Skocz do zawartości

PRZERWA TECHNICZNA


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Anva napisał:

Ale kupa -brry. W czym ta nowa wersja forum jest lepsza od poprzedniej?

Lepsze jest wrogiem dobrego.

Dzięki Włodek stary druchu na Ciebie zawsze można liczyć! 

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jolo napisał:

Pod pozycją Bieżąca zawartość kryją się nieprzeczytane posty http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/discover/unread/  - dość niefortunne tłumaczenie niestety  :5640dc72c3466_18Angel:

Możesz sobie stworzyć dowolnego streama starczy zaznaczyć odpowiednie opcje.

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignisdei napisał:

Dzięki Włodek stary druchu na Ciebie zawsze można liczyć! 

Robert nigdy nie miałem zamiaru szkodzić Tobie ani FA.

Po prostu nie ogarniam tego nowego silnika i prosiłem pytałem  co i jak-może mały instruktaż?

Pozdrawiam i niech rośnie w sile FA

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodek - sam sobie możesz zrobić strumień nieprzeczytanych, albo różne inne:

 - klikasz na Bieżąca zawartość
 - klikasz na Edit this stream
 - zaznaczasz Read status -> Content I haven't read (albo inne opcje wg uznania)
 - klikasz Save as new stream, wybierasz nazwę i dajesz Create new stream
 - tworzy Ci się nowy strumień i otwiera - klikasz obok nazwy w okienko Set as your default stream
 - po prawej w pasku nawigacji tworzy Ci się nowa pozycja w menu z opcjami jakie sobie wybrałeś:

2015-11-10_114649.jpg.e01a90860baf1f8a4f

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część już spolszczyłem dziś siedząc w poczekalni u lekarza, na kasę chorych  :5640dc719e86a_14Fools::5640dc6ec0764_04Wink:

 

Ustawiłem też bieżąco "bieżąca  zawartość" możecie sobie odznaczyć np. nieczytane, moje, itp. jak pokazał Łukasz. To bardzo nowoczesny silnik dający użytkownikowi spore możliwości personalizacji. Możecie też ten przycisk nazwać jak chcecie ja nazwałem "nówki"

 

nówki.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jolo napisał:

Włodek - sam sobie możesz zrobić strumień nieprzeczytanych, albo różne inne:

 - klikasz na Bieżąca zawartość
 - klikasz na Edit this stream
 - zaznaczasz Read status -> Content I haven't read (albo inne opcje wg uznania)
 - klikasz Save as new stream, wybierasz nazwę i dajesz Create new stream
 - tworzy Ci się nowy strumień i otwiera - klikasz obok nazwy w okienko Set as your default stream
 - po prawej w pasku nawigacji tworzy Ci się nowa pozycja w menu z opcjami jakie sobie wybrałeś:

2015-11-10_114649.jpg.e01a90860baf1f8a4f

Wielkie dzięki Łukasz- tego potrzebowałem,szacun.

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignisdei napisał:

Część już spolszczyłem dziś siedząc w poczekalni u lekarza, na kasę chorych  :5640dc719e86a_14Fools::5640dc6ec0764_04Wink:

 

Ustawiłem też bieżąco "bieżąca  zawartość" możecie sobie odznaczyć np. nieczytane, moje, itp. jak pokazał Łukasz. To bardzo nowoczesny silnik dający użytkownikowi spore możliwości personalizacji. Możecie też ten przycisk nazwać jak chcecie ja nazwałem "nówki"

 

nówki.jpg

Dzięki

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim update silnika przez kilka dni jakość generowanych podglądów zdjęć była ustawiona na niskim poziomie - obecnie została przestawiona na 90. Jeśli ktoś chce wymienić prezentowane ostatnio zdjęcie prosiłbym na PW o zdjęcie i linka do postu w którym było wstawione, to będę mógł podmienić.

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjechała się strona.

Newsy zajmują 100% szerokości ekranu, a cały prawy block uciekł w dół (dodam że mój monitor do małych nie należy, więc na pewno nie jest to "responsive" design :) )

Dodatkowo, pokazuje mi w tym temacie (Przerwa techniczna) że jest 21 podstron, ale mogę wejść max na 20, bo na 21 widzę błąd:

Cytat

Coś poszło nie tak, spróbuj ponownie później
Kod błędu EX0

 

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 7.11.2015 at 11:30, dziki1 napisał:

A czy już tak zostanie, że część "okienek" będzie po naszemu, a część w języku mieszkańcow Albionu? 

Wiele zrobiłem już "z ręki"!

Jak macie jakieś sugestie co do braku tłumaczeń -piszcie!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest takie coś - "Bieżąca zawartość" i po wejściu do niej masz u góry po lewej napis Bieżąca zawartość i taki zielony ptaszek ja najedziesz myszką to ci pokarze coś po angielsku ( przynajmniej niezrozumiałe dla mnie :) ). Następnie pod spodem masz " Pokazuję wyniki w określonym przedziale czasowym Dostosuj własny strumień danych " i jak na to klikniesz to masz tam jeszcze ok 80% nieprzetłumaczonego tekstu. Myślę że to jakby było po naszemu to można by sobie poustawiać wszystko do swoich potrzeb. Na razie tylko tyle znalazłem.

 

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fobek napisał:

Jeszcze jest takie coś - "Bieżąca zawartość" i po wejściu do niej masz u góry po lewej napis Bieżąca zawartość i taki zielony ptaszek ja najedziesz myszką to ci pokarze coś po angielsku ( przynajmniej niezrozumiałe dla mnie :) ). Następnie pod spodem masz " Pokazuję wyniki w określonym przedziale czasowym Dostosuj własny strumień danych " i jak na to klikniesz to masz tam jeszcze ok 80% nieprzetłumaczonego tekstu. Myślę że to jakby było po naszemu to można by sobie poustawiać wszystko do swoich potrzeb. Na razie tylko tyle znalazłem.

 

Uff chyba wszytko przetłumaczone, zachęcam do zabawy strumieniami danych będziecie mogli tworzyć dowolną nową zawartość!

nzw.jpg

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! jeszcze drobny szczegół został tam " Ownership " i chyba jest już wszystko przetłumaczone :5640dc6ec0764_04Wink:

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie powiedzieć technicznemu. Dzięki za podpowiedź co to oznacza, bo ja na dzień dzisiejszy to nie jestem kumaty w te klocki językowe :5640dc6ec0764_04Wink:. Jeszcze jedna sprawa - jak kliknę na uaktualnij ustawienia to wyświetla po angielsku "  There are no results to show in this activity stream yet " jeśli się da to można też przetłumaczyć :5640dc6dbc8ce_01Smile:

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, Alien napisał:

Nie mogę dodać statusów? Brak opcji w panelu "Utwórz" i nie ma w profilu? Chyba że już całkowicie oślepłem.

Wyczyść wszystkie ciasteczka .

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś problemy ze stroną raz się wyświetla raz nie?

Parse error: syntax error, unexpected end of file, expecting variable (T_VARIABLE) or heredoc end (T_END_HEREDOC) or ${ (T_DOLLAR_OPEN_CURLY_BRACES) or {$ (T_CURLY_OPEN) in /home/astro/domains/forumastronomiczne.pl/public_html/datastore/widget_postFeed_1pcqe3xb1_754568f6c411c05adf13c5a210118d00.f59d3de5a8.php on line 4

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mnie też.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa - tamten komunikat był tylko chwilowy (u mnie) - teraz wszystko gra po odświeżeniu :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)