Skocz do zawartości

Obserwacje Folwark Sulejewo - region Poznań


Paweł Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, micropoint napisał:

Hej towarzysze 🙂

mam do was pytanie. Kojarzycie użytkownika Lidka500? Zdarzyło się wam coś kupować u niego? Spotkała mnie dość dziwna sytuacja i zanim opiszę ją w osobnym wątku chciałem was zapytać o zdanie. Kupiłem od niego dwa okulary celestron Ultima 18 i 30mm dla szwagierki do 8"dobsona oraz lornetke lidletke. Zakupy w sumie za 900 zł. Sprzęt przyszedł i wydaje się że wszystko jest ok. Poza jednym. Zapach. Zarówno lornetka, futerał, pudełka od okularów i ich plastikowe czesci za przeproszeniem jebią tak potwornie zapachem papierosów jakby wszystko było przez lata trzymane w popielnicznce + zapach starych zatechlych ubrań. Wczoraj odpakowałem sprzet i poczekałem do rana może się trochę wywietrzy ale niestety nadal wszystko strasznie śmierdzi. Oczywiście w ogłoszeniu nic na ten temat nie było a sam sprzedawca uważa, że nie ma problemu i nie zgadza się na zwrot. Nigdy mnie takie coś nie spotkało a sporo rzeczy już kupiłem na giełdzie. Co myślicie? Kręcić Małysza? 

Sprzedałem Ci sprzęt używany, który, jak sam piszesz, jest technicznie bez zarzutu. Nie mam zamiaru bawić sie w fanaberie dotyczace zapachu futerału, bo to nie ma żadnego znaczenia dla uzytkowania sprzetu. jesli to Ci przeszkadza: wywietrz, wypierz, oblej litrem perfum, cokolwiek. Dostałes OK sprzęt, najlepszy w swojej klasie (Ultimy). Nie masz się do czego czepiać, to czepiasz się zapachu. Nie zwrócę pieniędzy ze względu na fanaberie, nie dam upustu. To, że ponad 15-letni futerał ma prawo wydzielać jakiś zapach - to chyba norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś ethosa wysmarowal gownem tez bys przymknal oko bo to gorna polka? Nie chodzi o to że się rozmyślilem czy liczę na ugranie kilkudziesięciu złotych. @lidka500 po prostu oszukałeś z premedytacją kupującego poniewaz celowo o tym nie wspomniałeś. Takie jest moje zdanie. Nigdy w życiu bym nie wysłał sprzętu z takim felerem bez uprzedniego poinformowania kupującego. Zabiorę po prostu lornetkę i futerał na folwark to sami poczujecie jaki to jest smród. Kończę tu dyskusje żeby nie zaśmiecać wątku. 

 

18" Pablitus F/4.2, APM XWA 9 mm 100, ES 12 mm 92, APM XWA 20 mm, Maxvision 30 mm 82, Lumicon UHC 2", Svbony OIII 7nm 2", Bushnell Nitro 10x42, bino Denkmeier Big Easy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię temat bo tu już "pierze lata" i podrzucę coś na uspokojenie nastrojów spod urlopowego nieba (Bortle 4) 

240x30s HO (filtr Antlia ALP-T) (flatów i biasów standardowo po 60)

Focone (jak zwykle) Hypergraph 6 (TS 15028), ASI 533 MC Pro.

M27.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po dość długiej przerwie obserwacyjnej ostatnie dwie noce spędziłem pod niebem SQM 21.80 niedaleko Wałcza i powiem wam, że widoki były wyśmienite 🙂 Gdyby ktoś wybierał się w tygodniu na Folwark dajcie znać, jestem już na miejscu 😉 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2023 o 07:56, polaris napisał:

Grupa poznańska żyje? Dziś mogą być dobre warunki. 

Letnie przesilenie rozleniwia 😉

Niemniej również chętnie wybiorę się na wspólne obserwacje w tym czy kolejnym tygodniu. W sumie do sprawdzenia jest ta nowa miejscówka przed Folwarkiem.

DO Extreme 15x70 ED, Nikon Action VII 10x50, Slik PRO 700 DX + Benro S6 | Bresser Messier AR-102/600, AZ4, Baader Hyperion 31 mm, Baader Morpheus 12,5 mm, TS HR 5 mm,  ES 2" UHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Sz. napisał:

Letnie przesilenie rozleniwia 😉

Niemniej również chętnie wybiorę się na wspólne obserwacje w tym czy kolejnym tygodniu. W sumie do sprawdzenia jest ta nowa miejscówka przed Folwarkiem.

