Skocz do zawartości

KONKURS im. HEŃKA KOWALEWSKIEGO na ASTROFOTOGRAFIĘ ROKU 2015. Sprawy techniczne.


Rekomendowane odpowiedzi

Mleko się wylało. Darek ma rację, czekamy na odzew Rady.

SZANOWNI FORUMOWICZE.

BARDZO PRZEPRASZAM ZA ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĘ.

Nie przewidziałem, że z tak pięknej idei, którą razem stworzyliśmy można zrobić takie draństwo, które mogliście obserwować.

Już pod koniec głosowania z Lukostem i Alienem ,,rozmawialiśmy" o tym niepokojącym procederze, który miał miejsce.

Jest okres Świąt - jednak dzisiaj w godzinach popołudniowych postaramy się podjąć stosowna decyzję.

Pomogą nam w tym również narzędzia, którymi dysponuje Administrator Forum (IP komputerów i inne).

Podobne zestawienia jakie przedstawił Kolega Wessel juz mamy., dojdą inne.

Zapewne mimo iż konkurs trwa - zostaną zmienione opcje głosowania na jawne - regulaminu nie zmieniamy - nie jest napisane czy ankieta jest publiczna czy tajna - będzie publiczna.

Na tę chwilę mogę tylko jeszcze raz przeprosić, dla mnie to zbezczeszczenie.

Jak tylko będzie to możliwe przedstawimy stanowisko i decyzję dotyczącą marcowych wyników.

 

Proszę jednocześnie Kolegów, którzy wiedzą, że było nie fair o kontakt na PW - pomoże to w naprawie Waszego wizerunku.

Jeszcze raz Szanownych Forumowiczów przepraszam.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłośnicy,

    fotografia,którą wystawiłem na konkurs.Wygrała.Nie wiem czy zasłużyła  na  wygraną.

   Konkurs ma świetną idee,A Pan Henryk Kowalewski z pewnością nie chciałby takiego przebiegu.Widać,że coś jest nie tak.

   Przecież o tym wszystkim nie chodzi.

   Z pewnością moderatorzy muszą na przyszłość głębiej nad tym się zastanowić nad bezpieczeństwem konkursu.

   W takim razie jeśli rada forum zadecyduje, to chciałbym wycofać swoją fotografię z konkursu.

 ZAPRASZAM

http://piotrskorupski92.wordpress.com/

PTMA Warszawa
SOS PTMA

SW 150/750, EQ 3-2,Napęd w 1 osi RA,Canon 600 D, Canon PowerShot A480,SW 705 AZ2 i okulary kitowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym wycofywaniem fotek nie możecie cierpliwie poczekać na decyzję. Zachowanie typu zabieram zabawki i idę - niepoważne.

  • Like 7

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny login ma gość na ostatniej pozycji z listy którą załączył wessel. Przypadek?

Nazwami loginów nie ma się co sugerować.

 

Myślę, że Rada FA powinna ujawnić to głosowanie oraz aby następne również były jawne.

W konkursie na relację z obserwacji głosowanie jest jawne od początku i nikomu to nie przeszkadza. Fakt, że również może głosować każdy mający nawet 0 postów na forum, ale przynajmniej widać jacy to są użytkownicy i czy przypadkiem nie rejestrują się minuty przed zakończeniem głosowania.

 

Ode mnie tylko prośba o rozważenie przez Radę tej propozycji z minimalną ilością postów na forum, aby móc głosować w ankietach.

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Podziękowania dla Kolegów astrofotografików - Ich prace pozostają w marcowym konkursie i będą ocenione w ,,spóźnionej" ankiecie :)

  • Like 5

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem w ten sposób, cholernie mi za Was wstyd! Z porządnego konkursu zrobiliście przysłowiowy chlew.

 

... Z początku chciałem kasować wszystkie dublujące się konta po IP równo, jak po linijce. Ale gdy zobaczyłem kogo bym skasował i kto spamował głosami w ankiecie to mi włosy na łbie stanęły.

Powiem żenujące.

....

 

Mam nadzieję, że takie osoby dostały chociaż upomnienie na PW. Pod groźbą wyciągnięcia większych konsekwencji jeśli proceder się powtórzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczynię pewne kroki gdy się to powtórzy. Na razie przekaz dotarł do adresatów.

Wrzucę info o nowej grupie do Regulaminu.

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będa to posty w stylu wow, super, zajefajne, odjechane etc..zaraz go wyhaczymy jako spamera. >:D

 

No to jest i pierwszy kandydat.

