Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, powiem szczerze. Takiej przerwy to nie miałem już dawno. Nawet luki miedzy chmurami nie ma. W dzień jest w miarę ale jak tylko zapada zmrok wyłażą chmury!!!

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie piękny sierpik Munia a wokół coraz więcej i gęstszej rozproszonej cukrowej waty :-[ :-[ :-[  Długi weekend z jedną jako taka nocą dobiega końca >:( >:( :-[

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To aż tak źle w Sandomierzu, zaciekawiło mnie, kto kogo leje :D , no, ale jak widać chodzi o deszcz. U mnie rozlali mleko i do tego mżawka, a teraz widzę, że zaczyna się przecierać Słońce ciekawym jak na długo może na kilka minut, w sumie dobre i tyle, sobie przypomnę, że świeci w Układzie Słonecznym :D . No cóż czekanie na pogodę w sumie bez mgły w czasie obserwacji przyjdzie taki czas. Ale jak wyjdę na obserwacje nie wrócę aż rano do domu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale masakra, spoglądam na Sat 24 od kilku dni i mam wrażenie, że te chmury upodobały sobie nasz kraj i nie mają zamiaru powędrować dalej  :(  W dodatku jest zimno... niezły ten Maj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... W Polsce widze bide macie z pogoda. O dziwo, u nas w UK ostatnio pogoda nas rozpieszcza - moze nie jest idealnie, ale i tak nie ma co marudzic :)

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prognozie z sat24 mam nadzieję że w sobotę sprawdzę sprzęt. Pogoda mogłaby już faktycznie trochę odpuścić. W piątek wystawiłem sprzęt wieczorem ale pomimo czystego nieba nic nie widziałem - mgła wylazła i d...

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia fotka zrobiona na zlocie. Potem jeszcze 2 sesje gdzie załapałem troszkę "słonecznika" Dozbierać materiału nie mogę! L I P A !

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj było IDEALNIE! Aż nie mogłem uwierzyć, że taka piękna noc nastała po tym deszczowym i pochmurnym weekendzie.

Sporo materiału nafociłem, teraz trzeba obrobić. Dziś będzie na to czas, bo znów chmury...

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ile razy w maju byłem na obserwacji nieba trzy razy, na tym koniec, co więcej maj to taki miesiąc, na który nie ma liczyć, jeśli chodzi o obserwacje nieba, deszcze, mgły, zimno. Na dodatek I Komunie trwające przez maj zawsze psują pogodę. Mam nadzieję, że końcówka maja coś trochę wynagrodzi, bo wczoraj i dzisiaj pogodnie mam. Wczoraj nie wychodziłem, bo nie było czyste niebo aż takie, ale dzisiaj, jak tylko będzie dobrze wyjdę na plac nawet samym aparatem może uda się coś robić. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w maju byłem może dwa razy na obserwacjach :-\  Mnie dziś obudziło piękne słoneczko, na dworze jest ciepło i bezchmurnie, taki ma być cały tydzień :) Ale, ale... żeby nie było za dobrze, dzisiaj popołudniu jadę do pracy, aż do Niedzieli >:( Przynajmniej niektórym się poszczęści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcz u mnie zrobiła się piękna pogoda , a ja nie mam możliwości wyjścia bo jutro mam same testy >:(  >:( . Powinien być w regulaminie szkoły punkt mówiący że gdy będzie ładna pogoda to uczeń jest zwolniony z nauki i pisania testów  :D  :D

  • Like 1

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zapraszam nad morze na dłuuugi czerwcowy weekend - będzie ............................ >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Dobrze, że cynę kupiłem, taśmę samowulkanizującą i takie tam pierdołki - będzie choć ATM..... połączenie silnika ze sterownikiem mi się nie podoba i parę innych rzeczy...

 

post-476-0-36688200-1403182932_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wreszcie musi się poprawić!! >:(

No właśnie się poprawiło >:(

Piękna nasza Polska cała.... - szczególnie wybrzeże od wczoraj - psa nie mogę wyciągnąć z chałupy.

Pomysły na ATM się skończyły, sprzęt na sucho przetrenowany - pora się pochlastać - tylko gumki Myszki nie mogę znaleźć - biednemu wszystko w oczy i deszcz na głowę od wczorajszego wieczora..... :-[ :-[ :-[

post-476-0-56356100-1404023991_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Znów ta pogoda ::) ::) ::)  Ileż można ??? ??? :D

 

post-476-0-10314700-1406136190_thumb.jpg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........Trzeba uruchomić grupy astrofoto :)

Pan sobie życzy ??? Południowy zachód i ,,wysoka" północ - puki co :) Od września 360* :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humor masz dobry Jacku.... ciekawe jak będzie gdy powieje w kierunku PN ? ;)

 

Bardziej od pogody przeszkadza słońce pod horyzontem chyba. Bo niebo całkiem czyste miałem przez ostatnie dni :)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów ta pogoda ::) ::) ::)  Ileż można ??? ??? :D

 

attachicon.gifZnów.jpg

Księżyc się kończy trzeba się na DSy wybrać w końcu. Ale już 2 razy pogoda się nad ranem psuła i przychodziła gęsta mgła. Ale dzień raczej upalny, ostatni trochę chyba zelżało, bo wytrzymać nie było można. 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to taki hojny i tacę opłacił ???? Tak bardzo przeszkadzało Wam ponad tydzień bezchmurwia na wybrzeżu ??? ??? ??? >:( >:D

Niegodziwcy :-[ :-[

post-476-0-70445800-1406305785.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)