Jaka miejscówka? Podeślesz pinezkę?

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Paweł Sz. napisał:

Ja po dość długiej przerwie obserwacyjnej ostatnie dwie noce spędziłem pod niebem SQM 21.80 niedaleko Wałcza i powiem wam, że widoki były wyśmienite 🙂 Gdyby ktoś wybierał się w tygodniu na Folwark dajcie znać, jestem już na miejscu 😉 

Podałbyś namiary na tą miejscówkę? 🙂

18" Pablitus F/4.2, APM XWA 9 mm 100, ES 12 mm 92, APM XWA 20 mm, Maxvision 30 mm 82, Lumicon UHC 2", Svbony OIII 7nm 2", Bushnell Nitro 10x42, bino Denkmeier Big Easy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, micropoint napisał:

Podałbyś namiary na tą miejscówkę? 🙂

Jezioro Zdbiczno - akurat byłem tam na wędkarskim weekendzie, a że pogoda dopisała to w nocy poszła w ruch lornetka. Na wschodnim brzegu jeziora i na samym półwyspie jest sporo miejscówek pod camping, namiot itp. Kawałek dalej jest miejscowość Zdbice. Generalnie wędrowałem w tej okolicy 😉 

Edytowane przez Paweł Sz.
  • Like 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał Sz. napisał:

aaa przy tych panelach, tylko że tam jest mocno ograniczony widok, to już wolę naszą starą miejscówkę 😉 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paweł Sz. napisał:

aaa przy tych panelach, tylko że tam jest mocno ograniczony widok, to już wolę naszą starą miejscówkę 😉 

Nie zgodzę się z kolegą, że widok mocno ograniczony. 😄 Jedynym ograniczeniem może być słup SN który stoi pośrodku pola. Plusem tej miejscówki jest mniejsza ilość świateł a właściwie ich brak i całkowicie odkryty horyzont wschodni co czasem bywa atutem.  Przy większej ilości aut może być ciasno ale sama miejscówka wg mnie jest bardzo dobrą alternatywą dla starej przy kapliczce. 😉

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Paweł Sz. napisał:

Jezioro Zdbiczno

To dalej niż do Zatomia i Wałcz od południa chyba wali?

5 minut temu, Thomas napisał:

Nie zgodzę się z kolegą, że widok mocno ograniczony.

Ja również się nie zgodzę. Jedyne co latem mi tam przeszkadza to wysoka wegetacja na drodze dojazdowej. Wolę nie ryzykować, że przy takiej suszy coś się zajmie od wydechu.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo czym jest obsiana nowa miejscówka na Folwarku? Jak kukurydza to będzie ciężko wjechać. Zresztą jak zboże to tak samo. Był ktoś ostatnio w trym rejonie?

18" Pablitus F/4.2, APM XWA 9 mm 100, ES 12 mm 92, APM XWA 20 mm, Maxvision 30 mm 82, Lumicon UHC 2", Svbony OIII 7nm 2", Bushnell Nitro 10x42, bino Denkmeier Big Easy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi tak przeszkadza ściana lasu, kilka razy byłem tam wieczorem, chyba że zapuściliście się w głąb pola 😉

2 godziny temu, polaris napisał:

To dalej niż do Zatomia i Wałcz od południa chyba wali?

Mi tam nic nie waliło, a już na pewno nie żadna latarnia jak w Pyrlandii 😄 

Dla mnie w tym przypadku punktem odniesienia jest Piła, więc mam bliżej. Do tego "miejscówka" z noclegiem, gdzie jeżdżę co roku, także zupełnie inny temat.

Edytowane przez Paweł Sz.

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Thomas napisał:

Czy ktoś się wybiera dziś na Folwark?

Ja dziś chętnie odwiedzę Folwark. Na którą planujesz dojechać?

edit: pisaliśmy równolegle, 23 ok.

Edytowane przez Michał Sz.

DO Extreme 15x70 ED, Nikon Action VII 10x50, Slik PRO 700 DX + Benro S6 | Bresser Messier AR-102/600, AZ4, Baader Hyperion 31 mm, Baader Morpheus 12,5 mm, TS HR 5 mm,  ES 2" UHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, postaram się być, chce w końcu zaliczyć Strzelca z Folwarku pierwszy raz w tym sezonie 😄 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)