 

post-3097-0-89541100-1428352638_thumb.jp

  • Like 2

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ankieta powinna być dostępna nie dla userów z pięcioma postami ale z pięcioma lajkami? Najpierw trzeba napisać coś mądrego żeby móc "wymądrzać" się w ankiecie ;)

Trochę podobnie to działa na astrobinie

  • Like 5

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko nie chciałbym mieć do czynienia z oszustami, czy to tutaj na forum czy na zlocie a takie postawienie sprawy przez Radę daje taką ewentualność. Gdyby to było np. Jakieś podwójne kliknięcie, które jest zakazane w ankiecie, to jeszcze bym zrozumiał, kogoś podkusiło, chwila słabości, masz ci los, podwójnie oddany głos, ale założenie nowego konta to już kilka starannie zaplanowanych kliknięć z podaniem adresu email.

Zdaję sobie sprawę, że na czele każdej demokracji powinni stać ludzie, którzy mają trochę szersze spojrzenie na świat i widzą dodatkowe kolory pomiędzy czarnym i białym i czasami podjęcie decyzji zgodnej w 100% z regulaminem nie leży w ogólnie pojętym interesie społecznym. To trochę tak jak biskup dowiaduje się że ksiądz ma dzieci i nic z tym nie robi, bo podanie do publicznej wiadomości takiej informacji siać będzie zgorszenie i parę osób zawróci przed bramą kościoła. No ale podejmując taką decyzję zgadza się na funkcjonowanie takiej jednostki w społeczeństwie a to już nie jest fajne. Powinien po cichu wysłać go na misje do Somalii.

Mam w zwyczaju użyczania sprzętu, którego aktualnie nie używam kolegom z FA ale nie chcę pożyczać go oszustom, nieważne czy recydywie czy po pierwszej wpadce. Oczekuję, że na FA nie będzie kolesiostwa i osoby te zostaną upublicznione lub "po cichu" usunięte z forum, bo ja nie chcę mieć z takimi jednostaki do czynienia. Nie róbmy cyrku jaki jest na Wiejskiej, bo od nas tu na dole to wszystko się zaczyna i zostaje potem przyjęta jako ogólne przyzwolenie.

P.S. Przepraszam za przykład z biskupem i księdzem, jeżeli obraziłem czyjeś uczucia chętnie wymyślę inny przykład.

  • Like 7

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja Rady jest i to dobrze. W jej skuteczność jednak wątpie. Przykład podany przez Hampela pokazuje że obejście jest banalnie proste a nikt o zdrowych zmysłach nie będzie analizował treści forum godzina po godzinie.

Był ( jest?..) taki portal AstroExpo który był jednym wielkim kantem bo był wyłącznie konkursem. Wtedy właśnie zraziłem się do głosowań w necie - zawsze były, są i będą przekręty i manipulacje.

Mówiąc szczerze brak mi pomysłów żeby coś podpowiedzieć. Z jednej strony najlepszy byłby nieograniczony dostęp dla głosujących bo taka jest idea konkursu i popularyzacji astrofotografii, z drugiej strony chciałoby się mieć pewność że nie ma przekrętów. Warunek taki, że może głosować ktoś kto publikował astrofotki - na innym forum skończył się zalewem fotogtafii Księżyca przez chmury z kompakta. Nie będzie łatwo ....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz natrafiłem na ten wątek ale powiem szczerze, że patrząc na wyniki od razu mi coś nie pasowało, nigdy w tak krótkim czasie nie było tak dużej ilości oddanych głosów. Co do grupy Świerząbek: Proponowałbym aby zwiększyć liczbę postów do 30-40. 

Osobiście upubliczniłbym listę krętaczy tak aby spalili się ze wstydu i zapamiętali to do końca życia. Jeżeli to nie wchodzi w grę to dałbym chociaż punkty ostrzeżeń. 

  • Like 6

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała "magia" tego forum właśnie spłonęła na stosie w związku z tym wydarzeniem. Niestety taka jest cena popularności forum która ostatnimi czasy wzbudzała nasze owacje na stojąco.

Pozdrowienia

----------------------------------------------------

o^o 10x50, O^O 15x70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie sprawa nie jest taka prosta. Najlepiej jest napiętnować publicznie osoby bo oszustwo musi być ukarane. Ok. też jestem tego zdania. Ale są różne motywy takich wykroczeń. Mieliśmy ogólnie zalew gównażerii twarzoksiążkowego kolesiostwa . Ale mieliśmy też akty obrony?Dla przykładu jeden z naszych Kolegów (laureatów poprzednich etapów) napisał mi na PW..

