Skocz do zawartości

IX ZLOT w Zatomiu - RELACJA


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Chcąc nie chcąc posłuchałem rady Administratora (nie lubię tego śmietnika!) i zamieszczam link do startu rakiety ZATOM V. Do Oskara nie zamierzam pretendować >:D

www.youtube.com/watch?v=rJizCaT9L34&feature=youtu.be

Coś nie działa ten link. :-

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew ws. rakiety, uzbierało się trochę filmów i zdjęć, choć pewnie jest jeszcze parę osób, które dokumentowało ten moment ;)

Fakt, że start odbywał się już pod wieczór niestety trochę utrudnił całą sprawę, bo ciężko byłoby nagrać film,na którym coś dokładnie widać, a poza tym przez to nie można było śledzić lądowania i pierwszy człon niestety pozostał w Zatomiu... Jednak w tym miesiącu pewnie postaram się o zamiennik i na wiosnę rakieta będzie jak znalazł :D

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew ws. rakiety, uzbierało się trochę filmów i zdjęć, choć pewnie jest jeszcze parę osób, które dokumentowało ten moment ;)

Fakt, że start odbywał się już pod wieczór niestety trochę utrudnił całą sprawę, bo ciężko byłoby nagrać film,na którym coś dokładnie widać, a poza tym przez to nie można było śledzić lądowania i pierwszy człon niestety pozostał w Zatomiu... Jednak w tym miesiącu pewnie postaram się o zamiennik i na wiosnę rakieta będzie jak znalazł :D

Na jubileuszowy zlot chcesz puścić tę samą rakietę? Zakombinuj coś specjalnego na tę okazję ;) .

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jubileuszowy zlot chcesz puścić tę samą rakietę? Zakombinuj coś specjalnego na tę okazję ;) .

 

Ogólnie mówiąc, to miała być moja ostatnia rakieta (przynajmniej w tym roku), ale jakieś rury są, cała szafa włókna szklanego też, lakierki,silniczki również, więc ... kto wie ;)  Teraz zajmiemy się odbudowaniem Zatom-1, a może w ferie coś się jeszcze wymyśli ;)

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest film MAXa i jego drona ? :)

Jest u mnie (i pewnie u MAXa) tylko nie mogę sobie poradzić z obróbka MP4 a film jest spory (ponad 2GB) i ciężko na Youtube wysłać z mojego łącza ale postaram się jak najszybciej...

 

Wrzucam nieobrobiony na Youtuba (pozostało 146 minut).

TS80APO Q, RC 6", QHY8L i inne astro zabawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest u mnie (i pewnie u MAXa) tylko nie mogę sobie poradzić z obróbka MP4 a film jest spory (ponad 2GB) i ciężko na Youtube wysłać z mojego łącza ale postaram się jak najszybciej...

Ten Ci ładnie prze-konwertuje na co chcesz (oprócz złej pogody na ładną  ;) ) :)  http://www.freemake.com/pl/free_video_converter/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Zlotowiczów z pólnocnej polski-Gdańsk Olsztyn i Słupsk, Ustka - jadąc prze powiat człuchowski, szczecineki trzeba sie liczyć z tak pięknymi zdjęciami z naszego "pięknego zagłebia fotoradarowego". To ewenement na skalę krajową. Najlepiej uzbroić sie w dobrą nawigację lub janosika albo też CB radio. Wtedy można uniknąć takich "ładnych" fotek. Sam mogę coś na ten temat powiedzieć. Nie mam nic przeciwko Policji ale nieroby ze Straży nie do tego zostali powołani. Czyż nie tak?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Zlotowicze ku Waszej przestrodze!!!!!!! Jadąc przez powiat człuchowski, chojnicki i szczecinecki trzeba bardzo uważać na nasze "zagłębie fotoradarowe". Najlepiej uzbroić się w dobrą nawigację, janosika lub CB radio i opanować prawą nogę na gazie, wtedy można chociaż częściowo oszczędzić $$$$$$ na "pięknych" fotkach jak powyżej. Sam mogę coś powiedzieć na ten temat pomiomo, że mieszkam w tym "zagłębiu". Nie dziwię się Policji do tego zostali powołani ale czarne nieroby chyba mijają sie powołaniem czyż nie tak????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam sytuację. Jechałem za jakimś "16-to kołowcem" i nie zauważyłem ograniczenia i znaku o fotoaparacie. Jechałem z tą samą prędkością co on i jak się wyłonił na horyzoncie było za późno na hamowanie. Droga z Wałcza do Kalisza Pomorskiego jest usiana tym dziadostwem, a jeszcze stoją z przenośnymi  >:(  nieroby.

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam pamiątkę z tamtych okolic :- . Jak jechałem ze szwagrem kupić motocykl to mi przysłali po trzech miesiącach 61km na 50tce.... o 11km/h. Z tego co widziałem w TV to nawet o 1km/h więcej potrafią już wysyłać mandaty....

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Zlotowiczów z pólnocnej polski-Gdańsk Olsztyn i Słupsk, Ustka - jadąc prze powiat człuchowski, szczecineki trzeba sie liczyć z tak pięknymi zdjęciami z naszego "pięknego zagłebia fotoradarowego". To ewenement na skalę krajową. Najlepiej uzbroić sie w dobrą nawigację lub janosika albo też CB radio. Wtedy można uniknąć takich "ładnych" fotek. Sam mogę coś na ten temat powiedzieć. Nie mam nic przeciwko Policji ale nieroby ze Straży nie do tego zostali powołani. Czyż nie tak? ???? ????

w tamtym roku jechałam tą trasą w listopadzie i w 2 miejscowościach po sobie dostałam fotki ;) przekroczenie o 11 i o 13.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, po marcowym zlocie mnie też przysłali pamiątkową fotkę z Kalisza Pomorskiego. Trasa na Gdańsk usiana jest takimi przydrożnymi niespodziankami. Ja załapałem się na przydrożny "śmietnik"  ;D no i ubyło trochę PLN. Już przyjąłem do wiadomości że trzeba zgodnie z oznakowaniem. Ech.

Na co komu niebo bez gwiazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, po marcowym zlocie mnie też przysłali pamiątkową fotkę z Kalisza Pomorskiego. Trasa na Gdańsk usiana jest takimi przydrożnymi niespodziankami. Ja załapałem się na przydrożny "śmietnik"  ;D no i ubyło trochę PLN. Już przyjąłem do wiadomości że trzeba zgodnie z oznakowaniem. Ech.

Wiem coś o tym Uniechów, Uniechówek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)