Skocz do zawartości

Reaktywacja - kolejne kroki?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak pewnie niektórzy zauważyli, zacząłem kombinować z działem Astronomia Ogólna.

Założenie jest proste: Astronomia Teoretyczna to zjawisko często ciekawe i fascynujące a z drugiej strony czasem trudne do ogarnięcia. W czasie gdy w najleps

 

Dzielimy się czymś i komentujemy to, co jest ciekawe, a właśnie się o tym dowiedzieliśmy (Doniesienia z US i GN - podział na kształt obserwacji), pomagamy sobie wzajemnie zrozumieć coś co sprawia nam problemy i na koniec pewnie sprawdzimy tą swoją wiedzę - tak, mam na myśli jakiś konkurs ;) Jeszcze nie wiem w jakiej formie i z jakim rozmachem ale coś się wymyśli (oczywiście liczę na podpowiedzi).

Założyłem dwa nowe i podpiąłem dwa stare tematy. Również ten z ciekawostkami historycznymi ponieważ nie możemy zapominać, że całe wieki astronomowie pracowali, żebyśmy mieli taką wiedzę i poziom sprzętu jaki jest. A poza tym to dosyć ciekawe :)

Tak czy owak, liczę na jakieś sugestie (co można zrobić, co jest zrobione źle)...no i oczywiście na aktywność w dziale :) Wiem, że astronomia teoretyczna nie jest tak popularna jak wizual czy foto, ale to nie znaczy, że jest mniej istotna :)

 

 

 

post-355-0-91093700-1379529175_thumb.jpg

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 października (po zakończeniu feralnego miesiąca ?Żałoby po Heńku?) w panelu bocznym, nad banerem konkursowym pojawią się banerki promujące nasze inicjatywy na FA, pojawią się małe banerki akcji ?gwiazd zmiennych? pilotowanych przez Krzysztofa oraz baner akcji obserwacyjnej Messierów prowadzonej przez Jacka2. Jeśli macie jakieś własne pomysły reklam forumowych akcji zapraszam do składania propozycji - zastrzegam jednak, że promować będziemy wyłącznie projekty realizowane tylko na FA!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 zastrzegam jednak, że promować będziemy wyłącznie projekty realizowane tylko na FA!

 

Ten punkt radzę przemyśleć - w końcu coś polecasz bo jest warte polecenia i wzbogaca ruch astronomii amatorskiej czy polecasz, bo moje, mojsze, najmojsze?

Rozumiem ideę promowania własnych inicjatyw, ale na twoim miejscu nie skąpiłbym wysiłku w promowaniu rzeczy dobrych, niezależnie od kwestii wyłączności.

Boję się, że pierwszą "ofiarą" może stać się cykl "Obiekt tygodnia", który już teraz narobił nam nieprzeciętnego smaka na więcej. Tak mi się wydaje, że jeśli robimy nowe struktury działów na forum po to, by przyciągnąć więcej userów i aktywować tych, co już są - to warto promować rzeczy godne promocji, bez żadnego "ale".

 

Promując wyłącznie swoje, zawężasz kręgi. Promując dobre - rozszerzasz. Wydaje mi się, że właśnie tak to działa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promując wyłącznie swoje, zawężasz kręgi. Promując dobre - rozszerzasz. Wydaje mi się, że właśnie tak to działa.

Zdecydowanie - o całą astro społeczność chodzi (o jej globalną promocję wszędzie - wszystkich zacnych pomysłów) 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie wyliczam tu na palcach konkretnych międzyforumowych inicjatyw, które nie będą promowane na stronie głównej !

Ja tylko OGÓLNIE informuję o swoich planach. Rozpoczęliśmy proces ?jak to Pejcz określił reaktywacji? . Włączamy rzeszę nowych ludzi do współtworzenia społeczności, kreujemy zatem naszą markę idąc z rozpędem!

Popieram inicjatywy międzyforumowe, jest dla nich miejsce na FA sam będę w nich uczestniczył jednak blok reklamowy - pozwolę sobie zarezerwować wyłącznie dla naszych projektów już od października.

Proszę wyłącznie traktować to jako moją deklarację - by nie było później ewentualnych nieporozumień.

Czyli reasumując każdy ma prawo publikować treści wynikające w własnej pasji astronomicznej i wciągać w to innych w sensie globalnym- To chwalebne i godne pochwały, ale inicjatywy patronowane przez forum, odbywają się tylko tu. Będziemy je traktować inaczej bo będą maiły inny wymiar i oprawę.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

well

W powyższej kwestii zabierałem kilka razy głos na kilku forach na przestrzeni dziejów.

 

Sprawa jest dość subtelna. Generalnie normalne jest, że jeśli na kilku forach realizuje sie podobne inicjatywy, pomysły, tematy to

naturalne jest LINKOWANIE tylko do swojej wersji. Ostatecznie jakaś konkurencja o liczbę userów jest i nie ma sensu

bezrefleksyjnie pchać ludzi do czytania "konkurencji".  Konkurencja jest zjawiskiem zdrowym.

 

Tak samo (z powyższych powodów) nie ma sensu reklamować wszystkich innego typu (niż tu) inicjatyw.

