Skocz do zawartości

Wiosenny zlot w Zatomiu 22-25 marca 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałem Was stresowac ale nie wiem czy wiecie że błakąnie się po zmroku po Zatomiu było trochę niebezpieczne:) Oto ostrzeżenie jakie znalazłem na tablicy ogłoszeń. Jak konie były nadgryzione to z astroamatorem też mogłoby byc nie ciekawie ;)

post-80-137699833986_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 336
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Ja też dziękuję za udany zlot, mam nadzieję, że dojechaliście szczęśliwie! oto krótka migawka zlotowa! W kolejności odwrotnej:

1) Wykład zwycięzcy Rybiego

2) Plejada laureatów z nagrodami od sponsora -Sklepu Astropartner

3) Czepeczkowcy  ;)

4) Gitarowe śpiewanki

5) Zdjęcie grupowe -niestety niepełne

Dalej:  Migawki z ogniska i nocne inspiracje!

post-2-137699834007_thumb.jpg

post-2-137699834035_thumb.jpg

post-2-137699834043_thumb.jpg

post-2-137699834061_thumb.jpg

post-2-137699834069_thumb.jpg

post-2-137699834076_thumb.jpg

post-2-137699834095_thumb.jpg

post-2-13769983411_thumb.jpg

post-2-13769983412_thumb.jpg

post-2-13769983413_thumb.jpg

post-2-137699834139_thumb.jpg

post-2-137699834147_thumb.jpg

post-2-137699834157_thumb.jpg

post-2-137699834167_thumb.jpg

post-2-137699834177_thumb.jpg

post-2-137699834186_thumb.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mnie się wydaje, że Charon  za przeproszeniem wyłysiał i jest rudy, a Rudy może ma wąsy?  ??? I czemu pozwoliliście, by Wielki Imperator upadł tak nisko? Wygląda jak samotny myśliwy.

Aha, no i jak potoczyły się losy oddziału PTMA?

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)1) Wykład zwycięzcy Rybiego

(...)

No to miło słyszeć, że wykład z dziedziny fotometrii gwiazd zmiennych okazał się tak ciekawy. To pokazuje jak pasjonujące potrafią być amatorskie badania i same gwiazdy zmienne. W bezpośrednim kontakcie mogą być doceniane nawet przez tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli z nimi do czynienia.

Nie wątpię, że ogromną rolę w zainteresowaniu słuchaczy odegrała tu przede wszystkim osoba samego prelegenta i jego pasja w temacie :)

Gratuluję i pozdrawiam

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mnie się wydaje, że Charon  za przeproszeniem wyłysiał i jest rudy, a Rudy może ma wąsy?  ??? I czemu pozwoliliście, by Wielki Imperator upadł tak nisko? Wygląda jak samotny myśliwy.

Aha, no i jak potoczyły się losy oddziału PTMA?

Nie wiem jak wczesniej wyglądał Charon ale teraz rzeczywiscie jest rudy, natomiast Rudy czyli ja przez całe życie nosił wąsy ale dwa lata temu zgolił aby zamaskowac swój podeszły wiek i teraz juz niema, a na zdjęciau to musi byc jakis refleks lub zakrzywienie czasoprzestrzeni :)
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no i jak potoczyły się losy oddziału PTMA?

Ania wypowiem się na ten temat wieczorem w osobnym temacie, gdy będę miał dostęp do komputera bo teraz w pracy pisze ze smartfona i tapatalka. Ale powiem - kubeł zimnej wody na głowę  ::)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  natomiast Rudy czyli ja przez całe życie nosił wąsy ale dwa lata temu zgolił aby zamaskowac swój podeszły wiek i teraz juz niema, a na zdjęciau to musi byc jakis refleks lub zakrzywienie czasoprzestrzeni :)

Nie, ja po prostu ani Ciebie, ani Rybiego nie znam, a na zdjęciu jeden z Was ma wąsy. Chciałam więc podstępnie dowiedzieć się, który jest który.

Dajcie więcej fotek.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem - kubeł zimnej wody na głowę  ::)

Jest po zlocie i jak czytam po bardzo udanym, więc nie psuj atmosfery i wieczorem nic nie pisz.

Igni to i tak dobrze, że tylko wiadro wody. Ja w sms, rozmowach telefonicznych itp. wysłuchałem tyle bzdur i przelano na mnie tyle dzikich uwag, o rozbijaniu środowiska włącznie, że już spasowałem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sms, rozmowach telefonicznych itp. wysłuchałem tyle bzdur i przelano na mnie tyle dzikich uwag, o rozbijaniu środowiska włącznie, że już spasowałem.

Rozbijaniu środowiska ?  :o

Zawsze uważałem, że przynależność do stowarzyszeń zbliża srodowisko  ::)

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie miałem okjazji powiedzieć wszystkim "dowidzenia" ale wracałem wcześnie rano, dzięki za miły klimat i wspólnie spędzony czas. Dzięki Wam zrobiłem kolejny krok do przodu, tutaj specjalnie chciałbym podziękować Tadeuszowi, Tadek dzięki Ci raz jeszcze... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja po prostu ani Ciebie, ani Rybiego nie znam, a na zdjęciu jeden z Was ma wąsy. Chciałam więc podstępnie dowiedzieć się, który jest który.

