Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wanderer
Napisano

Dziś dość kiepski seeing i niskie położenie Słonka:

post-0-137699817775_thumb.jpg

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
Napisano

Dziś miałem dzien wolny od pracy:) Udało mi się zatem zrobic kilka zdjec Słonca które ostatnio ostro daje popalic! Wczoraj miał miejsce wybuch największy od 5 lat. Media sprawę oczywiście rozdmuchały do jeszcze wiekszych rozmiarów: problemy z telefonia komórkowa z nawigacją samochodową i takie tam. Oczywiście napewno mogłoby się coś takiego zdarzyc ale chyba raczej nikt nie miał w związku z tym wybuchem większych problemów. Sprawca całego zamieszania jest grupa plam 1429

.

post-80-137699829071_thumb.jpg

post-80-137699829534_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Napisano

M.Rudy jakie czasy iso, aparat, teleskopik zbieram informacje do robienia zdjęć Słoneczka  ;)

Zdjecie Słonca w całosci to ok 30 zdjec iso 80 czas 1/800s stack w Registaxsie 2. Plamy to avikowanie ok 2000 klatek i Registax nic nadzwyczajnego :)
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Napisano

Plamy są przepiękne! Dziś jeszcze lub jutro wrzucę moje obliczenia "Wolfa"

post-2-137699829629_thumb.jpg

Sprzętos:  N.Capella 16", Meade SCT8" , APO WO  61/360, L. Viki 16x80, Montos:  CGEMek, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Napisano

To i ja wrzucam dzisiejsze Słonko z mojego punktu obserwacyjnego. Silny wiatr, chmury i tragiczny seeing nie pozwalały na nic więcej.

post-80-137699829683_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
  • 2 tygodnie później...
Napisano

Wczoraj  na Słoncu pojawiło się wiele nowych plam a wsród nich  gigantyczna plama oznaczona nr 1451. Naukowcy sa zaniepokojeni rozmiarami tego tworu. Wg najnowszych informacji plama w najbliższych godzinach moze wyemitowac nespotykany do tej pory rozbłysk który moze nie zmiescic się w aktualnie stosowanej skali. Warto sledzić tę plamę przez amatorskie teleskopy.

post-80-137699836848_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
  • 3 tygodnie później...
Napisano

No i jeszcze dwie fotki. Wszystkie zrobione z ręki aparatem Sony DSC-H10, Synta 203/1200, okulary: Scopos 30 mm, SWA 13 mm, barlow 2x Vixen, ND5. Warunki niezłe, choć seeing wielokrotnie miewałem znacznie lepszy. Obserwację robiłem w pośpiechu, bo wczoraj już czasu na zdjęcia od pogody nie dostałem, starczyło jedynie na rzutowanie i ustalanie współrzędnych.

post-743-137699839378_thumb.jpg

post-743-137699839404_thumb.jpg

  • 3 tygodnie później...
Napisano

Dziś tuz przed zachodem Słońca postanowiłem zobaczyc jak ma się grupa 1476. Jak widac na załączonych obrazkach, bardzo super:)

post-80-137699841969_thumb.jpg

post-80-137699841988_thumb.jpg

post-80-137699842001_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Napisano

Grupa plam 1476 moim zdaniem przerodziła się w piękną różyczkę na słonecznej tarczy:) Tał 100RS równiez projekcja afokalna:)

post-80-137699842028_thumb.jpg

post-80-137699842045_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Napisano

Mam już za sobą kolejny etap testowania folii Baader-a AstoSolar ND5.0 połączonej z filtrem Solar Continuum oraz samej folii ND5.0. W pierwszej części była testowana foliia ND3.8 FOTO z filtrem Solar Continuum link http://astronomiaamatorska.blogspot.com/2012/05/059-20120514-sonce-pierwsze-kroki.html Sprzęt wykorzystany to teleskop Newtona SW BKP200/1000 i aparat Canon EOS350D niemodyfikowany. Spostrzeżenia i porównania będą opisane w późniejszym terminie, na teraz w obydwu konfiguracjach można spokojnie fotografować plamy słoneczne i co aktualnie ważniejsze tranzyt Wenus na tle Słonca http://astronomiaamatorska.blogspot.com/2012/05/jak-bezpiecznie-fotografowac-tranzyt.html

1 wersja przez filtr Solar Continuum

2 wersja przez filtr Solar Continuum przerobiona na B/W

post-13-137699842571_thumb.jpg

post-13-137699842602_thumb.jpg

Neptune-M, Mars-M, Atik 383L+, 314E, Eos 600D, Askar 80PHQ, CT8, ZWO: EAF, CAA, Takahashi EM-10
Event Horizon Observatory

 

Napisano

3 wersja przez sam filtr AstroSolar ND5.0

4 wersja przez sam filtr AstroSolar ND5.0 przerobiona na B/W

post-13-137699842626_thumb.jpg

post-13-137699842655_thumb.jpg

Neptune-M, Mars-M, Atik 383L+, 314E, Eos 600D, Askar 80PHQ, CT8, ZWO: EAF, CAA, Takahashi EM-10
Event Horizon Observatory

 

Napisano

No Alien postępy z każdą fotką  :) co to będzie za kilka dni  8)

No to moje pierwsze, które wystawiam do osądu  :( - dzisiejsze Słonko 13.49. Nauka poprzez praktykę  ::)

Orionek Eon 80mm, Barlowx2, ND5, kamerka DFK 21AU04.AS, filtr polaryzacyjny bo było jeszcze za jasno i niestety kłaczki chmurek nad morzem z mgiełką :(

270 klatek, ,,obrobione" w RegiStax6.

post-587-137699842681_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Dzięki - żartowniś  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

2012-05-20

Jeszcze nie przerobiłem całego materiału wstawiam urywki.

SW BKP200/1000, ND5.0, Solar Continuum, GSO x2.5, LifeCam Cinema dodatkowo przerobione na B/W

1 plama o nr. 1486

2 plama o nr. 1482, 1479

post-13-137699843404_thumb.jpg

post-13-137699843408_thumb.jpg

Neptune-M, Mars-M, Atik 383L+, 314E, Eos 600D, Askar 80PHQ, CT8, ZWO: EAF, CAA, Takahashi EM-10
Event Horizon Observatory

 

Napisano

Osz Ty Gościu aleś pojechał po bandzie  :o

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.