Skocz do zawartości

Komercyjny silnik dla forum!


Rekomendowane odpowiedzi

O te gwiazdki mi chodzi - aby je wrzucić dookoła lub na górnej beli ???

I oczywiście ładniejsze logo - Wiem, że Ignis i Techniczny już mnie nie lubią ;)

post-476-0-26598500-1377256991_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O te gwiazdki mi chodzi - aby je wrzucić dookoła lub na górnej beli ???

I oczywiście ładniejsze logo - Wiem, że Ignis i Techniczny już mnie nie lubią ;)

Fakt zmieniło by to postrzeganie forum ;)

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna jest ok- tylko ta czcionka w Pawła newsach ciągle  czarna...

Sprawdziłem i wydaje mi się, że gdyby Paweł wklejał swoje wiadomości w edytorze - zaznaczał i zmieniał kolor czcionki na szary to będą czytelne w w głównej i obserwacyjnej - to przecież żaden problem - chyba ??? - wy-edytowałem i zmieniłem - popatrzcie:  http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/53-astronomiczne-wiadomo%C5%9Bci-z-internetu/page-126#entry41141

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czcionka musi być tak ustawiona by nie kombinować kopiuje tekst wkleja ma forum i tyle a nie jeszcze c zaznaczać zmieniać kolor itd. itp.  

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czcionka musi być tak ustawiona by nie kombinować kopiuje tekst wkleja ma forum i tyle a nie jeszcze c zaznaczać zmieniać kolor itd. itp.  

Teoretycznie masz rację - lecz w praktyce tło jest przypisane do konkretnego panelu - występuje to gdy kopiujesz coś z zewnątrz - to tylko jeden ruch muchą i zmiana koloru aż takie utrudnienie to nie jest - no chyba, że tło się da troszkę zmienić, jednak przy obserwacjach za jasne być nie może  ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym rozwiązaniem tego "problemu"  jest wklejenie kopiowanego (np z worda)  tekstu do notatnika i dopiero z notatnika na forum, zabieg taki usunie wszelkie zbędne formatowania - rozmiar, kolory czcionek itd.  Jest jeszcze możliwość zablokowania edytora rozszerzonego wtedy znikną  kolorowaniki i inne tego typu niepotrzebne bajery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...  jest jeszcze możliwość zablokowania edytora rozszerzonego wtedy znikną  kolorowaniki i inne tego typu niepotrzebne bajery. 

Nie, Nie, Nie - Zostaw bajerki - to pomaga w przekazaniu również emocji nie tylko ,,suchych" zdań ;)

Tak jak Napisałeś z kopiowaniem, czy ja ze zmianą koloru czcionki na szaro, to nie problem - chyba dla większości :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja np nie mam zamiary wykonywać kilka czynności aby coś napisać, a jak ktoś pisze z telefonu itp. wybacz ale czcionka powinna być dostosowana domyślnie, chyba że w postach Pawła są jakieś zmiany bo w innych tematach czcionka jest w miarę ok. 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja np nie mam zamiary wykonywać kilka czynności aby coś napisać, a jak ktoś pisze z telefonu itp. wybacz ale czcionka powinna być dostosowana domyślnie, chyba że w postach Pawła są jakieś zmiany bo w innych tematach czcionka jest w miarę ok. 

Alien - przy pisaniu ,,normalnym" z telefonu, smartfona, tabletu czy innej maszynki jest ok - to występuje tylko u Pawła lub gdy ktoś  kopiuje i wkleja w swój post tekst z netu i to tylko w wersji obserwacyjnej :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja np nie mam zamiary wykonywać kilka czynności aby coś napisać, a jak ktoś pisze z telefonu itp. wybacz ale czcionka powinna być dostosowana domyślnie, chyba że w postach Pawła są jakieś zmiany bo w innych tematach czcionka jest w miarę ok. 

 

"Standardowy" tekst pisany w edytorze forum  pozbawiony jest informacji o kolorze, to czy  wyświetla się jako czarny czy biały to zależy od szablonu strony (templatki), problemem jest kopiowanie teksu z zewnętrznego źródła - przeglądarki internetowej, worda itp. Podczas takiego kopiowania przenoszenie jest formatowanie tekstu m.in. kolor, stąd moja propozycja aby taki materiał "przepuścić" przez notatnik, jest jeszcze jeden prosty sposób - użycie gumki (lewy górny róg edytora), opcja ta usuwa zbędne formatowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się (choć nie mam pewności), że kolor (oraz tło tekstu) ustawia się nie tylko przy kopiowaniu z worda, ale nawet jeśli piszę tekst bezpośrednio w edytorze, ale skorzystam z możliwości zmiany czcionki.

Dlaczego miałbym zmieniać czcionkę?

