby na mnie ze współczuciem :) Na szczęście jest jeszcze coś takiego jak OMcZ (O Mało co Zięć), który widać odrobił lekcję i natychmiast "załapał" o co chodzi (syn udawał, że nie widzi rozmawiając z dziewczyną - jeszcze będziesz chciał skorzystać z usług najlepsiejszej taryfy na świecie - auta ojca z kierowcą hehe) Biegusiem wynieśliśmy kilkadziesiąt metrów przed moje osiedle sprzęt i... jest ! O kurka wodna jak ja długo tego nie widziałem .... Myśli mi się kłębiły co zrobić żeby jakaś pamiątka została nakręciłem więc "na szybko" 40s film potem już spokojniej zrobiłem serię 20-stu zdjęć. Chciałem coś jeszcze nakręcić ale  do dreptało do mnie kilka osobników chyba męskich w kapturach i spodniach z krokiem sięgającym kolan  słysząc ochy i achy na temat mojego zajęcia serce mi stopniało rozmontowałem zestaw do foto uzbroiłem Synte w okular ES14mm i pokazałem młodym, że te zdjęcia ze zlotu są naprawdę mocno przesadzone  i zaglądając do rury niekoniecznie to musi być pusta butelka ;) Młodzi porobili parę fotek komórkami (notabene posługiwali się nimi jak zmysłem telepatii bo nie odzywali się prawie a stukali jakby stukali na akord, a może przesadzam i był akurat wysyp tych ... no... pokemonów :)) ) Jak poszli zdążyłem ze statywu zrobić pożegnalną fotkę i tyle... Poniżej moje wypociny obróbka jak zwykle: PiPP, AutoStakkert, Fitswork, Faststone Image Viewer - dla pierwszych dwóch zdjęć, ostatnie to pojedyncza zmniejszona klatka..
2016-11-07 20:06 Stack 4/20 klatek ISO 200 exp 1/125s  EOS 760D
p_AS_p20_g3_ap746_conv_gauss.jpg

2016-11-07 20:00 Stack 20%/800 klatek filmu EOS760D

MVI_1454_pipp_AS_p20_g3_ap868_conv.jpg

2016-11-07 20:40 ISO 400 exp 3,2s obiektyw Sigma 17-50 2.8 EOS760Dzmn_IMG_1461.JPG

  • Like 7

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tęcza na Muniu i prószy śnieg :) Canon 450D + kiciak z ręki na szybko bo większe chmurwy nałaziły.

M.jpg

M1.jpg

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki Munia nimom bo jak wczorajsza nocka wyglądała to widać 3 posty wyżej :(
Aleeeeee !!!!!!
Tu chyba będzie najlepiej przypomnieć.....
W poniedziałek, zależy gdzie jak wschodzi... warto naszykować obiektywy i lustrzanki - Będzie WIELKI MUŃ - Kto będzie miał pogodę niech nie przegapi - największego i najjaśniejszego do wielu wielu lat :) 
Oczywiście wszystkim bezchmurwia życzę :)

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12.11 Próba Mozaiki przed pełnią oby była pogoda. Nie umiem ustawić tego programu do mozaiki od ascoma i zawsze mi coś ucina ehhh. Napiszcie jak wam się podoba i co poprawić 36 Paneli po 200 klatek ograniczone do 25% następnie złożone w programie ICE i obróbka w PIX. Cała się nie mieści więc zmniejszona 50% 

MoonSup.jpg

 

  • Like 2

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)