Skocz do zawartości

Heniek nie żyje


statek

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mnie wzruszyła ta smutna wiadomość . Kolegę Heńka poznałem na zeszłorocznym zlocie . Pamiętam jak fantastycznie uzupełniał Wykład Tadeusza dotyczący ewolucji gwiazd. To wszystko działo się jakby wczoraj. Każde odejście człowieka jest przykre , lecz bardziej boli gdy zna się człowieka osobiście. Wielka strata dla Nas wszystkich. Wyrazy głębokiego ubolewania .

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przykra wiadomość.

Osoba drobnej postury ale był Wielkim Człowiekiem.

Wyrazy współczucia dla rodziny

SW Dobs 12" rozsuwany, Coronado PST 40/400, ES 24 mm, LVW 13 i 8 mm, WO SWAN 33 mm, filtry UHC-S, O-III, H-beta, Powermate 2,5x Tele Vue i inne rzeczy, mniej ważne ale też potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Heniek odszedł od nas. Wojtek Kulesza też opuścił ten świat temat dodany był na AstroCD dnia 2013-09-03. Jak widać odchodzą koledzy, napisać pozostaje tylko jedno. Kiedy będziesz obserwował nocne niebo oni zawsze będą przy nas stać, kierować nasze teleskopy pośród gwiazd. Szczere kondolencje do obydwóch rodzin. :-\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże drogi!! Kurde, mam łzy w oczach! Po prostu nie wierze.... Taki człowiek.... Mistrz.... po prostu straszne... nie mogę nawet pisać... wielka, wielka strata dla naszej całej społecznosci... jeszcze wieksza dla rodziny... bardzo, bardzo im wspólczuje... skoro był tak lubiany wśród przyjaciól, jak bardzo kochali go bliscy...

Tak bardzo przypominał mi mojego ojca który zmarł 2 lata temu.... Heniu... tak mi przykro, ze już nigdy się nie spotkamy, nigdy o nic cie nie zapytam... nie odpowiesz juz na zadne pytanie... płacze... po prostu placze....

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam już szczegóły związane z pogrzebem.
Pogrzeb odbędzie się we wtorek 17 września o godzinie 13:30 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie (Kaplica Główna).
Zgodnie z życzeniem Heńka i Mamy Heńka będzie to skromna, świecka uroczystość, bez wielkiej pompy, wieńców, dlatego za zebrane przez Roberta pieniądze kupię nie wieniec a bukiet róż.

Heniu zostanie wcześniej skremowany.

Jutro (piątek 13 wrzesnia) też na Cmentarzu Centalnym w sali okazań przy Kaplicy Głównej o godzinie 13:00 odbędzie się okazanie - pożegnanie z Heniem.

Każdy, kto chciałby oddać cześć i pożegnać się z Heniem, jeżeli może to niech przyjdzie (wiem, że będziemy mile widziani, jeżeli można tak napisać).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... bez wielkiej pompy, wieńców, dlatego za zebrane przez Roberta pieniądze kupię nie wieniec a bukiet róż.

 

Myślę, że Wielki bukiet róż - jestem pewien, że Ci z nas co znają Henia a nie będą mogli towarzyszyć mu w ostatniej drodze na konto Roberta pieniążki przekazali.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Wielki bukiet róż - jestem pewien, że Ci z nas co znają Henia a nie będą mogli towarzyszyć mu w ostatniej drodze na konto Roberta pieniążki przekazali.

 

Dotychczas zebraliśmy (edit) 240zł  od 13  osób, proszę by ci którzy się jeszcze nie zdecydowali zrobili to szybko, jutro o 14.00 wysyłam przelew natychmiastowy który idzie 45 minut na konto Tadka!

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas zebraliśmy (edit) 240zł  od 13  osób, proszę by ci którzy się jeszcze nie zdecydowali zrobili to szybko, jutro o 14.00 wysyłam przelew natychmiastowy który idzie 45 minut na konto Tadka!

 

Nie wiem, jak tu się wiadomości wysyła. Robert, właśnie złożyłam dyspozycję przelewu. Zejdzie jutro rano. Kiedy wejdzie - nie wiem, ale masz moje słowo.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka Strata , Wielkiego Człowieka  :(

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaapelować do wszystkich przyjaciół i znajomych Henia, którzy nie będą mu mogli towarzyszyć w jego ostatniej drodze o powstrzymanie się od umieszczania postów na forum w dniu dzisiejszym w godzinach od 13.30 do 14.30.

W ten sposób uczcimy pamięć o naszym Wspaniałym Koledze.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - bardzo Ci dziękuję za ten gest w stosunku do Henia, jego rodziny,
przyjaciół i kolegów.
,,Zgaszę? ten znicz, który ,,zapaliłem? pod tragiczną wiadomością Tadzia i
wierzę, że Heniu teraz będzie dla nas tam gdzie w pogodną noc kierujemy swój
wzrok.

post-476-0-69610000-1379426712_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzeb Henia odbył się dziś na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, Pożegnała go praktycznie cała nasza Szczecińska grupa. Złożyliśmy wszyscy kondolencje Mamie Henia, każdy z nas symbolicznie (garścią ziemi) pomógł w Jego pochówku.

