Skocz do zawartości

Szczecińskie spotkania pod gwiazdami


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Jedziemy dziś do Glinnej na trochę, popatrzeć w niebo. Główną rolę zagra dziś Księżyc i Jowisz, ale pewnie uda nam się wyłapać też inne jaśniejsze obiekty.

Ma być parę godzin luki w chmurach. Zaczynamy ok. 20.30 - 21.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

to ja też! i prawie się udało!

Cała akcja rozpoczęła się oczywiście po powrocie z pracy, przed nim wiele się nie dzieję. Koło 21:00 zauważyłem na forum, że Jacek2 próbuje zorganizować wypad do Glinnej, odzem lekki się pojawił, niebo ładne, kawa trzyma, szybka myśl - jadę! Szybka myśl numer dwa - tylko gdzie to jest? Biorąc pod uwagę, że Jacek2 może być już na miejscu, postawnowiłem poczynić szybkie pytanie do Aliena i wyposażony w lornetkę i aparat ładować się w samochód, co też uczyniłem. Załadowałem się na profil wyżej wymienionego, po czym po szpiegowsku podglądnąłem, że 2 minuty temu był na forum... zatem jest, trzyma pieczę, to też piszę, gdzie to, jak to znaleźć? w którą z ciemnych ulic skręcić? Niewiele myśląc, wiek XXI, wiadomość napisana, technologia w telefonie high end, satelity - wszędzie, internet - nawet w wannie, to co ja odpowiedź przeczytam po drodze... więc jedziemy! Niestety - jak to często w życiu bywa, te 2 minuty okazały sie kluczowe, 2 minuty, które przesądziły o wszystkim :P

Finalnie, po około 40 minutach poszukiwań, ja wylądowałem w miejscu kropki czerwonej, gdzie miejsce obserwacyjne jest w miejscu kropki niebieskiej.
post-1318-0-77037100-1428785752_thumb.jp

 

Nie mniej jednak, nawet nie wiem czy byliście?

Ja oczywiście mimo wszystko pobyt zaliczam do jak nabardziej udanych, choć podnosiła się mgła i Szczecin wciąż dość mocno świeci, następnym razem na pewno mi się uda do Was dotrzeć - wierzę! Do zobaczenia na miejscu :)

Lornetkowo zaliczone:

Jowisz, M44, M67, M65, M66, M13, M51, M81, M82, M101 (piękna, duża, oczywista) 

Trochę szukałem na oko M92 ale poległem, zapomnałem w którą stronę od M13 zmierzać.

Lew chce zjeść Jowisza:

post-1318-0-83586200-1428786199_thumb.jp

 

A ja mówię wielkie heloł :)
post-1318-0-54102000-1428786246_thumb.jp

  • Like 2

Newton150 + 3 Canony

aaa i lornetkę mam

 

http://www.ceha.ownlog.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problemy z wariującym GOTO w montażu CG5GT. Już mi się powoli kończą pomysły i nie wiem, jak to zrobić, aby działo dobrze.

Czy planujecie w najbliższym czasie jakiś mini zlocik ? Ew. Mogę się spotkać z 1-2 osobami.

Mieszkam w miejscowości Złocieniec, ale myślę, że jakieś 50-100km dam radę podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Czołem Szczecinianie. Zakupiłem jakiś czas temu w ramach nauki Synte 8", jednak nie mialem okazji jeszcze przetestować (na nieszczescie odkąd mi ją dostarczono popsuła się pogoda). Czy organizowane sa jakieś masowe obserwację w naszej okolicy? Z chęcią bym skorzystał z porad bardziej doświadczonych obserwatorów nieba. Zupełnie nie wiem od czego zacząć oraz przyda się jakąś tęższa głowa by sprawdzić czy moje okienko na (wszech)świat jest dobrze poskładane :)

 

Pozdrawiam,

Artur

Nigdy nie jest za późno by szukać świata ze snów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Chyba ten wykres to sobie w fotoshopie poprawiłeś. :)

Chyba jednak Marek nie poprawiał w PSie... - Macie dzisiaj pięknie i niemal całą jutrzejszą noc :)

Cieplutka YRka z przed paru minut, która najlepiej się u nas sprawdza. Szkoda nie wykorzystać ;)

 

post-476-0-10739700-1442564090_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)