Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Narzekacie? Ja mam teraz bezchmurne niebo... ale... https://www.facebook.com/video.php?v=745401478881663 Temperatura nie do wytrzymania. A tu sezon na zorzę...  :'(

  • Like 2

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prowadził któryś z Kolegów Forumowiczów statystykę ile w ciągu roku jest dni w których można focić bądź prowadzić wizualne obserwacje. Śledząc wątek pogodowy śmię twierdzić, że chyba wskazane będzie zmienić zainteresowania z foto na obserwacje, zabierają po prostu mnie czasu na przygotowania i można "więcej". Ale to jest każdego idywidualne podejście do tematu. Nie mogę znaleść zodpowiednich słów na określenie panującej już od dłuższego czasu pogody w moim rejonie. Wszystkie mi znane nie określają tego jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prowadził któryś z Kolegów Forumowiczów statystykę ile w ciągu roku jest dni w których można focić bądź prowadzić wizualne obserwacje.......

 

 

Mirek Pogoda w Polsce to loteria  rok temu od jesieni do końca grudnia na samego Jowisza sprzęt wystawiałem 11x a w tym sezonie na Jowisza wystawiłem 0x  . Cała Europa jest spowita niekończącymi frontami atmosferycznymi tej jesieni. Do obserwacji też trzeba mieć szczęście. Ale cały czas trzeba mieć nadzieję będzie dobrze .  W astro fotografii wiele zależy od szczęścia i to właśnie jest ekscytujące bo jak się uda to dopiero jest radość i każdy który jest w temacie wie jakie to jest poświęcenie z naszej strony. Wczoraj miałem wielką nadzieję na pogodę w  Wielkopolsce no ale niestety . >:(

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prowadził któryś z Kolegów Forumowiczów statystykę ile w ciągu roku jest dni w których można focić bądź prowadzić wizualne obserwacje. (...)

Ja kiedyś zrobiłem dla mojej miejscówki taką małą statystykę http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/5384-male-podsumowanie-dwoch-lat/ . Ale tak jak pisze Przemek - statystyka statystyką, a pogoda nieprzewidywalna jest.

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prowadził któryś z Kolegów Forumowiczów statystykę ile w ciągu roku jest dni w których można focić bądź prowadzić wizualne obserwacje.

Gdzies kiedys widzialem takie statystyki dla UK, chyba za 2012 rok i bylo 26 nocy. W tym roku chyba bylo jeszcze mniej. Choc ludzie pisali ze wczesniej bylo ok 60. Tak czy inaczej nie ma lekko Panowie, nie ma lekko... ;)

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia moja obserwacja z prawdziwego zdarzenia miała miejsce w nocy z 27/28 września... od tego czasu może 2-3 razy niebo w nocy rozpogadzało się na 0,5-1 godz.-brałam lornetkę i 'szusowałam' po niebie... a teraz jeśli już nie ma chmur to jest taka mgła... idzie się załamać

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Polską Wschodnią rozciąga się... wąż. :D Trzeba uważać, bo nie wiadomo czy nie jakiś jadowity...

 

post-3097-0-69570200-1419759463_thumb.jp

  • Like 2

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło Kęt wczoraj i przedwczoraj zgodnie z prognozą na meteo.pl na chwilę rozpogodziło się koło 20-21 (było widać Jowisza), ale potem znowu chumry wróciły. Niestety zamiast rozłożyć sprzęt wcześniej to czekałem na poprawę i się przeliczyłem. Według prognoz dzisiejszy wieczór będzie jeszcze gorszy, bo nawet nie będzie tej chwili z czystym niebem. Normalnie od wczesnia to porażka kompletna jest z tą pogoda.

 

 

 

 

A ten wąż to przypadkiem nie ma ogona gdzieś koło jakiś dużych zakładów przemysłowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś miałem lukę. Jakieś 2h. Co prawda przy Księżycu ale co tam!

Ja od ponad 2 tygodni nie mam przejrzystego nieba, wczoraj miałem luke na kilka minut ale po chwili zas chmury przylazły i nici z obserwacji, dodam że jestem początkującym i na razie korzystam z lornetki Celestron 15x70 :D

Celestron 15x70 (od czegoś trzeba zacząć :D ) , statyw Camrock TC63

Początkujący astro-amator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zapeszac, ale od 36 godzin nie widzialem chmur... i tak ma byc jeszcze przez kolejne 48 godzin >:D

No to fajnie masz , ja jedynie co widze to chmury chmury i jeszcze raz chmury

Celestron 15x70 (od czegoś trzeba zacząć :D ) , statyw Camrock TC63

Początkujący astro-amator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napiernicza (fotka z przed 2 minut) - płaty po parę centymetrów - zasypuje nam miejscówkę słupsko-ustecką >:( :-[

 

post-476-0-54773000-1419846405_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem w szoku  ::)  z takich kłębuszków dawno tak wielkich opadów nie widziałem - aż ciemno się robi. Idą od morza jeden za drugim >:(

 

post-476-0-92095200-1419849090_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodź, chodź...czekam na ciebie:D

Przez te metalowe pręty liniami wysokiego napięcia zwanymi ::) ???  To chyba wzbogacony Jupeczek będzie smażony albo wizualizowany :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Jupeczka to niestety nie mam na razie za bardzo sprzętu...mam zamiar przetestować w tym QHY tylko przydałby się jakiś filtr choćby czerwony. Do wizuala brak okularku planetarnego. Więc jak pogoda się utrzyma do wieczora to pewnie Mooniek i gromadki polecą:) Zrobiło się naprawdę ładnie. Trzeba dobsonka wynieść niech się chłodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo wreszcie czyyyste niebo , nie pamiętam kiedy tak bezchmurne niebo było. mam nadzieje że zobaczę w mojej Lornetce Celestron  15x70 (na razie tylko takie cudeńko posiadam) kometę c/2014 q2 (Lovejoy)

Celestron 15x70 (od czegoś trzeba zacząć :D ) , statyw Camrock TC63

Początkujący astro-amator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taszczyłem ten cholerny sprzęt na ponad 1300m żeby zostawić chmury na dole ale tylko w ciagu dnia je przechytrzyłem bo 4 nocki z rzędu w Karkonoszach gwiazdy widoczne za jakimś strasznym syfem. Do tego w nocy -15C więc sorry, czeskie piwo wygrało. Ale widoczki za dnia zacne

post-3117-0-45357300-1419888230_thumb.jp

  • Like 6

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem ryzyko tuba się chłodzi z tego co widać na sat24 to przez najbliższe godziny będzie mix chmury i czyste niebo . Przynajmniej w Wielkopolsce . Za godzinę kuknę i zobaczę co robić .

Przemo nie żartuj sobie. Wszystko wskazuje na to, że nie ma szans na jakiekolwiek obserwacje.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo nie żartuj sobie. Wszystko wskazuje na to, że nie ma szans na jakiekolwiek obserwacje.

Szymku ? Ty też tak pesymistycznie nastawiony? Ja myślę, że do końca tygodnia wyrwę jeszcze z 2-3 godzinki wieczorem ;)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo nie żartuj sobie. Wszystko wskazuje na to, że nie ma szans na jakiekolwiek obserwacje.

Tak czy siak siedzę sobie w domku i nic nie mam do roboty. Chmury są ale mi tak zależy żeby o 2giej było światełko  . Między czasie będę polował na dziurę do polarnej. W Sat 24  od bałtyku w naszą stronę robi się wyrwa , sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie .  :)

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)