Pożegnaliśmy Kolegę, Przyjaciela, Kompana.

  • Like 1

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pożegnaliśmy Heńka.

Jak to pięknie ujął Mistrz Ceremonii  - Popłynął w wieczny rejs wśród gwiazd.

Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

 

Załączam kilka zdjęć.

Nasza szczecińska ekipa

post-103-0-71792400-1379436067_thumb.jpg

 

W Kaplicy

post-103-0-81496800-1379436091_thumb.jpg

 

Grób

post-103-0-71962900-1379436112_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Popłynął w wieczny rejs wśród gwiazd.

I będzie Mu towarzyszyła muzyka Deep Purple, która brzmiała w tle dzisiejszego pożegnania - między innymi utwory "Speed King" i "Child in Time" (to był ostatni utwór).

 

Proszę posłuchajcie to co lubił Heniu.

Król Szybkości

Dziecko w Czasie

EQ3_2 z napędem w RA + Cannon 400D + obiektywy 300/200/85mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę tego tematu. :'(

Zwykle szybko odchodzą do wieczności  tacy zacni ludzie jak Heniek  -może Bóg właśnie chce ich mieć szybko przy sobie! Każdy kto poznał Heńka...wie że  ten człowiek roztaczał wokół siebie taką niesamowicie pozytywną aurę  i widział życie w wyraziście jasnych kolorach! Moim zdaniem  najcenniejsze były  jego celne puenty różnych  życiowych sytuacji, oraz ich  trzeźwo-pragmatyczna ocena.  To był gość o niesamowitej błyskotliwości umysłu i sporej wiedzy ogólnej! Mało takich już chodzi po ziemi. Dusza towarzystwa, zabawowy i pozytywnie zakręcony demagog, który równie sprawnie sypał dowcipami z rękawa jak prowadził dysputy o fizyce wszechświata!

Heniek był takim naszym dobrym  duchem i mentorem na zlotach!  Cholernie mi będzie go  brakować na zatomskich  imprezach! Szczególnie naszych wspólnych  rozmów! :'(

 

Choć nie ma na to dowodów jednak..logika podpowiada mi, że po śmierci coś po człowieku zostaje, nie tylko ta garstka popiołu  ale samodzielny i świadomy byt stanowiący kontynuację naszej drogi. Wierzę,  że spotkamy się kiedyś z naszymi bliskimi, kiedyś więc zobaczymy się również Heńkiem. Będzie wtedy sposobność pogadania przy piwie o sprawach które  niedane nam było poruszyć lub których nie dokończyliśmy. I wierzę też po cichu,  że Heniek będzie z nami na kolejnych zlotach, np. wtedy gdy kolejka gapiów ustawi się do jego 60cm  "Sowy"  by podziwiać obrazy przyprawiające o opad szczęki -pewnie uśmiechnie się wtedy stojąc obok nas w sposób, który tak dobrze wszyscy znamy.   

 

Do zobaczenia Heniu, opiekuj się nami i naszym forum!

Trzymaj się ciepło!

 

Robert

 

 

 

 

2youxxs.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze uroczyste pożegnanie Henryka było jak On - dostojne i dające do myślenia.

Mimo że bardzo nam Go brakuje nie potęgowało tego smutku. Raczej skłaniało do refleksji.

 

Heniu za życia wielu ludziom udzielił celnych, mądrych i prawdziwych odpowiedzi

ale co istotne i cenne, skłonił osoby które się z nim zetknęły do stawiania pytań. CAŁY CZAS.

 

Miałem zaszczyt złożyć przekazany przez Tadeusza w imieniu społeczności Forum Astronomicznego wielki bukiet czerwonych róż,

zatonął w morzu kwiatów od Jego najbliższych i przyjaciół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dopowiedzieć, że bylismy z Łukaszem w biurze parafialnym kościoła, w pobliżu którego mieszkał Heniu.

Chociaż jak widzieliście, pogrzeb był świecki to zamówiliśmy mszę świętą za duszę Henia.

Kolejka jest duża a chcieliśmy, żeby msza została odprawiona w niedzielę, dlatego mogliśmy ją zamówić dopiero na 10 listopada.

Tak więc msza święta w intencji Henia zostanie odprawiona w niedzielę 10 listopada o godzinie 19:30 w kościele Pw. Świętego Antoniego, ul. Szczecińska 14.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem kiedy czytam ten dział wymiękam. Nawet nie wyobrażam sobie jak ciężko musi być w tej chwili najbliższym Heńka. Wracając tu i odświeżając temat wszyscy się dołujemy. Ś.P. Heniu jak wszyscy wiecie był bardzo pogodnym człowiekiem i wydaje mi się, że wolał by ażeby wspominać go w pogodnej wesołej atmosferze a nie ze łzą w oku. Myślę, że czas zamknąć temat. Przecież o Heniu i tak nie zapomnimy.

 

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)