Natomiast od każdej reguły sa wyjatki. I rzeczywiście. Wybitne, rewelacyjne, wnoszace coś bardzo ważnego  do astro-światka

pomysły/tematy u konkurencji czasem należałoby może zareklamować. Ale nie upieram się przy tym. Ignisa też rozumiem.

 

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w przyszłości "na szkic miesiąca" ????

 

Musiał by się znaleźć sponsor na szkic roku! Z mojej strony jak najbardziej jestem ZA! Choć to troszkę podpadające sam wziął bym udział w konkursie ze swoimi pracami :P

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. W konkursie szkicowym to może i ja bym wziął udział :P

Krzysztof do dzieła - mamy kolejna inicjatywę 8)

PS. A Ty jeszcze jednego tutka dla FA wisisz - pamiętam :P

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof do dzieła - mamy kolejna inicjatywę 8)

PS. A Ty jeszcze jednego tutka dla FA wisisz - pamiętam :P

Nie wiem czy mogę zrobić tutka, bo nie znam na tyle angielskiego by rozpracować wszystkie opcje iTelescope, jak już to raczej coś w rodzaju "jak zacząć przygodę z iTelescope".

Tylko jest jedno ale:  im głębiej w las, tym... drożej ;)

 

KK

  • Like 1

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... jak już to raczej coś w rodzaju "jak zacząć przygodę z iTelescope".

Tylko jest jedno ale:  im głębiej w las, tym... drożej ;)

 

No dokładnie - resztę załapiemy - chyba ??? :)

A co do kosztów - może choć raz w roku sobie pozwolimy na skierowanie Wielkiego Teleskopu z wypasioną kamerką na ciekawy, upragniony obiekt 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Mała wniosko-propozycja ;)

Pojawił się nowy temat dotyczący zlotu, będą kolejne (koszulki, transport, itp). Proponuję uporządkować dział zlotowy poprzez utworzenie subforków dla każdego zlotu i przeniesienie odpowiednich tematów gdzie trzeba. Łatwiej będzie znaleźć interesujące nas treści (np przypomnieć sobie któryś zlot), a z każdym zlotem lista będzie robić się dłuższa i bardziej chaotyczna ;)

  • Like 2

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała wniosko-propozycja ;)

Pojawił się nowy temat dotyczący zlotu, będą kolejne (koszulki, transport, itp). Proponuję uporządkować dział zlotowy poprzez utworzenie subforków dla każdego zlotu i przeniesienie odpowiednich tematów gdzie trzeba. Łatwiej będzie znaleźć interesujące nas treści (np przypomnieć sobie któryś zlot), a z każdym zlotem lista będzie robić się dłuższa i bardziej chaotyczna ;)

 

I z drugiej strony każdy zlot będzie należycie zarchiwizowany na forum i nie zniknie gdzieś przykryty mnogością innych wątków. Gdyby uporządkować tematy zlotowe w odpowiadających każdemu zlotowi subforach, powstałaby taka galeria zlotowych wspomnień - myślę, że bardzo dobry pomysł dla każdego zlotowicza i dla osób, które zastanawiają się nad przyjazdem do Zatomia po raz pierwszy ;)

  • Like 2

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Techniczny na moją prośbę zmodyfikował kod silnika i wywalił te przeklęte treści PW w powiadomieniach ::) , teraz każdy chcąc odczytać PW musi się zalogować na forum....UFFF wreszcie nie będę musiał odpisywać userom  sakramentalnego zdania z wklejki "piszesz do admina odpowiadaj na PW"
  • Leksykon podpięty

 

Szacun dla Admina Technicznego! 8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Forum  ostało poszerzono o dział: Konkursy FA

 

Pozbierliśmy tu wszyskie aktywne konkursy na forum. Jest "to" na razie w sferze testowej,  więc jeśli stan rzeczy będzie wyjątkowo utrudniać Wam nawigację, wrócimy do punktu wyjściowego.

BTW czy ktoś z Was astrofotografów odważył by się przeprowadzić konkurs dla początkujących "pstrykaczy"?

  • Like 4

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum  ostało poszerzono o dział: Konkursy FA

 

Pozbierliśmy tu wszyskie aktywne konkursy na forum. Jest "to" na razie w sferze testowej,  więc jeśli stan rzeczy będzie wyjątkowo utrudniać Wam nawigację, wrócimy do punktu wyjściowego.

 

Moim skromniutki zdankiem jest BARDZO CZYTELNIE TERAZ 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum  ostało poszerzono o dział: Konkursy FA

 

 

BTW czy ktoś z Was astrofotografów odważył by się przeprowadzić konkurs dla początkujących "pstrykaczy"?

 

Pewnie ktoś by poprowadził, tylko zastanawiam się w jaki sposób  było by uzgodnione kto załapuje się do początkujących a kto już nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę fotkę zrobioną dość podstawowym sprzętem, bez mega-udogodnień i wypasionego sprzętu. Przez osobę, która zbytnio wcześniej nie publikowała prac  wymagających znajomości obróbki, obsługi guidingu, nie używała drogich kamer i astrografów na wypaśnych montażach, otoczonych chmarą kabli i wypasionego oprogramowania!

Nie jestem mocny w takiej gradacji, bo moja astrofotografia długo-czasowa skoczyła się  2009/2010 r ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)