?Wczoraj po południu zdałem sobie sprawę, że ktoś w głosowaniu oszukuje. Chcąc się upewnić poprosiłem członków rodziny aby oddali kilka fałszywych głosów?

 

I myślę, że desperackie akty obrony przed nieczystą grą można uznać za okoliczności łagodzące.
Już samą karą dla naszego Kolegi był fakt, że z łatwością dostrzegłem jego ?zabiegi? i skasowałem ?konta rodzinne?.
To nie jest tak że ja ?nie mam jaj? i nie potrafię poradzić sobie z tym procederem. Ta sytuacja jest złożona i ucierpieli by nasi bliscy koledzy, rdzeń tego konkursu.
Dlatego postawiłem :
1) Robimy reset
2) Wprowadzamy zmiany w konkursie-czyniąc głosowanie jawnym
3) Stworzyłem już możliwości techniczne: takie jak:
- nowy user jest w grupie świerząbek wyróżnionej ?żółtą trzcionką?
- nowy user ma wyłączone ankiety
- nowy user ma wyłączoną edycję własnych postów

Musi popełnić 5 merytorycznych postów by stać się userem. Notabene jeden Kolega z Rady uznał, że więcej postów było by już przegięciem w drugą stronę - w pełni się z tym zgadzam. Łatwo zorientujemy się po tych ?5? kto spamuje ?bo jego nick będzie ?świecić?. Obserwujecie ich, zgłaszajcie spam, moderatorom (zawsze ktoś tam jest online) ?będziemy blokować spamerów (jednym kliknięciem)

Tak więc robimy reset i powtarzamy etap konkursu. Pamiętajcie nie ma róży bez kolców. Świetne i atrakcyjne iwenty rodzą też schizy i machlojstwa. Pamiętajcie jednak (nim skrytykujecie moją decyzję lub Rady FA), że jako admin muszę zawsze patrzeć na problem z dystansu i wybierać mniejsze zło.
 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się porobiło ! Ale posłuchajcie, to też chyba nie jest dobre rozwiązanie z tym świerząbkiem. Ja jestem z Wami już prawie rok, bawię się Konkursem i dużą przyjemność sprawia mi nie tylko oglądanie ale i możliwość "obstawiania" zdjęć". Nawet namówiłam  kolegę z biurka obok żeby sobie oglądał, punktował. Ale on nie pisze - to wrzucacie go do wspólnego kotła z tymi co narozrabiali? To chyba nie do końca jest sprawiedliwe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto świerząbek to konto weryfikacyjne, a nie spamerskie. Obserwujemy nowych. Jak napiszą 5 postów stają się userami.

Starczy tylko coś merytorycznego napisać. Sorka ale tylko na takich osobach nam zależy.

ps. Osoby wcześniejsze będą userami jak są -chodzi o konta nowo założone. Te konta z wczoraj zmieniłem ręcznie "na żółte"

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może zamiast ustawiać limit na ilość postów ustawić limit na ilość logowań do konta (sumarycznie ale nie więcej niż ileś na dzień) właśnie dla tych co forum tylko czytają i lajkuja posty. Tez to będzie utrudnienie dla tych co kombinuja a nie utrudni życia "wolnym słuchaczom". Może tedy droga?

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze wziąć jako wyznacznik awansu kryterium "czasowe" przebywania na forum, ale to bez sensu, po 5 postach zorientujemy się kto spamuje. 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, już nie wymyślajmy nowych rozwiązań.

Admin podjął decyzję i jest ok. Nie można mieć do niego pretensji, bo szukał rozwiązania dobrego dla wszystkich. 5 postów to wcale nie jest duża ilość, powiedziałbym - żadna. Ale wystarczy na weryfikację i niech tak zostanie. AMEN

 

Najgorsze jest to skalanie naszego konkursu, naprawdę wielu z nas wierzyło, że można tutaj wszystkim zaufać - tego już nie da się naprawić niczym.

  • Like 4

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Czyli skoro zależy Tobie Ignisdei , bo nie wierzę że Wam pasjonatom astronomii , na osobach merytorycznych to popularyzację astronomii macie gdzieś. Ok. Proszę więc o likwidację mojego konta, bo ja nie jestem MERYTORYCZNA. Twoje SORKA było ostatecznym wyjaśnieniem postawy.

Życzę dużo powodzenia  w dalszej tak skutecznej działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)