Skocz do zawartości

Ciekawe zdjęcie


Ekolog

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku, czy ty z d*py wyciągasz te kolaże czy jak? Bo z głowy to raczej nie.
Czy to ma jakikolwiek związek z tematem "ciekawe zdjęcie"? Czy po prostu szukasz pretekstu na uzewnętrznianie zwerbalizowanej sraczki?

Załóż sobie bloga, zaśmiecaj sobie jakąś własną przestrzeń do woli i na tym wysypisku żyj. A tutaj - jeśli nie masz nic do powiedzenia, to daj sobie spokój.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.08.2014 o 11:43, ignisdei napisał:

Konwergencja - te same czynniki doboru naturalnego upodobniły torbacza do myszy -jak delfina do ryby Ni(e)kosiu 😉

Wspaniale że ktoś (Ty) wchodzi tak starannie w tę tematykę. Zaimponowałeś mi - bo chyba cieńszy jestem w tym obszarze. 😉

Konwergencja (znaczenie w biologii) - proces powstawania morfologicznie i funkcjonalnie podobnych cech (czyli analogicznych)
w grupach organizmów odlegle spokrewnionych (niezależnie w różnych liniach ewolucyjnych), z odrębnymi dla tych grup cechami pierwotnymi,
w odpowiedzi na podobne lub takie same wymagania środowiskowe, np. podobny typ pokarmu, wymagania lokomocyjne.
Źródłem konwergencji jest występowanie tych samych czynników doboru naturalnego wpływających na proces ewolucji różnych populacji.

Na działce co jakiś czas gonimy turkucia podjadka celem unicestwienia butem - ręką bym się bał. 🙂

Kreta też zwalczamy ale łagodnymi metodami - na wyproszenie - to jednak ssak jak my więc bardzo niedawno mieliśmy wspólnego przodka, nie tak jak z turkuciem (dawniej),

Siema
Wszystkie wszechświaty są wieczne

turkuc_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2023 o 10:19, Panasmaras napisał:

... Załóż sobie bloga, zaśmiecaj sobie jakąś własną przestrzeń do woli i na tym wysypisku żyj. A tutaj - jeśli nie masz nic do powiedzenia, to daj sobie spokój.

Oj, tak, tak!

  • Thanks 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze i uważnie przyglądamy się otoczeniu to mamy szansę zobaczyć że tak zwane białe światło słoneczne składa się z fotonów bynajmniej nie białych.
Lokalne tęczowe widoki są tego dowodem. Czasem nawet w naszych domach w słoneczny dzień (tak zwane zajączki na ścianach).
Zatem nie potrzebujemy koniecznie pryzmatu lub siatki dyfrakcyjnej.
Ja bardzo się zdziwiłem takim widokiem, który sfotografowałem kilka dni temu dla Was.

Siema
Wszystkie wszechświaty są wieczne

widmo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Na skalę światową many teraz wielką postać, do której nawiązuję poniżej.


W pewnych momentach bardziej przypomina kosmitę - niż sympatyczną Kobietę jaką okazuje się w spokojnych sytuacjach gdy całuje. 😄

 

Osobniki gatunku homo sapiens podczas ekstremalnego wysiłku wyglądają inaczej niż w spokojnej sytuacji.

Ogrom planet w kosmosie i uniwersalnie gładki kształt kuli oznacza, że praktycznie na pewno gry z wykorzystaniem piłki uprawiają też jacyś inteligentni kosmici i też z wysiłkiem wpływającym na wygląd ich twarzy.

O ile mają twarze. 🙂

Pozdrawiam

Wszystkie wszechświaty są wieczne

iga_s.jpg

 

kosmita.png

Edytowane przez Ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)