1. Bo mogę  >:D

2. Ponieważ google chrome ma  problem z wyświetleniem polskich znaków w niektórych fontach i tak właśnie mam w domyślnym foncie edytora. Jeśli zmieniam font na Arial, to znaczki są już ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz może to i moja wina w ustawieniach ale jak wszedłem w mój profil i ustawiłem czas na obszar Warszawa, itd... to po wyjściu mam na spotach o godzinę do przodu w stosunku do czasu jaki u nas obowiązuje. Czy to jest normalne? nadmieniam że wcześniej był ustawiony na  czas Greenwich a nie powinno to tak być

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dlatego zapodałem, bo pomyślałem że może w ustawieniach na serwerze jest właśnie błędnie wybrany czas i dlatego wspomniałem o tym. Jeśli jest wszystko ok to zaraz zmienię na to co podałeś. Dzięki

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się (choć nie mam pewności), że kolor (oraz tło tekstu) ustawia się nie tylko przy kopiowaniu z worda, ale nawet jeśli piszę tekst bezpośrednio w edytorze, ale skorzystam z możliwości zmiany czcionki.

Dlaczego miałbym zmieniać czcionkę?

1. Bo mogę  >:D

 

Oczywiście że kolor oraz tło można ustawić w edytorze forum, pisałem "Standardowy" tekst w sensie bez formatowania, najlepszym rozwiązaniem byłoby wyłączenie tego całego rozszerzonego edytora, wiele dobrego nie wnosi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj nie mogłem się powstrzymać ;) Czyli gwiazdki, gwiazdki (zastępcze bo nie mam tej grafiki ze starego forum) i lekko zmodyfikowany top. Według mnie ogłoszenia w formie smukłej-podłużnej mogłyby wypełnić fragment topu, który pozostaje wolny ;)

Tak, jasne, stylowe, czytelne forum z odrobiną fantazji w tle, przemawia do mnie baardzo :)

 

1o7d.jpg

 

  • Like 3

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za.. - Super  8)  0 to mi chodziło tylko popracuj nad Logo - takie grubsze linie - coby były bardziej wyraziste, spoiste, jaśniejsze, zwięzłe ???

Robert - podmień Proszę :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Super :D   Ta  grafika forum bardzo mi się podoba  :)

  • Like 1

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko popracuj nad Logo - takie grubsze linie - coby były bardziej wyraziste, spoiste, jaśniejsze, zwięzłe ???

 

Taki miałem zamiar ale zmieniłem zdanie z dwóch powodów:

1. Logo jest małe i grubsze linie sprawią, że będzie się zlewać w pewnych miejscach (próbowałem pogrubionych obrysów, cieni, blasków, darków, flatów...a nie, to nie ta bajka)

2. Logo to swego rodzaju świętość i dodatku jest ono na tyle dobre, że większa ingerencja wydawała mi się niestosowna ;)

Nad całym topem trzeba pomyśleć. To pierwsze co widzi człowiek wchodząc tutaj, takie pierwsze wrażenie. Może np zniechęcić nowego użytkownika...Dlatego jest bardzo ważne.

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Logo to swego rodzaju świętość i dodatku jest ono na tyle dobre, że większa ingerencja wydawała mi się niestosowna ;)

Nad całym topem trzeba pomyśleć. To pierwsze co widzi człowiek wchodząc tutaj, takie pierwsze wrażenie. Może np zniechęcić nowego użytkownika...Dlatego jest bardzo ważne.

Kurcze może się źle wyraziłem - chodzi o to aby troszkę linie rozbielić - wtedy chyba nabierze cech, o których napisałem ???

post-476-0-52412700-1377274181_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Problem w tym, że jest to logo mające bardzo dużo szczegółów i mały rozmiar ogranicza pole manewru. W poprzedniej wersji forum, było znacznie większe i nie było problemu z niuansami :)

 

Moim zamierzeniem było pokazanie tutaj przewagi loga wtopionego w tło ale z małym obrysem i leciutkim cieniem nad stanem obecnym z kwadratem wokół ;) Czytelność logo to też problem, z którym "budowniczy" muszą się zmierzyć :)

 

 

Aha, rzućcie przynajmniej zestaw emotek, ten co jest na czacie 8)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze powiem, że mi też brak tego tła, co było na poprzednim silniku. Ten pasek na górze mógłby być moim zdaniem ciemniejszy. Byłby lepszy kontrast z logo.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji na wyświetlanych zdjęciach "save, Close" w zaznaczeniu na załączniki

Druga sprawa proszę o sprawdzenie kompresji zdjęć. ? Ostatnio Duch kennego skompresowało do 300kb

post-10-0-74009200-1377283282_thumb.jpg

 

 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)