Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie patrz  ;)

Najpierw tu, skąd wiatr będzie wiał i tak mniej więcej http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=1969

No i tu  http://www.sat24.com/?ir=true&ra=false&region=pl i wszystko jasne  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak pogoda jest OK. Miałem jednak spotkanie z dzikiem i dość szybko zakończyłem obserwacje... :o

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak pogoda jest OK. Miałem jednak spotkanie z dzikiem i dość szybko zakończyłem obserwacje... :o

Ja z całym stadem, całe szczęście mam ogrodzoną miejscówkę, a one były na zewnątrz :) Niezłe efekty dźwiękowe, był nawet kwik i chwila gonitwy (nieporozumienie przy posiłku).

A pogoda całkiem całkiem.

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za bezchmurne niebo widać doskonale na porannych zdjęciach z sat24. Cały czas wisi coś delikatnego na niebie:

I to takie ,,wisielstwo" od 3 tygodni się utrzymuje  >:( widoki i fotki jak przez folię  >:( >:( >:(

Ale za to weekend to już będzie mistrzostwo świata  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

post-587-137699909199_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czerwiec, ach ten czerwiec...

Chociaż w sumie dobrze że nie ma bezchmurnych nocek. Wczoraj rano urodziło mi się 10 szczeniaków i muszę je pilnować. Ale z drugiej strony ten sobotni nów...

Chociaż niby nadzieja jest  ::)

mgram_pict.php?ntype=0u&fdate=2013060600&row=448&col=264&lang=pl

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby zła passa przełamana? Przez kilka ostatnich nocy wieczorami widziałem gwiazdy ale nie miałem czasu albo sił na obserwacje. Ale dzisiaj na spontanie i zachęcony artykułem z czerwcowego wydania AA "Okolice Alibero" odwiedziłem ten region i złowiłem wszystkie opisane w nim obiekty (wszystkie były dla mnie nowe). Poza tym złapałem jeszcze M13, M92 i M57. EMka 92 była dla mnie nowa ale tyle razy widziałem na mapach jej położenie że bez mapki ją złapałem :)

Było super, w następną noc chce zwiedzić Łabędzia 8)

EDIT: Ale noce rzeczywiście są już białe. Cały czas widać gdzie jest schowane Słońce, a niebo nie jest czarne tylko szare. Okropne :<

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawie cały dzień świeciło słońce a wieczorem zaczęło padać. A białe noce, jak to białe noce. Przynajmniej nie trzeba używać czerwonej latarki do przeglądu mapek ;)

P.S. Teraz oberwanie chmury było i pioruny biją jak wściekłe.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czemu tam gdzie powinny być Wenus i Merkury jest tak, a Muniek jest przymglony tak, a reszta nieba jest w miarę czysta  ??? ??? ??? ??? >:( >:( >:( >:( >:( >:(

post-587-137699915097_thumb.jpg

post-587-137699915135_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czemu tam gdzie powinny być Wenus i Merkury jest tak, a Muniek jest przymglony tak, a reszta nieba jest w miarę czysta  ??? ??? ??? ??? >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Niestety tak jest od kilku dni, że Słońce zachodzi, a od zachodu na pn-zach Polskę nasuwają  się te chmurzydła :(  A dzisiaj będzie jeszcze gorzej. Ja liczę chociaż na 15min dziurkę w chmurach (niebieska strzałeczka) do celów fotometrycznych!

post-765-137699915463_thumb.jpg

EQ3_2 z napędem w RA + Cannon 400D + obiektywy 300/200/85mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego jak Księżyc w halo... że o białych nocach nie wspomnę  :-\

księżyc, słoneczko, Trza korzystać puki pogoda. A ja mimo białych nocy focę jakieś gromadki. Tu wystarczają krótkie czasy naświetlania. Może nie ma piorunujących efektów ale człowiek jest tak spragniony czystego nieba, że bierze co jest.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)