Skocz do zawartości

Astro-sprzęt w Lidlu po raz kolejny.


Rekomendowane odpowiedzi

Ogniskowa teleskopu 900 mm. podzielona przez ogniskową okularu 4mm. = 225x z tym odwracającym obraz badziewiem (1,5 x) masz ogromny power 337,5 x ;)

 

Tyle tylko że z takiego okularu można zrobić co najwyżej kolimator Hamalowy,

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze starej dobrej oferty Lidla, niewiele zostało. Jako, że lidlowy sprzęt coraz bardziej zbliża się do poziomu parodii...nie mogłem sobie odmówić:

Bo w złym przedziale asortymentu szukasz.

Ja za to polecam zwrócić uwagę na nieco inny sprzęt, ale zimą niezastąpiony:

http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-004D6F7E-CCD9983C/www_lidl_pl/hs.xsl/oferta.htm?id=135

 

Od jutra w ofercie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to polecam zwrócić uwagę na nieco inny sprzęt, ale zimą niezastąpiony:

http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-004D6F7E-CCD9983C/www_lidl_pl/hs.xsl/oferta.htm?id=135

 

Od jutra w ofercie.

 

 

Marek, dzięki za namiary. Komplet zakupiony :) Mam nadzieję, że dzisiejszy wypad dojdzie do skutku i będzie szansa przetestować gacie...

Nikon 8x30, Fujinon 10x50, Vixen ED70S, APM 100/90
TS 102 f/7, Vixen SD103S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc... wypróbowałem, co prawda na budowie, nie na obserwacjach.

 

Powiem tak - jeżeli traficie gdzieś u Chińczyka lub na bazarze na bawełnianą podkoszulkę z długim rękawem i zwykłe kalesony, to bierzcie. Tym bardziej, że będą kosztować najwyżej 50% tego, co ten strój super bohatera. :))

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... to nie całkiem tak.

Bawełniane ciuszki owszem, dobrze grzeją, ale jeśli się w nich spocisz, to zatrzymają tę wilgoć w sobie, co z kolei będzie wychładzać skórę.

Bielizna termiczna odprowadza wilgoć na zewnątrz i to jest jej największa przewaga.

Ja kupiłem i jestem bardzo zadowolony (tym bardziej, że ów strój superbohatera ;) umożliwia aktywność fizyczną w chłodniejsze dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie powiem, żebym szczególnie żałował (ciuchów "pod spód" nigdy za dużo). Być może po prostu oczekiwałem zbyt wiele.

 

Ponadto sterczałem tam w charakterze nadzorcy. Nie machałem szpadlem, więc się nie spociłem, tylko zmarzłem.

  ^-^

 

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są różne rodzaje bielizny thermo.  Jest taka na wysiłek fizyczny (np. dla narciarzy), jest i taka na bezruch. Nie kojarzę w tej chwili kodów, jakie ma każdy rodzaj, ze względu na przeznaczenie. W każdym razie nic dziwnego, że ubierasz coś dla narciarza biegowego, stoisz w tym jak trumba koło telepa i ci zimno :D

Ja wypraktykowałem wojskowe ocieplacze pod goretex. Przy odpowiednim dobraniu reszty ubioru wystarczą na każdy mróz i obojętne dla nich, czy stoisz z gałami przy okularku, czy tachasz sprzęt. Lekkie, dobrze się dopasowujące przy zmianie pozycji i w ogóle OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)