Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem , wkurzylem sie , przegrałem z pogoda kolejny raz .

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne w depresję wpadłem - 6 dzień rano mgła, w południe mgła wieczorem mgła - normalnie mewy w locie dusi - na przemian z deszczem >:D

Zmniejszyłem się o 30 cm od jej naporu >:( >:( >:(

post-476-0-65550200-1397290749.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę było słońce >:(  Maszty tego żaglowca są około 40 m od mojego balkonu :-[

post-476-0-22904100-1397296647_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj widziałem taki piękny Księżyc jak byłem z psem (nie moim)  na jeszcze niebieskim (nie czarnym) niebie.

Gdybym miał te oczy co dawniej to bym poszczególne morza na nim dokładnie rozróżnił bo widziałem tylko trochę nieostro :(

 

Doszedłem do wniosku wtedy, że młodemu do astro-obserwacji w ładną pogode to nawet gołe gały wystarczą - wcale nie trzeba optyki! :P

 

Pozdrawiam

p.s.

Mogłem spoko obserwować bo wracaliśmy a tam koło domu osoby (co jej pies jest)

ktoś trzepał dywany, a ten pies to straszny cykor na huki i nie parł do przodu ;)

---

a kiedy indziej jak petarda poszła to skurczybyk ... urwał smycz! Chińskie badziewie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie to wku....a , w dzień piękna pogoda zero chmurew , a przychodzi godzina 20 i całe niebo zawalone tym szajsem.

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się w tym tygodniu wypada. (nocki w pracy) A od przyszłego tygodnia zapraszam super pogodę do wielkopolski. C:-)

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teleskop ponad 2 miesiące, a zaliczone udane obserwacje..... 3. Dodam, że od 2 tygodni u mnie nie było nieba, przy którym można by zarwać nockę na obserwacji. Astronomia wymaga cierpliwości... i to dużej :P

Co słabsi początkujący mogliby już tracić wiarę i telep bach na giełdę.

Ja się trzymam i proszę o wsparcie kolegów :D

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teleskop ponad 2 miesiące, a zaliczone udane obserwacje..... 3. Dodam, że od 2 tygodni u mnie nie było nieba, przy którym można by zarwać nockę na obserwacji. Astronomia wymaga cierpliwości... i to dużej :P

Co słabsi początkujący mogliby już tracić wiarę i telep bach na giełdę.

Ja się trzymam i proszę o wsparcie kolegów :D

 

Aby nie tracić wiary trzeba poza głównym teleskopem mieć w zanadrzu jakiś nieduży refraktorek :D

Wtedy można nawet pomiędzy chmurami, z doskoku- a to Słońce w dzień, a to Księżyc czy planety w nocy, a jak się uda to i coś z jasnych DS-ków wpadnie ;)

Szybko i na biegu, bez długiego chłodzenia, przygotowań, ceregieli- na balkon czy przed domek, taki mały refraktor to 15 min. chłodzenia i już w sumie gotowy do boju :D Na godzinkę, dwie czy nawet czasem mniej, jak się uda- ale zawsze coś tam się poobserwować.

Gdy częściej  ładuje się swoje astro akumulatorki to i chmurna pogoda mniej doskwiera :)

  • Like 1

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie nie ma problemu, bo Synta jest gotowa do obserwacji w dosłownie kilka minut - wystarczy, że wyjadę nią (mam zamontowane kółka pod platformą) z garażu na działkę za nim :)  Także nie przeprowadzam ogólnych ceregieli przed wyjściem na obserw :D

W niepogodne dni nadrabiam sobie oglądając jakieś zaległe filmy dokumentalne, albo czytam Astronomię. Tylko ostatnio aż za dużo tej niepogody... I chodzi mi tylko i wyłącznie o brak pogody a co za tym idzie brak obserwacji, które są całym smaczkiem tego hobby :(

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam pogoda, jaka jest taka jest czasem chmury czasem deszcz, jak by mało tego było, więc mglisto wszędzie jest. Na obserwacje nieba nie da rady wyjść, za to człowiek wyśpi się. Gdy nadejdą pogodne dni noce, proszę się o mnie nie pytać, nie dzwonić, bo mnie w domu nie zastaniecie no chyba tylko koło domu z teleskopem przytuleni do siebie będziemy podziwiać obiekty na nocnym niebie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem wytachałem 12tkę o 21:00... Bo niebo miałem czyste. Mała poszła spać a ja przed dom. Wkładam okular , celuje, jest Mars! Próbuję wyostrzyć a tu ciemno się zrobiło. Patrzę w niebo a tam "roleta z chmur" zaciągnięta. Tyle miałem z obserwacji wczoraj. Nawet na seein'g bym nie psioczył gdybym miał choć godzinkę dla siebie :-\ .

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem wytachałem 12tkę o 21:00... Bo niebo miałem czyste. Mała poszła spać a ja przed dom. Wkładam okular , celuje, jest Mars! Próbuję wyostrzyć a tu ciemno się zrobiło. Patrzę w niebo a tam "roleta z chmur" zaciągnięta. Tyle miałem z obserwacji wczoraj. Nawet na seein'g bym nie psioczył gdybym miał choć godzinkę dla siebie :-\ .

Taki już nasz los.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki już nasz los.

Szymon, co tu dużo mówić, raczej pisać  "Taki mamy klimat " ;)

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak nie chmurwy, to mgła... A teraz to już naprawdę wygląda jakby ktoś mleko rozlał :P Zasięg mag oceniam na: idź spać chłopie.

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez lipa. Niby nie ma calkowitego zachmurzenia, gwiazdy widac(te jasniejsze), ale na niebie mleko.... koncowy efekt taki, ze juz lepiej jest podczas pelni ksiezyca :/

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)