Acha teraz rozumiem :) Wiec na fotce gdzie stoją laureaci konkursu ten w srodku to  zwycięzca czyli Rybi, po lewej ja i po prawej Statek czyli Tadek. NIe musisz uzywac forteli tylko śmiało pytaj ;)
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Chciałbym podziękować całej ekipie zlotowiczów, przede wszystkim Panu Robertowi i oczywiście gospodarzom za udostępnienie miejsca na obserwację i w tych czasach cennego prądu dla gości z Niemiec.  ;D

Pobyt w Zatomiu bardzo nam się podobał. Warunki obserwacyjne były idealne - co do przejrzystości nieba nic chyba nie muszę mówić.

Dla Willi i Jensa otworzyły się nowe możliwości fotografowania obiektów poniżej meridiana, a Juergen miał nawet udany maraton messiera w pierwszy dzień (95/110).

Ja osobiście też nie miałem nic do narzekania, choć chętnie bym został dużej na zlocie - praca i osobiste sprawy zmusiły mnie na pobyt tylko w pierwszy dzień.

29bhys9.jpg

14vnt4h.jpg

... i jeszcze to co moja lustrzanka ustrzeliła z czwartku na piątek:

M95 + SN2012aw

2z70nc2.jpg

Mars przeszkadzał tylko na fotkach. Przy powiększeniu 100x (8" Newton) bez problemu widoczna.

M97

1zmyo36.jpg

Za mało klatek (5x240sec) - szum niesamowity. Fotograficznie jak i wizualnie po raz pierwszy.  :P

M13

14alxf4.jpg

Obiekt każdej nocy. Wątpię, że ktoś go ominą na zlocie.  ;)

Był to mój pierwszy zlot, ale jak najbardziej udany.

Chętnie wpadnę na następny...

Pozdrawiam

Maciek M. ze Złocieńca (z Berlina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Chciałbym podziękować całej ekipie zlotowiczów, przede wszystkim Panu Robertowi i oczywiście gospodarzom za udostępnienie miejsca na obserwację i w tych czasach cennego prądu dla gości z Niemiec.  ;D

Pobyt w Zatomiu bardzo nam się podobał. Warunki obserwacyjne były idealne - co do przejrzystości nieba nic chyba nie muszę mówić.

Dla Willi i Jensa otworzyły się nowe możliwości fotografowania obiektów poniżej meridiana, a Juergen miał nawet udany maraton messiera w pierwszy dzień (95/110).

Ja osobiście też nie miałem nic do narzekania, choć chętnie bym został dużej na zlocie - praca i osobiste sprawy zmusiły mnie na pobyt tylko w pierwszy dzień.

Proszę pozdrowić ode-mnie Juergen-a. Fajnie było pogadać z kimś łamaną angielszczyzna o obiektach Messiera  :P


Sowa 24" F/4.33, Paracorr VIP 2010, Nagler 20mm, ES14mm

www.astro-foto.pl/index.php/obserwacje-wizualne/sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był to mój pierwszy zlot, ale jak najbardziej udany.

Chętnie wpadnę na następny...

Pozdrawiam

Maciek M. ze Złocieńca (z Berlina)

Dzięki Wam był to międzynarodowy zlot :) A kilka obiektów, które widziałem przez Wasze 14,5" zostaną na długo w pamięci. Swoich 6" już do wizuala nie wyciągam :P

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wilków to zagrożenia nie było.Owszem był incydent że myśliwi zagraniczni zastrzelili waderę i basiora, a  stado które było pozbawione przywództwa błąkało się po okolicy choć widoczne były tylko tropy ale nikomu nie udało się namierzyć stada a tym bardziej zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

znajomi mówią, że mam hopla na punkcie astronomii. Ale w Zatomiu można było spotkać ludzi "zakręconych" w tym zakresie jeszcze bardziej ode mnie. Wspaniale, że nie jestem sam :)

Pod poniższym odnośnikiem podaję namiary na album z fotkami, które zrobiłem na zlocie.

https://picasaweb.google.com/105769245083861124747/ZlotMiOsnikowAstronomiiWZatomiuWOkolicachDrawna

Prawie wszystkie zdjęcia w albumie robiłem obiektywem 85mm z epoki analogowej Jupiter9 z przysłoną F2,8. Z takimi ustawieniami próbowałem również uwiecznić fotometrycznie R Leo (t.j. mirida, która zbliża się do maksimum - więcej na ten temat --> dział gw.zaćmieniowych forum). Bawiłem się małą głębią ostrości przy F2,8.

EQ3_2 z napędem w RA + Cannon 400D + obiektywy 300/200/85mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.Rudy gdzie można zanabyć taka kurtkę nasa?  8)

hehe to nie kurtka NASA. Ale zwykła jakaś kurtka do której żonka doszyła mi naszywke którą znow dostałem od brata na urodziny:) A on ja zdaje się zakupił na Allegru:) Ot i cała historia ( ale wyglada spoko, co nie ?)
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i myślę, że nieźle wyszliśmy w prasie. Nawet załapałem się na foto. He he. No Ale Heniek z tył młotkiem i przecinakiem to już bajka.... Buahahahaha....

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne było jak Darius testował potęgę Słońca przez Syntę 12". Po zdjęciu filtra słonecznego przyłożył do okularu kartkę, która najpierw zaczęła się lekko przypalać, ale po chwili buchnęła kilkucentymetrowym płomieniem :o. Od razu respekt do naszej dziennej gwiazdy wzrósł i to znacząco. ;)

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)