Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

O żesz w mordę! Zdzichu! szczena opadla :o

Dzięki chłopaki  ;)

Sam jestem zdziwiony efektami, ale ciężko było ze Słońcem to nie przelewki.

Kolejna plama o nr. 1484 sprzęt jak dwa posty wyżej

post-13-137699843422_thumb.jpg

Neptune-M, Mars-M, Atik 383L+, 314E, Eos 600D, Askar 80PHQ, CT8, ZWO: EAF, CAA, Takahashi EM-10
Event Horizon Observatory

 

Napisano

Już wyraziłem swój zachwyt na innym forum, ale zrobię to jeszcze raz: Paweł ono jest PIĘKNE - dzięki Twojej pracy  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Zaległe Słoneczko ;)

SW BKP200/1000, ND5.0, Eos 350D, wersje kolorowana i B/W, RegiStax5.1, PS CS6, stack 279kl,

post-13-137699844163_thumb.jpg

post-13-13769984427_thumb.jpg

Neptune-M, Mars-M, Atik 383L+, 314E, Eos 600D, Askar 80PHQ, CT8, ZWO: EAF, CAA, Takahashi EM-10
Event Horizon Observatory

 

Napisano

A by Was pokręciło - załamka  :P

Zdzichu - Super  8) 8) 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Napisano

Dziś na Słońcu można było oglądać dużo imponujących pochodni. To maksimum jakoś nas nie rozpieszcza i pewnie już ciekawiej nie będzie. Każda okazja do oglądania tak dużych pól pochodni jest dobra :) Niestety, fotka pokazuje tylko mały ich fragment.

post-743-137699848964_thumb.jpg

Napisano

Tak dla odmiany wrzucam kilka fotek z dzisiejszego (23 czerwiec) wschodu Słońca. Godzina 4.30 Wstałem bo miałem zgagę :)

Fotki nie obrabiane, robione canonem G9 z zoomem (bez telepka). Przechylone, bo jako statywu użyłem śruby na tubusie.

img4753yw.jpg

By tranox at 2012-06-23

img4755l.jpg

By tranox at 2012-06-23

img4756x.jpg

By tranox at 2012-06-23

img4759q.jpg

By tranox at 2012-06-23

img4762j.jpg

By tranox at 2012-06-23

Szału niema, ale takie mam :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Gość wanderer
Napisano

No i dobre od czegoś trzeba zacząć  :)

Napisano

...plamy dorobione bo ich telefon nie ujął...

Nie mogę!!! Dobry text...  :D :D :D

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10", SYNTA 12" Goto
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

  • 2 tygodnie później...
Napisano

Na Słońcu ukazała sie kolejna niesamowita grupa plam oznaczona nr 1520. Jak podaje serwis SpaceWeather. Grupa rozciąga się na ponad 127,000 km (10 średnic Ziemi) . Jak narazie plama jest grzeczna ale wkrótce moze wygenerować rozbłysk klasy M. Oto trzy zdjecia z dnia dzisiejszego wykonane przezemnie wieczorkiem po pracy. Tał 100RS, cyfrówka canon A580.

post-80-137699850636_thumb.jpg

post-80-137699850648_thumb.jpg

post-80-137699850659_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Gość wanderer
Napisano

Oto lipcowe słoneczko    8)

Bardzo mnie się podobać  8)

Napisano

Mnie też się bardzo podobać. Ach co tam, to może jeszcze jedno, tym razem porównanie -zdjęcie po lewej wykonane  po południu, a po prawej  krótko przed zachodem. Oba wykonane podczas pobytu w Niepołomicach. :)

post-382-137699851039_thumb.jpg

Napisano

Moje słonko i plama 1520 kolory zmienione . Fot , koło Gorzowa Wlkp ,  , synta 8 canon 300d jedna klatka 1/3200 iso 100 

_______________________________________________________________________________________________________

Sprzęt : synta 8 dobson , Folia nd 5 , Canon 300d i parę innych gadżetów

post-860-137699851246_thumb.jpg

Napisano

Fajniusie - tylko napisz proszę, czym jak, ile itp.  ;) Tak jak koledzy pod Twoim postem.  Szybki Jesteś  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Napisano

A to ja też się pochwalę. (R=47).

S%25C5%2582o%25C5%2584ce.jpg

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Napisano

Eh... Mój błąd. Wziąłem obie plamy za jedną grupę, bo sugerowałem się nie do końca odległością, a "tym czymś", co widać obok plamki 1552 takie białe, na zdjęciach HMI Continuum też widać to białe. Oświecisz mnie co to jest?

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

  • 1 miesiąc później...
Napisano

Dzisiejsze Słonko prezentowało sie bardzo dobrze. Na tarczy uformowały sie 4 grupy plam, dwie duze plamy oznaczone jako 1579 i 1582 oraz dwie grupy z mniejszymi plamami 1575 i 1577, wokół których widac także pochodnie fotosferyczne.

post-80-137699858118_thumb.jpg

post-80-137699858132_thumb.jpg

post-80-137699858143_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.